Δύο νεκροί - 27 τραυματίες στο τροχαίο δυστύχημα στα Μάλγαρα

Ενημερώστε μας για τα τελευταία νέα που ακούσατε...
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Δύο νεκροί - 27 τραυματίες στο τροχαίο δυστύχημα στα Μάλ

Δημοσίευση από rasPUTIN »

"Δε φρέναρε καθόλου!" - Η συγκλονιστική μαρτυρία φοιτήτριας που ήταν μέσα στο μοιραίο λεωφορείο!

O λόγος για τη φοιτήτρια Ξένια Αλμπάνη, η οποία, έχοντας ακόμα τους επιδέσμους από τον τραυματισμό της, μίλησε στο ΣΚΑΪ και στον Νίκο Ευαγγελάτο, για τις τρομακτικές στιγμές που έζησε μέσα στο λεωφορείο του ΚΤΕΛ. Εκεί, όπου έχασαν τη ζωή τους δύο φοιτήτριες...


Εικόνα

"Ήταν θαύμα που σκοτώθηκαν μόνο οι δύο κοπέλες" λέει η ίδια.

"Το ταξίδι ξεκίνησε άσχημα από την αρχή. Ο οδηγός δεν οδηγούσε από την αρχή καλά... Δε μπορούσε να κρατήσει το όχημα σε ευθεία. Προσπάθησε να κάνει προσπέραση μέσα σε τούνελ... Σε μια στροφή μπήκε με μεγάλη ταχύτητα και πήγε να φύγει και εκεί το λεωφορείο.... Όταν έγινε το ατύχημα, ο οδηγός δεν φρέναρε καθόλου. Τα περισσότερα παιδιά που ήμασταν μέσα κοιμόμασταν και δεν καταλάβαμε κάτι. Με το θόρυβο ξυπνήσαμε..."

Από τη στιγμή της σύγκρουσης, η φοιτήτρια θυμάται:

"Εγώ ήμουν ξαπλωμένη στο τζάμι και ακούσαμε ένα μεγάλο 'μπαμ'. Δε φρέναρε καθόλου ο οδηγός. Δεν προλάβαμε να προφυλαχθούμε. Όταν άνοιξα τα μάτια μου, ήταν χάος μπροστά μου. Τα παιδιά ήταν γεμάτα αίματα. Μια κοπέλα μπροστά μου, ήταν η μισή μέσα στο λεωφορείο και η μισή απ' έξω. Ευτυχώς τελικά ήταν καλά...
Εγώ, ήμουν δεξιά, από τη μεριά που συγκρούστηκε το λεωφορείο. Καθόμουν ακριβώς στη μέση. Μπροστά από μένα, τα επόμενα καθίσματα ήταν αναποδογυρισμένα και το λεωφορείο είχε γίνει μία μάζα"...



Μάλιστα, η ίδια καταγγέλλει ότι επειδή δεν χώραγαν όλες οι βαλίτσες στο χώρο των αποσκευών, υπήρχαν πολλές από αυτές μέσα στο λεωφορείο.
Το αποτέλεσμα ήταν να τραυματιστούν περισσότερα άτομα, από όσα θα τραυματίζονταν αν ήταν ελεύθερος ο χώρος των επιβατών, σύμφωνα με την φοιτήτρια...

Όσο για τον οδηγό πάντως και τον τρόπο που οδηγούσε, υπάρχει πληροφορία NafsClick, σύμφωνα με την οποία,
ο οδηγός του μοιραίου λεωφορείου εκτελούσε δρομολόγιο το οποίο δεν ήταν προγραμματισμένο. Ο ίδιος, ήταν σε αναμονή και εκτέλεσε έκτακτο δρομολόγιο, το πρωί της 7ης Ιανουαρίου ενώ το προηγούμενο βράδυ είχε ολοκληρώσει άλλο δρομολόγιο στις 23:30 τη νύχτα...

08/01/2014
Πηγή: http://www.newsit.gr/default.php?pname= ... 15&catid=6


οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Re: Δύο νεκροί - 27 τραυματίες στο τροχαίο δυστύχημα στα Μάλ

Δημοσίευση από athanatos »

Πάντως από τις φωτογραφίες φαίνεται ότι η ΛΕΑ είναι πολύ στενή σε εκείνο το σημείο, ώστε και ιχ να είχε σταματήσει πάλι θα περίσσευε, πόσο μάλλον μία νταλίκα. Έχω πολύ καιρό να περάσω από εκεί. Θυμάται κάποιος πόσες λωρίδες έχει ο δρόμος;
Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
Άβαταρ μέλους
Johnny
Δημοσιεύσεις: 3408
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 20:23
Τοποθεσία: Μεταμόρφωση - Αττικής (Κουκου city)

Re: Δύο νεκροί - 27 τραυματίες στο τροχαίο δυστύχημα στα Μάλ

Δημοσίευση από Johnny »

athanatos έγραψε:Πάντως από τις φωτογραφίες φαίνεται ότι η ΛΕΑ είναι πολύ στενή σε εκείνο το σημείο, ώστε και ιχ να είχε σταματήσει πάλι θα περίσσευε, πόσο μάλλον μία νταλίκα. Έχω πολύ καιρό να περάσω από εκεί. Θυμάται κάποιος πόσες λωρίδες έχει ο δρόμος;
3 λωρίδες + 1/2 λεα
Η ανθρωπότητα δεν έχει προχωρήσει ούτε ένα βήμα μπροστά, από την στιγμή που υπάρχει έστω και ένα παιδί που υποφέρει.
Άλμπερτ Αϊνστάιν
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Δύο νεκροί - 27 τραυματίες στο τροχαίο δυστύχημα στα Μάλ

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Ο καθένας θα μπορούσε να σταματήσει. Είτε απο βλάβη, είτε για κατούρημα, είτε νόμιμα, είτε παράνομα, είτε με τρίγωνο είτε χωρίς.
Ο άλλος γιατι έπεσε πάνω εγώ θέλω να μάθω. Προφανώς τον πήρε ο ύπνος, και όλοι ασχολούνται με το φορτηγατζή, λες και αν έλειπε η νταλίκα δε θα έπεφτε στο επόμενο χαντάκι.. ή στα διόδια να πέσει πάνω σε 20 αυτοκίνητα και στα μπούθ των διοδίων. Τον οδηγό του λεωφορείου δεν τον καλέσανε σε απολογία?
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Δύο νεκροί - 27 τραυματίες στο τροχαίο δυστύχημα στα Μάλ

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Συμφωνῶ μὲ τὸν UltiMo_. Ἀν δὲν ἀπατῶμαι ὁ λεωφορειατζὴς νοσηλεύεται.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
Απάντηση

Επιστροφή στο “Breaking News...”