Άφαντη η τροχαία

Έχετε να κάνετε παράπονα προς τις αρχές? Εδώ είναι ο χώρος γι'αυτό...
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Άφαντη η τροχαία

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Το σημείο είναι στην είσοδο των αστικών και υπεραστικών κτελ. Δηλαδή συχνότατη, απο τα αστικά κυρίως, διέλευση λεωφορείων. Κάθε 3-5 λεπτά
Γιαυτό και τα κολονάκια.
Έλα που έτυχε πρώτον κάποιος να παρκάρει, και δεύτερον ο πρώτος που θα περάσει απο εκεί να είναι νταλίκα που χάθηκε ψάχνοντας το λιμάνι!

Είχαμε στο σημείο 25 λεπτά, κορνάραμε 1 νταλίκα και 4 λεωφορεία, σηκώθηκε η γειτονιά στο πόδι, και η τροχαία άφαντη.
Τελικά ήρθε μια κοπελίτσα με ηλίθιες δικαιολογίες, είχα πρόβλημα, είχα πεταχτεί για 2 λεπτά να πληρώσω κάτι, κτλ κτλ.
Εμεις κοντέψαμε να την φάμε σε σημείο να κοντέψει να βάλει τα κλάμματα.
Της είπα να κάνει στην άκρη να ανοίξει ο δρόμος, αλλα να μην φύγει γιατι έρχετε η τροχαία.
Φυσικά και αυτή έφυγε, και η τροχαία δεν φάνηκε ποτέ...

Εικόνα


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6648
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Άφαντη η τροχαία

Δημοσίευση από MacPap »

Μα η τροχαία έχει σημαντικότερα πράγματα να κάνει!!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Άφαντη η τροχαία

Δημοσίευση από UltiMo_ »

είναι τραγικό όλο αυτό. Περνάει την ατιμωρησία σε εντελώς άλλο επίπεδο. Όχι μόνο παρανομώ, το αφήνω στην γωνία όπου βρω, δυσχεραίνω την κυκλοφορία και κυκλοφορώ χωρίς σωστό όχημα, και κανένας δε με τιμωρεί. Αλλα πλέον μπορώ να κόψω την πόλη στα δύο και πάλι δε θα γίνει απολύτως τίποτα
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6648
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Άφαντη η τροχαία

Δημοσίευση από MacPap »

Ακριβώς!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
pipinos1976
Δημοσιεύσεις: 1194
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 23:52

Re: Άφαντη η τροχαία

Δημοσίευση από pipinos1976 »

Επειδή scripta manent, έχω να εξηγήσω με απλές γραμμές ένα περιστατικό.

Ο τύπος πάει να πάρει τη θεία του από το σπίτι της. Θα την πάει για αιμοκάθαρση και θα την επιστρέψει σπίτι. Καθώς κινείται προς το σπίτι της θείας του βρίσκει φορτηγό διπλοπαρκαρισμένο να ξεφορτώνει. Κάθεται από πίσω (πάει για αιμοκάθαρση και βιάζεται να θυμίσω), αρχίζει να κορνάρει, βρίζει τον οδηγό του φορτηγού, παίρνει τις Αρχές (ΕΛ.ΑΣ.) και δηλώνει πως: μεταφέρει άτομο που πάει για αιμοκάθαρση (ψέμα, προφανέστατα) και πως τον έβρισε ο οδηγός του φορτηγού (έγινε ακριβώς το ανάποδο). Το συγκεκριμένο περιστατικό το γράφει στο γνωστό forum (να μην αναφέρω την άποψή μου για το ποιοι βρίσκονται εκεί) και εισπράττει την αντίδρασή μου για το ότι είπε 2 ψέματα αντί απλά να αναφέρει την παράβαση και να φύγει. Αρχίζει ένας διάλογος στον οποίο (εδώ μπαίνει το θέμα της άφαντης Τροχαίας / ΕΛ.ΑΣ.) αποκαλύπτει ότι διατηρεί σχέσεις με κάποιο Α.Τ. (Π. Φαλήρου) το οποίο τον εξυπηρετεί κατά προτεραιότητα. Θα διαβάσετε παρακάτω ακριβώς τι έχει γράψει και, αν το forum ενδιαφέρεται, μπορούμε να το στείλουμε στην Εισαγγελία να μαζέψει τον συγκεκριμένο χρήστη, όπως και τον Αστυνομικό που τον εξυπηρετεί και τον φίλο του τον Δκτη του Τμήματος (εκείνη την εποχή). Όπως γράφει κι ένας άλλος χρήστης του συγκεκριμένου forum: μνημόνιο για να ξεβρωμίσει ο τόπος.

