Ψάξε, ψάξε.... θα το βρεις?

Έχετε να κάνετε παράπονα προς τις αρχές? Εδώ είναι ο χώρος γι'αυτό...
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ψάξε, ψάξε.... θα το βρεις?

Δημοσίευση από MacPap »

Haridimos έγραψε:Τὸ τιμόνι κλειδώνει ἀν τὸ στρίψεις τέρμα...
Αυτό δεν είναι σωστό το τιμόνι κλειδώνει σε περισσότερες θέσεις. Το δικό μου επί παραδείγματι κλειδώνει σε 4. Δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και στα άλλα αυτοκίνητα αλλά φαντάζομαι πως ναι.

Φιλικά Κώστας


Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4844
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Ψάξε, ψάξε.... θα το βρεις?

Δημοσίευση από rasPUTIN »

MacPap έγραψε:
Haridimos έγραψε:Τὸ τιμόνι κλειδώνει ἀν τὸ στρίψεις τέρμα...
Αυτό δεν είναι σωστό το τιμόνι κλειδώνει σε περισσότερες θέσεις.
Ἔχεις δίκιο, ἐκφράστηκα λάθος. Ἀλλὰ μόνο στὶς ἀκραῖες θέσεις μπορεῖ νὰ σοῦ δημιουργήσει πρόβλημα.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Re: Ψάξε, ψάξε.... θα το βρεις?

Δημοσίευση από athanatos »

sefis έγραψε:... τοτε στις μπροστινες ροδες (που ειναι κλεινωμενες και συνηθως ειναι στις δαγκανες)
Τι κλειδώνει στις δαγκάνες ; Ποιες δαγκάνες ;
Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Ψάξε, ψάξε.... θα το βρεις?

Δημοσίευση από enias »

Εμένα κλειδώνει παντού. Αφου βγάλεις το κλειδί και το στρίψεις λιγο δεξια αριστερά.
Αινείας
sefis
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 07:57

Re: Ψάξε, ψάξε.... θα το βρεις?

Δημοσίευση από sefis »

athanatos έγραψε:
sefis έγραψε:... τοτε στις μπροστινες ροδες (που ειναι κλεινωμενες και συνηθως ειναι στις δαγκανες)
Τι κλειδώνει στις δαγκάνες ; Ποιες δαγκάνες ;
:D :D εννοω οτι οι μπροστινες ροδες που ειναι κλειδωμενες γιατι εχει βγει το κλειδι του αυτοκινητου συνηθως ειναι αυτες που τις πιανει ο γερανος με τις δαγγανες του και τις εχει σηκωμενες στον αερα και σερνει το οχημα.Ολοι μας εχουνε δει τετοια σκηνη. Το μπροστηνο τμημα (σηνηθως) στον αερα και το αυτοκινητο να παταει στο εδαφος μονο με τις 2 πισω. Οι μπροστινες ροδες ειναι μεσα σε δαγανες (φερε στο μυαλο σου την εικονα και θα καταλαβεις) :D
Haridimos έγραψε:Ἀλλὰ μόνο στὶς ἀκραῖες θέσεις μπορεῖ νὰ σοῦ δημιουργήσει πρόβλημα.
Ολα τα πραγματα αντεχουνε σε μια συγκεκριμενη πιεση. Ετσι και στο τιμονι οταν ειναι κλειδωμενο με μια συγκεκριμενη πιεση σπαει. Στο βιβλιο του κατασκευαστη του αυτοκινητου μου παντως το αναφερει αυτο δηλ οτι μπορει να προκληθει ζημια(το θυμαμαι)
trip73p
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 20:35
Επικοινωνία:

Re: Ψάξε, ψάξε.... θα το βρεις?

Δημοσίευση από trip73p »

enias έγραψε: Μονο που στη δική μου περίπτωση, οι λαϊκατζήδες πήραν το νόμο στα χέρια τους, το μετακίνησαν πάνω στο πεζοδρόμιο και έβαλαν και τους πάγκους μπροστά και μετά μου φωνάζανε κιόλας που ήθελα να το πάρω. :evil:
Κάποτε στον Πειραιά άφηνα το μηχανάκι μου σε γκαράζ συγγενή μου.Κάθε εβδομάδα είχε λαική.
Το πάρκινγκ ήταν νομιμο και δηλωμένο,ο συγγενής μου που κατοικούσε εκεί,είχε πρόβλημα κινητικότητας και παρκαρε το οχημα του(με αναπηρηκες πινακίδες) στον ίδιο χώρο.
Οι κύριοι της λαικής δεν άφηναν ουτε 1 εκατοστό ελεύθερου χώρου εξω από το πάρκινκ.Κάθε Πέμπτη λογοφεραμε διαφορες πικάντικες κουβέντες για καλημέρα για να μπορέσω να βγάλω το μηχανάκι μου και να πάω στην δουλεία μου.
πιστέψε με πολλές φορές το μηχανάκι μεταφερόταν πάνω από τον πάγκο με τα χέρια!!!
Eίμαι ο εφιάλτης μέσα στις νύχτες μου!
...και δηλώνω σαλταρισμένος!!!!
Tassos
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2010, 20:26

Re: Ψάξε, ψάξε.... θα το βρεις?

Δημοσίευση από Tassos »

Θα χε πλάκα να στηνόσουν δίπλα στο πάγκο του τύπου που σου έκλεινε το γκαράζ και να έλεγες στις πελάτισσες μην αγοράζετε από εδώ τα προϊόντα του είναι τίγκα στο φυτοφάρμακο. Μέχρι χθες είχε τρεχάματα με το Γενικό Χημείο του Κράτους.

Τάσος
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παράπονα προς τις αρχές...”