Στη «φάκα» της ΕΛ.ΑΣ. ο εμπρηστής του Πηλίου

Ενημερώστε μας για τα τελευταία νέα που ακούσατε...
Απάντηση
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Στη «φάκα» της ΕΛ.ΑΣ. ο εμπρηστής του Πηλίου

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Στη «φάκα» της ΕΛ.ΑΣ. ο εμπρηστής του Πηλίου - Ελεύθερος αποχώρησε από την Εισαγγελία Βόλου (Videos)

ΚΑΙ ΟΜΩΣ... ΑΦΕΘΗΚΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ με περιοριστικούς όρους - ΕΙΧΕ ΚΑΨΕΙ μέσα σε δύο μόλις ημέρες 23 οχήματα, 2 τροχόσπιτα και 2 βάρκες, την 2η μέρα σε πάρκινγκ ακριβώς δίπλα από την κατασκήνωση ΧΑΝ Πηλίου που φιλοξενούσε 200 περίπου παιδάκια

Και όμως... ελεύθερος έφυγε από το κτίριο της Εισαγγελίας Βόλου, όπου νωρίτερα είχε οδηγηθεί από άνδρες της Αστυνομικής Διεύθυνσης Μαγνησίας, ο 44χρονος άντρας, ο οποίος μετά από έρευνες 2 ολόκληρων μηνών έπεσε τελικά στη «φάκα» της ΕΛ.ΑΣ.

Ο 44χρονος, στον οποίο επιβλήθηκαν κάποιοι περιοριστικοί όροι μέχρι να δικαστεί, συνελήφθη το μεσημέρι της Πέμπτης μετά από συντονισμένες έρευνες των αστυνομικών της Υποδιεύθυνσης Ασφαλείας Βόλου, κατόπιν εντάλματος σύλληψης και σε βάρος του σχηματίστηκε δικογραφία κακουργηματικού χαρακτήρα, για εμπρησμούς κατ' εξακολούθηση.

Ειδικότερα, όπως προέκυψε από την αστυνομική έρευνα, στις 10 και 12 Αυγούστου και στις περιοχές Ανηλίου και Αγίου Ιωάννη Πηλίου, ο 44χρονος προξένησε πυρκαγιά σε είκοσι τρία (23) συνολικά οχήματα, δύο (2) τροχόσπιτα και δύο (2) βάρκες, περιελούζοντάς τα με εύφλεκτο υγρό, με αποτέλεσμα να προξενήσει ολική καταστροφή σε είκοσι ένα (21) οχήματα, μια (1) βάρκα και δύο (2) τροχόσπιτα και μερική καταστροφή των υπολοίπων.

ΔΕΙΤΕ το video που έδωσε στην δημοσιότητα η ΕΛ.ΑΣ.:



Να υπενθυμίσουμε, ότι η δεύτερη πυρκαγιά, όπως εξάλλου μετέδιδε εκείνο το πρωινό το e-Volos.gr, είχε ξεσπάσει σε πάρκινγκ στον Αγ. Ιωάννη Πηλίου και πιο συγκεκριμένα στην θέση Παπά Νερό και μάλιστα δίπλα από το ελεύθερο κάμπινγκ και την κατασκήνωση της ΧΑΝ Πηλίου, η οποία εκείνη την περιόδο φιλοξενούμε περίπου 200 παιδάκια.

ΔΕΙΤΕ και ΑΚΟΥΣΤΕ πλάνα από τις προσπάθειες κατάσβεσης και δηλώσεις του Διοικητή της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Βόλου Πυράρχου Νικόλαου Μιχαλάκη, το πρωινό της 12ης Αυγούστου, στην κάμερα του e-Volos.gr:



W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Στη «φάκα» της ΕΛ.ΑΣ. ο εμπρηστής του Πηλίου

Δημοσίευση από MacPap »

Μετά είναι να μην αυτοδικείς? Οχι ρωτάω εγώ! Εχει δίκιο ο κόσμος να πάει να το πετάξει στον Καιάδα?
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Στη «φάκα» της ΕΛ.ΑΣ. ο εμπρηστής του Πηλίου

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Μα κι αυτός αυτοδικία έκανε. προφανώς τρελάθηκε μου τους άπειρους τουρίστες που πηγαίνουν το καλοκαίρι στο έρημο χωριό του και αντέδρασε έτσι
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Στη «φάκα» της ΕΛ.ΑΣ. ο εμπρηστής του Πηλίου

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Δὲν προκαλεῖ ἔκπληξη ἡ ἀπόφαση (τῆς μὴ προφυλακίσεως) σὲ ὅσους γνωρίζουν. Ἡ ὑπερ-συμφόρηση τῶν φυλακῶν (διότι ἀν ἐπρόκειτο ἀπλῶς περὶ συμφορήσεως θὰ ἤμασταν μια χαρὰ) ἔχει λυθεῖ μὲ τὸ νὰ βγάζουν κόσμο ἔξω. Ἀπὸ τὴν στιγμὴ ποὺ δὲν ὑπῆρξε νεκρὸς ἀπὸ τοὺς ἐμπρησμοὺς ἀποκλείεται νὰ προφυλακιζόταν.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Στη «φάκα» της ΕΛ.ΑΣ. ο εμπρηστής του Πηλίου

Δημοσίευση από rasPUTIN »

MacPap έγραψε:Μετά είναι να μην αυτοδικείς? Οχι ρωτάω εγώ! Εχει δίκιο ο κόσμος να πάει να το πετάξει στον Καιάδα?
Ἀν κάψει τὸ δικό μου νὰ προσέχει μὴν πέσει στὰ χέρια μου. Ἐγῶ τὸ πλήρωσα ὁ ἴδιος ὡς τὸ τελευταῖο λεπτό.
UltiMo_ έγραψε:Μα κι αυτός αυτοδικία έκανε. προφανώς τρελάθηκε μου τους άπειρους τουρίστες που πηγαίνουν το καλοκαίρι στο έρημο χωριό του και αντέδρασε έτσι
Στὸ σπίτι του μπήκανε;
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
Απάντηση

Επιστροφή στο “Breaking News...”