Κοιτάξτε και θαυμάστε:
*Αρχικά παρέθετε φωτογραφία με το φορτηγό, αυτόν από πίσω να τραβάει φωτογραφία και 2 ΙΧ, το ένα Corsa, αν τη θυμάμαι καλά την φώτο, να προσπερνάει το φορτηγό

Τη δουλειά μας να κάνουμε, να ουμ και στα παπαρια μας που η Δαβάκη έχει κλείσει και στα δυο ρεύματα κ έχει κόψει την Καλλιθέα στα δυο...
Δεξιά του μ*λ*κ* και αριστερά του μ*λ*κ*....
:whatever: :dizzy:

Προφανώς κ έκατσα πίσω του με αλαρμ μεχρι να φορτώσει/ξεφορτώσει και να φύγει, αντι να ακολουθήσω το παράδειγμα των μπροστινών μου (φλας και αντίθετο ρευμα για να προσπεράσω το εμποδιο) :shifty:
Περιγράφει ακριβώς τι έχει γίνει. Έκατσε πίσω κτλ κτλ.
Μετα το διαλογο με τον "που θες να το βαλω για να κανω την δουλεια μου", ο οποιος εισεπραξε το "να το βαλεις στο κ..ο σου καλω την αστυνομια" όντως καλεσα την αστυνομια και ισχυριστικα οτι μεταφερω νεφροπαθή για αιμοκαθαρση.... :twisted:
Περιγράφει ότι αυτός έβρισε (μέχρι 12 μηναρέδες) και κάλεσε την ΕΛ.ΑΣ. κάνοντας ψευδή δήλωση προς τις Αρχές (μέχρι 12 μηναρέδες κι αυτό). Για παράβαση 40€ του φορτηγού έκανε άλλα τόσα δική του παράβαση (διπλοπαρκαρισμένος) + 24 μήνες εξαγοράσιμους.

Όταν παρακάτω βρίσκεται σε δύσκολη θέση αρχίζουν οι αποκαλύψεις που εξηγούν γιατί δεν έρχεται η ΕΛ.ΑΣ. όταν τη θέλουμε:
Εκει να δεις τι ωραια παιζω.
Αν μου κλεισουν το μονο δρομο που οδηγει στη γειτονια μου και με στελνουν να περασω απο πεζογεφυρα για να παω στη δουλεια μου, δεν παιρνω το 100, αλλα κατευθειαν μπατσο φιλαρακι και ερχεται με φρεσκο μπλοκακι και βαζελινουλα για τον ιδιοκτήτη του φορτηγού που για να κανει την δουλεια του εκλεισε το 10 πολυκατοικίες με παιδια σκυλια και ηλικιωμένους.
Φυσικά, για την εξύβριση και το ψέμα απαντάει δικολαβίστικα, απατεωνίστικα, στρεψόδικα, "νεο-ελληνικά", ακριβώς δηλαδή όπως και οι υπόλοιποι τους οποίους κατηγορεί ότι δεν είναι πολιτισμένοι:
Μπορει να το αποδειξει;
Εγω μπορω να αποδειξω οτι εκλεισε την Λεωφόρο Δαβακι και θα το επαληθευσουν και μαρτυρες, που ηταν πισω μου, μπροστα μου και γυρο μου.
Και παραδέχεται και την ψευδή δήλωση προς τις Αρχές:
Δεν τον ειχα εκεινη την ωρα, γιατι ειχα πήξει στην κινηση, που προκαλεσε ο "επαγγελματιας" που εκλεισε την Δαβακι.
Εγω εκεινη την ωρα πηγαινα να παρω τον νεφροπαθη απο το σπιτι του, να τον παω νοσοκομοιο για την αιμοκαθαρση και ειχα πήξει στην κινηση, που προκαλεσε ο "επαγγελματιας" που εκλεισε την Δαβακι.
Πιο κάτω ρωτάω ρητορικά, προβοκατόρικα, ειρωνικά, δικηγορίστικα και μαθαίνω κι άλλα.

