Βόλος-Αεροδρόμιο Αγχιάλου: Πώς;

Περιγραφές, εμπειρίες και οδηγίες για ταξίδια στην Ελλάδα...
Απάντηση
thanos
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2010, 21:28

Βόλος-Αεροδρόμιο Αγχιάλου: Πώς;

Δημοσίευση από thanos »

Ψάχνοντας για τρόπο μετάβασης προς το αεροδρόμιο της Αγχιάλου βρήκα το παρακάτω χρήσιμο λινκ
http://volosairport.gr/el/%CE%9C%CE%B5% ... CF%82.html

κάπου γράφει το εξής:
Σιδηροδρομικώς

Φτάνετε με το τρένο από Αθήνα , Λάρισα ή Θεσσαλονίκη στον Σιδηροδρομικό σταθμό Βόλου.(Για δρομολόγια επισκεφθείτε την σελίδα http://www.ose.gr ή τηλεφωνήστε στο 1110.Από εκεί μπορείτε να μεταβείτε στον Σταθμό Υπεραστικών Λεωφορείων που βρίσκεται σε απόσταση 1χλμ.Από εκεί Λεωφορεία μεταβαίνουν στον Αερολιμένα προγραμματισμένα έτσι ώστε να φθάνουν πριν από τις προγραμματισμένες πτήσεις
στο σάιτ των κτελ μαγνησίας δεν βρηκα την παραμικρή πληροφορία για τα προγραμματισμένα λεωφορεία που μεταβαίνουν στον Αερολιμένα.

Ξέρει κανείς κάτι για αυτό; :?:


UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Βόλος-Αεροδρόμιο Αγχιάλου: Πώς;

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Είναι η Πτέρυγα Μάχης 111.
Απο Αθήνα για Βόλο, βγαίνεις απο την Εθνική στην πρώτη έξοδο "Βόλος-Μικροθήβες"
Απο το Βόλο, πιάνεις στην έφοδο του Βόλου, οδο Αθηνών προς Αλυκές/Αγχίαλο/Αθήνα. Μετά τη Νέα Αγχίαλο έχει κάτι φανάρια στη μέση του πουθενά και ταμπέλες. κάνεις αριστερά και έφτασες.

Τώρα για υπεραστικό κτελ, εμένα με είχε ρωτήσει κάποτε μια κοπέλα αν πάω αεροδρόμιο :astrakia
μου φάνηκε γελοίο, ρώτησα το σταθμάρχη, και μου είπε "ναι, πες στην κοπέλα να πάει απέναντι (υπεραστικά). Άρα σίγουρα έχει γραμμές προς τα εκεί. Είτε απευθείας, είτε το λεωφορείου της Αγχιάλου ή του Αλμυρού, αλλα δεν έχω ιδέα για περισσότερες λεπτομέρειες. Δεν έχει στο site κάποιο τηλέφωνο για πληροφορίες?
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
DELPIERO1981
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: 05 Φεβ 2011, 17:48
Τοποθεσία: ΕΞΟΡΙΣΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Re: Βόλος-Αεροδρόμιο Αγχιάλου: Πώς;

Δημοσίευση από DELPIERO1981 »

UltiMo_ έγραψε:Είναι η Πτέρυγα Μάχης 111.
Απο Αθήνα για Βόλο, βγαίνεις απο την Εθνική στην πρώτη έξοδο "Βόλος-Μικροθήβες"
Απο το Βόλο, πιάνεις στην έφοδο του Βόλου, οδο Αθηνών προς Αλυκές/Αγχίαλο/Αθήνα. Μετά τη Νέα Αγχίαλο έχει κάτι φανάρια στη μέση του πουθενά και ταμπέλες. κάνεις αριστερά και έφτασες.
Η πρόσβαση στο πολιτικό αεροδρόμιο της Νέας Αγχιάλου γίνεται ΜΌΝΟ μέσω του κόμβου του Αλμυρού, είτε έρχεται κανείς από Βόλο, είτε από Αθήνα, ή αλλού. Φτάνεις στον κόμβο του Αλμυρού, και κατόπιν ακολουθείς τις σημάνσεις. Ναι μεν είναι μαζί με την 111 πτέρυγα μάχης, αλλά έχει άλλη είσοδο από το στρατιωτικό αεροδρόμιο. Εαν πάει κανείς από Αγχίαλο, θα βρεθεί στην πύλη του στρατιωτικού αεροδρομίου και δεν θα μπορέσει να μπει.
ΝΑ ΠΛΗΡΏΣΩ ΔΙΌΔΙΑ;... ΤΟ ΆΛΛΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΤΌ ΤΟ ΞΈΡΕΙΣ;
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ταξίδια στην Ελλάδα...”