Τέμπη 2003: η παραγραφή

Έχετε να κάνετε παράπονα προς τις αρχές? Εδώ είναι ο χώρος γι'αυτό...
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Τέμπη 2003: η παραγραφή

Δημοσίευση από MacPap »

Ultimo_ έγραψε:...δολοφόνος δεν γίνεσαι,
Εγώ δεν είπα πως γίνεσαι αλλά πως ΜΠΟΡΕΙ να γίνεις δολοφόνος... Μπορεί να μην του τύχει αλλά όπως και με τόσα αλλά το αφήνει στην καλή ή την κακή του τύχη! Εγώ δεν μπορώ όμως να λειτουργήσω έτσι και θα "γκρινιάζω" μέχρι να αλλάξει η νοοτροπία μας ή να πεθάνω προσπαθώντας...
Ultimo_ έγραψε:...Ομοίως και ο "δολοφόνος" που λέμε, όταν του είπαν... Σκεφτότανε να πάει γάλα στα παιδάκια του. Όχι να κάνει επανάσταση ενάντια στο χάλι της Ελλάδας.
Και για να πάει αυτός ο "δολοφόνος" γάλα στα παιδάκια του, στέρησε από τους γονείς είκοσι ενός παιδιών (21) τα παιδάκια τους. Και αυτό είναι λογικό? Είναι λογικό μόνο στα πλαίσια της ανέχειας αυτού του λάου που πάντα βρίσκει δικαιολογίες για να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα και φταίχτες πάντα αλλού εκτός από το στραβό, το αγύριστο κεφάλι του! Δεν φταίει ποτέ ο φταίχτης παρά πάντα κάτι άλλο τον ανάγκασε να γίνει εγκληματίας. Χέστηκα τι τον ανάγκασε! Εικοσιένα παιδάκια ΠΕΘΑΝΑΝ γιατί ένας αχρείος επαγγελματίας εν δυνάμει δολοφόνος, δεν έκανε αυτό που πρέπει να κάνει κάθε οδηγός. Να οδηγεί ασφαλώς ένα ασφαλές όχημα.
Ultimo_ έγραψε:Γιαυτό για να αλλάξει κάτι στην Ελλάδα, πρέπει να έρθει σαρωτική αλλαγή αλυσιδωτή από πολλά αλλα στάδια πρώτα, πριν φτάσουμε στο "ασφάλεια στους δρόμους"
Λάθος διότι τότε θα έχουμε επανάσταση. Αυτή την νοοτροπία, δηλαδή να περιμένουμε πως κάποιος θα αλλάξει όλα τα πράγματα δια μαγείας, την έχουμε από καταβολής του Ελληνικού κράτους και να που μας έφτασε... Κανείς δεν ενδιαφέρεται να αλλάξει την δική σου και την δική μου ζωή προς το καλλίτερο εκτός από εσένα και εμένα. Και επειδή δεν μπορείς να κάνεις πολλά για να αλλάξεις όλο τον κόσμο ξεκίνα από το να παραμένεις σταθερός στις ιδέες σου και συνέχισε να μάχεσαι γι'αυτές...


Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
DELPIERO1981
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: 05 Φεβ 2011, 17:48
Τοποθεσία: ΕΞΟΡΙΣΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Re: Τέμπη 2003: η παραγραφή

Δημοσίευση από DELPIERO1981 »

MacPap έγραψε:Αυτή την νοοτροπία, δηλαδή να περιμένουμε πως κάποιος θα αλλάξει όλα τα πράγματα δια μαγείας, την έχουμε από καταβολής του Ελληνικού κράτους και να που μας έφτασε... Κανείς δεν ενδιαφέρεται να αλλάξει την δική σου και την δική μου ζωή προς το καλλίτερο εκτός από εσένα και εμένα. Και επειδή δεν μπορείς να κάνεις πολλά για να αλλάξεις όλο τον κόσμο ξεκίνα από το να παραμένεις σταθερός στις ιδέες σου και συνέχισε να μάχεσαι γι'αυτές...

:applause :applause :applause :applause
ΝΑ ΠΛΗΡΏΣΩ ΔΙΌΔΙΑ;... ΤΟ ΆΛΛΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΤΌ ΤΟ ΞΈΡΕΙΣ;
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παράπονα προς τις αρχές...”