Ερώτηση:
pipinos1976 έγραψε:Σε προκαλώ να το κάνεις. Μα πραγματικά σε προκαλώ. Πες μου το όνομα του κολλητού σου. Ο πατέρας μου είναι Δκτης στο Τμήμα εκεί*. Θα χαρεί να μάθει ποιος είναι αυτός που κάνει εξυπηρετήσεις σε κολλητούς.
Επίσης, έχεις ήδη διαπράξει κι άλλη ύβρη αποκαλώντας τους αστυνομικούς μπάτσους.
Απάντηση:
α - Φιλος μου ειναι, οπως θελω τον λεω.
Αμα γουσταρωτου βαζω φωτια και τον καιω!
Δεν θα μου πεις εσυ τι θα κανω με τους φιλους μου!
Και ο διοικητής φιλαρακι ειναι.
Με φωναζει Χρυσό Χορηγό του Α.Τ. Παλαιου Φαληρου.

Μονο με τις καταγγελειες που τους κανω για τα ζωα που πετυχαινω, θα μου βαλουν προτομη στην εισοδο με το ονομα μου γραμμενο με χρυσα γραμματα.

β - "εξυπηρέτηση σε κολλητούς" η "αμεση παρεμβαση αστυνομικων κατόπιν καταγγελειας πολιτη";;;
Ψάξε τώρα να βρεις γιατί δεν έρχεται η ΕΛ.ΑΣ. όταν τη χρειάζεσαι. Αφού τη χρησιμοποιεί ο φίλος, ο κολλητός ο Δκτης, ο μπατζανάκης του Μήτσου που είναι ξάδελφος του Μπακατσούλα από την Άνω Κολοκυθού που αγόρασε το προβληματικό Mercedes που δεν του το άλλαζε η αντιπροσωπεία κτλ κτλ που τα λέγαμε από το bloka και που δε θα αλλάξουν ΠΟΤΕ σε αυτή τη χώρα, ό,τι κι αν κάνουμε, μιας και οι "νόμιμοι" θυμούνται το νόμο μόνο όταν τους βολεύει.

Αν θέλετε κι άλλα στοιχεία (αυτό πάει προς την Εισαγγελία) μπορώ με εύκολο τρόπο να σας τα δώσω, ΧΩΡΙΣ καν να έχω πρόσβαση στις πηγές που έχετε εσείς, απλά διαβάζοντας τις δημοσιεύσεις αυτών των τύπων.

Ευχαριστώ.

Σημειώσεις:

1. Οποιαδήποτε ομοιότητα με τον χρήστη Wagner669 στους 4Τροχούς ΔΕΝ είναι συμπτωματική.

2. Οι περισσότεροι πήραν το μέρος του, προφανώς, μιας και ο άνθρωπος, για μια παράβαση 40€ πρέπει να σκοτώσει τον συνάνθρωπό του, αφού είναι ο "γνώστης", ο "ηγέτης", αυτός που πρέπει να τον ακούνε όλοι κτλ κτλ. Αν η Εισαγγελία ενδιαφέρεται τα πράγματα είναι απλά: ξεκινάς από το dstudio.gr (γράφεις design studio στο vrisko.gr και θα δεις αμέσως την ταυτοποίηση ονόματος - nick name), εύκολα βρίσκεις σε ποιον ανήκε το site αυτό, ονόματα, τηλέφωνα, σχέσεις με τους εμπλεκομένους κτλ κτλ. Δύο επίορκοι της ΕΛ.ΑΣ. θα φύγουν κι ένας πολίτης που έχει σχέσεις μαζί τους (δεν ξέρω αν λαδώνει ή απλά είναι φίλος, αυτό που ξέρω είναι ότι, ως πολίτης, βγαίνω από την ουρά αναμονής - που λέμε και στα δίκτυα - για δικό του συμφέρον, αφού γνωρίζει κόσμο - κατά δήλωσή του - και τον εξυπηρετούν πρώτο - επίσης κατά δήλωσή του).

