Όχι άλλη αδιαφορία ρε παιδιά

Έχετε να κάνετε παράπονα προς τις αρχές? Εδώ είναι ο χώρος γι'αυτό...
Απάντηση
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Όχι άλλη αδιαφορία ρε παιδιά

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Συνέχεια απο: Που είναι επιτέλους αυτός ο γερανός???

Έχω απογοητευτεί απο το θέμα τροχαίας. Δεν ξέρω αν είναι μόνο στο Βόλο αυτο το χάλι ή αν είναι γενικότερο. Αλλα το πιο άσχημο είναι οτι δίνει πάτημα στον πολίτη να κάνει οτι γουστάρει εφόσον ξέρει οτι δεν θα υπάρξουν συνέπειες. Τριπλοπαρκάρει ο άλλος σε φουλ ώρα αιχμής, και ενώ ΞΕΡΕΙ οτι θα ταλαιπωρήσει αλυσιδωτά 100 αυτοκίνητα, σηκώνεται και φέυγει. Ο μόνος αλγόριθμος που περνάει απο το κεφάλι του είναι: θα με γράψουν? Όχι, Άρα? Θα το αφήσω εδώ.
Η τροχαία φταίει σε αυτό ή έχει χαλάσει τόσο πολύ η τσίπα των ανθρώπων σήμερα?

Μου έχει τύχει παλαιότερα να ενοχλήσω, κανείς δεν είναι τέλειος, και χρόνια αργότερα, το θυμάμαι ακόμα. Χτύπησε το κινητό, και έκανα στην άκρη με αλαρμ όπως όπως για να το σηκώσω, με μια γρήγορη ματιά είδα οτι δεν ενοχλούσα. Μετά απο λίγα λεπτά έρχεται ένα θεόρατο φορτηγό, και μου κόρναρε. Μου φύγανε κινητά, τσιγάρα, αγχώθηκα, έγινα κόκκινος απο ντροπή, σήκωσα το χέρι για συγνώμη και έφυγα σπινιαριστός. Ήθελα να ανοίξει η γη να με καταπιεί. Πλέον που είμαι εγώ στην θέση του μεγάλου οχήματος που ενοχλείται, δεν θα πίστευα ποτέ τον εαυτό μου τότε, να αντιδράσω όπως βλέπω να μου κάνουν σήμερα.

πχ
να βγάλω αργά και νωχελικά το κεφάλι έξω απο το παράθυρο, να κοιτάξω, να βγάλω πόρισμα, και να κάνω την ηλίθια ερώτηση. "δεν χωράς;;"
ή
να μην ασχοληθώ καν να τον κοιτάξω αλλα να κλείσω τον καθρέφτη. τρεις χειρότερο. Δεν διορθώνει το πρόβλημα, και δεν δείχνει καν έστω οτι νοιάστικες λίγο για το πρόβλημα που προκάλεσες
ή
να αρχίσω να βρίζω και απο πάνω. "τι θες ρε καραγκιόζη δεν βλέπεις τα αλαρμ?" ή "τι θες ρε βλάκα δε βλέπεις οτι ψωνίζω απο το φαρμακείο?"
ή
ακόμα χειρότερα προχτες που ενοχλούσε ένα πλαγιασμένο παρκαρισμένο παπί με ένα τεράστιο κουτί πίσω (πιτσαδόρος ή κούριερ, δεν θυμάμαι) οι περαστικοί αντι να κάνουν μια κίνηση να σηκώσουν λίγο το παπί για να περάσω 2 δευτερόλεπτα, να μου φωνάζουν να περάσω πάνω απο τα κολονάκια γιατι ΕΧΩ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΙΟΛΑΣ ο αλήτης ο παλιολεωφοριατζής. Βγαίνεις απο τα ρούχα σου εκει και αρχίζεις να φωνάζεις μέσα σε κόσμο και παιδάκια!

Συγνώμη για το οφ τόπικ αλλα βγαίνω απ τα ρούχα μου. Όχι πια άλλη αδιαφορία ρε παιδιά. Όπως η τροχαία σου κλείνει το τηλέφωνο στη μάπα και αδιαφορεί, έτσι θα κάνει και ο πολίτης για το κάθε πρόβλημα που προκάλεσε. Λογικό δεν είναι?


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6648
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Όχι άλλη αδιαφορία ρε παιδιά

Δημοσίευση από MacPap »

Ναι είναι!!!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παράπονα προς τις αρχές...”