Χάος με τα επαγγελματικά διπλώματα

Έχετε να κάνετε παράπονα προς τις αρχές? Εδώ είναι ο χώρος γι'αυτό...
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Χάος με τα επαγγελματικά διπλώματα

Δημοσίευση από UltiMo_ »

"Δεν ξέρω, δεν θα σταματούσα ποτέ τέτοιον γερανό"

Μετα απο αυτή την ατάκα, δε νομίζω να με ενδιαφέρει να μάθω την συνέχεια της συνομιλίας στο εν λόγω φόρουμ ή η γνώμη των δημοσίων αυτών υπαλλήλων.
Ούτε κατάλαβα που κολλάει η Ε άδεια οδήγησης σε μη αρθρωτό όχημα.
Ούτε επίσης τι εννοείς με το: "το Γ δεν αρκεί"

Μήπως επειδή "more is better"? Το Δ είναι "καλύτερο" απο το Γ και το Γ+Ε "καλύτερο" απο το Δ? Επειδή αυτοί που το οδηγούν την έχουν μεγαλύτερη? (την άδεια)

Η κάθε κατηγορία διπλώματος είναι για συγκεκριμένο τύπο οχήματος. Αν το αυτοκίνητο μου είναι 800 άλογα δεν μπορείς να πεις οτι "δεν φτάνει το Β'" άρα θα βγάλω δίπλωμα για φορτηγό για να το οδηγήσω.

Ξέχασα να αναφέρω οτι οι μηχανολόγοι ΑΕΙ, εξαιρούνται της υποχρέωσης έκδοσης άδειας χειριστού. Με το πτυχίο τους οδηγούν γερανό κατευθίαν!!!!!
Ένας άλλος ωραίος τρόπος εκπαίδευσης, είναι να αγοράσεις γερανό, να τον παρκάρεις στην αυλή, άρα να γίνεις ελεύθερος επαγγελματίας, να κολλάς για δυο χρόνια ένσημα τέβε στον εαυτό σου, και μετά τα 2 χρόνια να μπορείς να τον οδηγήσεις νόμιμα! Ευρώπη!!


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6648
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Χάος με τα επαγγελματικά διπλώματα

Δημοσίευση από MacPap »

:lol: :lol: :lol: :biritses
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Johnny
Δημοσιεύσεις: 3408
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 20:23
Τοποθεσία: Μεταμόρφωση - Αττικής (Κουκου city)

Re: Χάος με τα επαγγελματικά διπλώματα

Δημοσίευση από Johnny »

:biritses :lol: :D
Η ανθρωπότητα δεν έχει προχωρήσει ούτε ένα βήμα μπροστά, από την στιγμή που υπάρχει έστω και ένα παιδί που υποφέρει.
Άλμπερτ Αϊνστάιν
Εικόνα
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Χάος με τα επαγγελματικά διπλώματα

Δημοσίευση από rasPUTIN »

UltiMo_ έγραψε:"Δεν ξέρω, δεν θα σταματούσα ποτέ τέτοιον γερανό"

Μετα απο αυτή την ατάκα, δε νομίζω να με ενδιαφέρει να μάθω την συνέχεια της συνομιλίας στο εν λόγω φόρουμ ή η γνώμη των δημοσίων αυτών υπαλλήλων.
Αὐτὸ οὔτε ἐγῶ τὸ κατάλαβα. Εἶναι ὑπεράνω τοῦ νόμου; Ἢ εἶναι ὐπεράνω ἐλέγχου; :astrakia :astrakia :astrakia :astrakia :astrakia :astrakia

UltiMo_ έγραψε:Ούτε κατάλαβα που κολλάει η Ε άδεια οδήγησης σε μη αρθρωτό όχημα.
Ούτε επίσης τι εννοείς με το: "το Γ δεν αρκεί"
Καταρχὰς ἀργότερα (ἀφοῦ εἶχα ἀπαντήσει) κατάλαβα ὄτι ἠ φράση του ἦταν ἐρώτηση κι ὄχι κατάφαση. Ἀλλὰ ἐστιάζοντας στὸ ἐρώτημα "Γ' ἢ Γ'+Ε';" κινδυνεύουμε νὰ χάσουμε τὴν οὐσία.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Χάος με τα επαγγελματικά διπλώματα

Δημοσίευση από UltiMo_ »

οτιδήποτε+Ε σημαίνει αρθρωτό όχημα. Όχι όχημα Extra δυσκολίας
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Χάος με τα επαγγελματικά διπλώματα

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Σωστὸς ὁ Οὔλτιμος, ἀν καὶ ἐπιμένω νὰ μὴν ἐστιάσουμε στὸ ἐρώτημα Γ' ἢ Γ'+Ε'.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παράπονα προς τις αρχές...”