3. Σκέφτομαι, σε κάποια φάση, να φτιάξω ένα blog που θα περιγράφει όσες παρανομίες αναφέρονται στο συγκεκριμένο forum και να τις στέλνω στην εισαγγελία για διερεύνηση. Εδώ φτάσαμε ο άλλος να θέλει να βγάλει άδεια μονίμου κατοίκου της Αθήνας για να μην πληρώνει κλήσεις για παράνομη στάθμευση, όταν πάει για το ποτάκι του στο κέντρο. Το λένε και Δημόσια πλέον ότι λαδώνουν (εννοείται ότι δεν είναι κάτοικος Αθήνας, βλ. παρακάτω). Τόσο έχουν αποθρασυνθεί οι συγκεκριμένοι "κύριοι". Και δεν είναι δύσκολο να τον βρεις: πόσοι με το όνομα Κώστας εμπορεύονται προϊόντα καπνού σε χοντρική στα Καμίνια, έχουν Mazda MX5 + Ford Mondeo στην οικογένεια και μένουν Β.Π., ενώ έχουν παράνομο πιστόλι εντός του μαγαζιού και κουβαλάνε ρακέτα τέννις μαζί τους για κάθε χρήση (επιτίθενται και στον κόσμο με αυτή), προφανώς και παράνομη; Τι ψάχνει η ΕΛ.ΑΣ. τους εγκληματίες; εδώ οι άνθρωποι τα κάνουν και τα παραδέχονται χωρίς αιδώ.

Πηγές:

1. http://www.4tforum.gr/phpBB3/viewtopic. ... 4#p2211654
2. http://www.4tforum.gr/phpBB3/viewtopic. ... 3#p2211893
3. http://www.4tforum.gr/phpBB3/viewtopic. ... 1#p2211921
4. http://www.4tforum.gr/phpBB3/viewtopic. ... 8#p2212008
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Άφαντη η τροχαία

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Μπήκα καὶ διάβασα καὶ ἔφριξα. Οἱ τύποι εἶναι ἐπιεικῶς γελοῖοι.

Ἐκεῖνος μὲ τὸ ὐφάκι, ὀ Wagner κάτι, κάποια μέρα θὰ τὴν πατήσει καὶ θὰ τὴν πατήσει ἄσχημα. Λόγω βύσματα θεωρεῖ τὸν ἐαυτό του ἄτρωτο, θὰ τὰ βάλει μὲ τὸν λάθος ἄνθρωπο καὶ θὰ πάθει χοντρὴ ζημιά.

Τὸ blog φτιάξε το καὶ θὰ τὸ διαφημίσω ὅππου γράφω.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
pipinos1976
Δημοσιεύσεις: 1194
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 23:52

Re: Άφαντη η τροχαία

Δημοσίευση από pipinos1976 »

Οι τύποι εκεί είναι γεμάτοι αντιφάσεις: κυνηγάω τον παράνομο - παρανομώ τρέχοντας ή κατά την καταγγελία του άλλου και δε με νοιάζει.

Οι τύποι είναι γεμάτοι εγωισμούς: ένας μου έλεγε ότι πολλοί θα με κάνουν να τρομάξω από το πόσο γρήγορα οδηγούν και ότι είμαι κουλάδι κτλ κτλ, λες κι εγώ τους είχα πει ότι είμαι πιο γρήγορος από αυτούς.

Οι τύποι είναι γεμάτοι προκαταλήψεις: μόνο τα ιταλικά και τα γαλλικά στρίβουν ή μόνο τα ακριβώς έχουν δικαίωμα να τρέχουν.

Οι τύποι είναι γεμάτοι μίσος, οργή και μαγκιά πίσω από την οθόνη: στην ίδια σελίδα ένας χρήστης ανεβάζει βίντεο 1,5 ώρα κι εγώ από κάτω 2 ώρες. Μόνο σε εμένα την πέφτουν, ενώ είμαι και απών (λόγω διαγραφής).

Οι τύποι εκεί είναι διεφθαρμένοι μέχρι το κόκκαλο (μπορώ να γράψω και για το γενικό ή μάλλον τα γενικά προφίλ των εκεί χρηστών, αλλά αυτά στο μέλλον) και το δηλώνουν: "έχω όπλο στο μαγαζί", "είμαι μηχανικός στην τάδε εταιρεία και υποστηρίζω τα διόδια, αλλά είμαι αντικειμενικός...!!!" ή "αν θες κάνε προσφορά να φτιάξεις το δρόμο κι αν είσαι καλύτερος πάρε το έργο" κτλ. Δε χρειάζεται να γράψω κι άλλα, μια βόλτα θα σας πείσει

Το θέμα είναι πως με αυτή τη συμπεριφορά (αν γράψω τι έχω περάσει εκεί θα έπρεπε η Δικαιοσύνη να τους μαζέψει επιτόπου όλους, ειδικά τους διαχειριστές που ζητούσαν προσωπικά δεδομένα*) δε θα πάμε μπροστά ως χώρα και θα απορούμε στο τέλος γιατί η ΕΛ.ΑΣ. δεν ήταν εκεί ή γιατί δεν μας υποστήριξε ή γιατί ήταν και αρνητική απέναντί μας. Έχουμε καταφέρει με αυτή τη διαφθορά και την "τρέλα" να οδηγήσουμε το κράτος μας στα σημερινά του χάλια και να ζητάμε στο τέλος και τα ρέστα.

Θα επαναλάβω για μία ακόμη φορά την άποψή μου, αυτή που διατύπωνα και στο συγκεκριμένο θέμα: βλέπεις την παρανομία, είναι ενοχλητική ή επικίνδυνη, την αναφέρεις και οι Αρχές αναλαμβάνουν να ιεραρχήσουν τη σπουδαιότητα και αναλόγως να κινηθούν. Αν στείλουμε περιπολικό (από τα 2-3-4-5 της Καλλιθέας) για να γράψει το διπλοπαρκαρισμένο φορτηγό που ψιλο-ενοχλεί, τότε ο άλλος που έχει κλείσει το λεωφορείο με τους 50 επιβάτες (βλ. Ultimo_) θα μείνει ατιμώρητος γιατί απλά ο Αλέξης ήξερε τον Δκτη του Α.Τ. και εξυπηρετήθηκε πρώτος, χωρίς να πρέπει. Μακάρι όλοι μας να μην κάναμε παρανομίες, αλλά αυτό δε γίνεται, ειδικά στην Ελλάδα. Γι' αυτό, ας χρησιμοποιήσουμε τους περιορισμένους - πάντα - πόρους μας εκεί που πρέπει, ώστε να βελτιώσουμε τη ζωή μας όσο γίνεται. Ταυτόχρονα, φροντίζουμε ατομικά, ώστε να μην ενοχλούμε, όσο αυτό είναι δυνατόν.

Ευχαριστώ.

* Η ιστορία έχει ως εξής: από την παλιά εποχή (bloka) μίλησα για κάτι πωλήσεις κτλ. Βγήκα αληθινός στο τέλος (όπως συνήθως - για να μην αναφέρω τα βαλιτσάκια που πρώτος τα έλεγα και με είχαν στη μπούκα έκτοτε και δεχόμουν επιθέσεις από φίλους αυτών ή από τους ίδιους που τα χρησιμοποιούσαν) και τα ίδια έλεγα και στους 4Τ. Σε κάποια φάση, έγινε μια "καταγγελία" στους διαχειριστές (ή την έκανε ο πωλητής, ή κάποιοι φίλοι των Αρχών, δηλαδή οι Αρχές, ή διαχείριση και Αρχές ταυτίζονται, πράγμα πολύ πιθανόν) και ένας εξ αυτών μου ζήτησε να στείλω προσωπικά δεδομένα (όνομα, επίθετο, επάγγελμα, σπουδές κτλ) για να πειστεί ότι δεν έχω επαγγελματικό συμφέρον / ενδιαφέρον για τα συστήματα αυτά (αντιραντάρ κτλ). Τους τα έστειλα και, όταν βεβαιώθηκαν ότι δεν μπορούν να με χτυπήσουν στην επαγγελματική επάρκεια, άρχισαν τα παρατράγουδα της μορφής: γ...σαι, είσαι μ...ας και διάφορα άλλα από "φοιτητές" κάτι αντίστοιχο με τους φοιτητές / υπαλλήλους της Samsung που έβριζαν (αποδεδειγμένα μετά από παραδοχή της ίδιας της εταιρείας) τις άλλες εταιρείες κινητών στα fora σε όλο τον κόσμο. Μετά, όλα πήραν το δρόμο τους: εγώ, όταν διαμαρτυρήθηκα και σχολίασα το γεγονός της αίτησης προσωπικών δεδομένων, έφαγα 1+1 ban στη σειρά (το αρχικό ήταν γιατί αμφισβήτησα την ηθική ενός τύπου που είναι να γελάς με αυτά που γράφει) για ολοκληρωτική διαγραφή και στη συνέχεια, σποραδικά, με αναφέρουν αρνητικά ορισμένοι χρήστες, αλλά τρώνε ειδοποίηση από τις Αρχ... συγγνώμη, από τη διαχείριση ήθελα να πω, να μην με αναφέρουν, ώστε να ξεχαστεί αυτό που έκανα κι εκεί (την προσπάθεια να αλλάξω τη νοοτροπία του "Έλληνα" που κοιτάει με πονηριά να ξεφύγει από το νόμο και να ρίξει τον διπλανό στην τσιμπίδα του νόμου).

** Μία παρατήρηση: οι πολυτονικές γραμματοσειρές καλές είναι, αλλά στο κινητό / τάμπλετ υπάρχει πρόβλημα. Τα γράμματα που έχουν πνεύματα δεν εμφανίζονται, οπότε διαβάζω και βγάζω νόημα από τα συμφραζόμενα. Να ζητήσω να αλλάξει κάποιος γραμματοσειρά είναι πολύ, αλλά απλά το επισημαίνω είτε για να πιέσουμε τις εταιρείες να τις προσθέσουν (τουλάχιστον στο Android που έχω στο Note 2 και σε ένα Asus Fonepad υπάρχει πρόβλημα), είτε για μελλοντική αλλαγή, αν και εφόσον κτλ κτλ. Απλά το γράφω για να δω αν το έχει παρατηρήσει κανείς.

*** Πού να διαβάσει κανείς τον kacey / Κώστα από τα Καμίνια που επιτίθεται στον κόσμο με τη ρακέτα του τέννις, όταν τον κλείνουν ή όταν τον ενοχλούν και δεν ακολουθούν αυτά που τους διατάζει να κάνουν. Μιλάμε για ΤΗΝ προσωπικότητα, που κάποιες σχέσεις πρέπει να έχει με τη διαχείριση γιατί διαφορετικά θα τον είχαν σουτάρει με τον τρόπο που μιλάει στον κόσμο.
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Άφαντη η τροχαία

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Σου έχουν γίνει ψύχωση οι 4Τ εδώ και χρόνια ή μου φαίνεται?
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
pipinos1976
Δημοσιεύσεις: 1194
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 23:52

Re: Άφαντη η τροχαία

Δημοσίευση από pipinos1976 »

UltiMo_ έγραψε:Σου έχουν γίνει ψύχωση οι 4Τ εδώ και χρόνια ή μου φαίνεται?
Αυτά που έχω τραβήξει στο forum των 4Τ, οι επιθέσεις που έχω δεχθεί, τα χτυπήματα κάτω από τη ζώνη, οι βλακείες που έχω ανεχθεί, έχουν ξεπεράσει ΚΑΘΕ όριο και θα τους κυνηγήσω μέχρι τελικής πτώσεως. Στο χαλαρό, βέβαια, αλλά δε θα τους αφήσω σε χλωρό κλαρί, όπου τους βρω. Τα στοιχεία υπάρχουν και ανεβαίνουν σιγά-σιγά, έτσι για να μη νομίζουν ότι θα περάσει έτσι.

Για να είμαστε ειλικρινείς, η προσωπική μου άποψη είναι συγκεκριμένη. Μπορώ να την εκφράσω μόνο σε προσωπικό / ατομικό επίπεδο γιατί δημόσια μπορεί να τους δώσω βήμα να μου επιτεθούν με τον οποιονδήποτε τρόπο. Δημόσια, πλέον, γράφω ΜΟΝΟ τα στοιχεία που, όπως βλέπεις, είναι συντριπτικά εναντίον τους.

Δες και το forum myphone.gr. Το profile μου το έχουν διαβάσει άτομα που γράφουν και στους 4Τ (βλ. zorz) και απλά ψάχνουν για εμένα παντού προκειμένου να με χτυπήσουν. Να αναφέρω μήπως τα pm που μου έστειλε ένας άγνωστος και μου ζητούσε να του περιγράψω διάφορες καταστάσεις που έχουν γίνει στα fora κτλ, ενώ ταυτόχρονα ζητούσε να του περιγράψω τη μάχη των Θερμοπυλών και, όταν του εξήγησα πώς έγινε η μάχη, δεν μου απάντησε ποτέ;

Ευχαριστώ.
pipinos1976
Δημοσιεύσεις: 1194
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 23:52

Re: Άφαντη η τροχαία

Δημοσίευση από pipinos1976 »

Για να το ολοκληρώσω δείτε τι κάνουν οι εταιρείες:

Samsung fined $340,000 for faking online comments

Το άρθρο είναι από εδώ: http://www.theverge.com/2013/10/24/5023 ... tc-reviews

Με λίγα λόγια: πλήρωνε κόσμο να προπαγανδίζει στο διαδίκτυο ότι τα Samsung είναι τα καλύτερα κινητά και τα υπόλοιπα πατάτες.

Κάντε, τώρα, μια αναγωγή στο γνωστό forum, όπου ο τύπος παραδέχεται ότι δουλεύει σε εταιρεία και λέει ότι "αντικειμενικά" τα διόδια είναι τέλεια, τα έργα επίσης, υπερκοστολόγηση δεν έγινε, όλα ήταν καθαρά, αντικειμενικά και πως, αν κατέβαινα εγώ με ανταγωνιστική πρόταση, θα έπαιρνα έργα...!!!

Στοιχεία: http://www.4tforum.gr/phpBB3/viewtopic. ... i#p2220184
Βάζεις το δαχτυλάκι πάνω στα link και φαίνεται ότι μιλάει για τις: Vinci και Hochtief.

Παράδειγμα troll που είναι ταυτόχρονα και δήλωση: http://www.4tforum.gr/phpBB3/viewtopic. ... 5#p2837865

Έχω μαζέψει ράμματα για τη γούνα τους... δεν τους κυνηγάω άδικα και χωρίς στοιχεία. Γνωρίζω πολύ καλά τι λέω και τι γράφω τόσα χρόνια. Για να μην αναφερθούμε σε άλλους που δεν είχαν πάρει ποτέ έργα Δημοσίου, αλλά μετά αποδείχθηκαν διπλοθεσίτες με έργο δημοσίου και μάλιστα επί κυβερνήσεως του κόμματους που υποστηρίζουν με πάθος...!!!

Ευχαριστώ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παράπονα προς τις αρχές...”