Κορίνθου-Πατρών: η ΕΛ.ΑΣ. αδικαιολογήτως απούσα

Έχετε να κάνετε παράπονα προς τις αρχές? Εδώ είναι ο χώρος γι'αυτό...
Απάντηση
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Κορίνθου-Πατρών: η ΕΛ.ΑΣ. αδικαιολογήτως απούσα

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Χθὲς ἔφυγα ἀπὸ Λευκάδα γιὰ Ἀθῆνα. Πέρασα τὴν γέφυρα κι ἔπειτα ἔπιασα τὴν Κορίνθου-Πατρῶν. Ἐν ἀντιθέσει μὲ ὅταν πήγαινα, εἴδα οὐκ ὀλίγες παραβάσεις. Ἡ ὐπερβολικὴ ταχύτητα καὶ οἱ προσπεράσεις πάνω στὴν στροφὴ ἦταν καθεστώς. Ἐπιπλέον, ὄλοι τους εἴχαν τὴν ἀπαίτησι νὰ παρανομήσω γιὰ χάρη τους.

Μέχρι καὶ λεωφορεία, νταλίκες ἔτρεχαν ὑπερβολικά καὶ πατούσαν διπλὲς γραμμές. Ἡ ΕΛ.ΑΣ. ἔλαμψε διὰ τῆς ἀπουσίας της. Βέβαια, καὶ νὰ ἦταν παροῦσα τὶ θὰ ἔκανε; Θὰ τὴν ἔστηνε σὲ κάποια εὐθεία (ἐδῶ ποὺ τὰ λέμε σὲ στροφὴ δὲν μπορεῖ νὰ κάνει μπλόκο) καὶ θὰ μετροῦσαν μὲ τὸ ῥαντὰρ μέχρι νὰ "πιάσουν τὸν στόχο".

Οὔτε ἐγῶ ἀρέσκομαι νὰ κάνω τὸν διπλάσιο χρόνο ἀλλὰ τέτοιος ποὺ 'ναι ὁ δρόμος δὲν σηκώνει περισσότερο γκάζι. ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ!!!

By the way, ἠ δεξιὰ λωρίδα γιατὶ χωρίζεται μὲ συνεχὴ γραμμή; Ἔχει ὀριστεῖ ὠς ΛΕΑ; Ἀν δὲν ἀπατῶμαι ΛΕΑ ὑφίσταται σὲ αὐτοκινητόδρομο καὶ δρόμο ταχείας κυκλοφορίας. Ἡ Κορίνθου-Πατρῶν δὲν εἶναι οὔτε τὸ ἔνα οὔτε τὸ ἄλλο.



ΥΓ: Τὰ παραπάνω τὰ ἔγραψα καὶ στὸ ἀστυνομικὸ φόρουμ. Νὰ δῶ τὶ θὰ γράψουν οἱ ἔνστολοι.
http://ecfpo.gr/forum/viewtopic.php?t=5561


οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Κορίνθου-Πατρών: η ΕΛ.ΑΣ. αδικαιολογήτως απούσα

Δημοσίευση από MacPap »

Εύγε Νέε μου!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Κορίνθου-Πατρών: η ΕΛ.ΑΣ. αδικαιολογήτως απούσα

Δημοσίευση από UltiMo_ »

είχα αγχωθεί στην αρχή αλλα όταν είδα οτι ενημέρωσες του ένστολους στο φόρουμ τους, επιτέλους ηρέμησα..
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Κορίνθου-Πατρών: η ΕΛ.ΑΣ. αδικαιολογήτως απούσα

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Οὐδέποτε ἰσχυρίστηκα ὄτι ἐνημέρωσα τὴν ΕΛ.ΑΣ.. Ἀπλῶς ἔγραψα τὰ παραπάνω ἀπὸ 'κεὶ προκειμένου νὰ δῶ τὶ ἀπόψεις θὰ ἐκφράσουν οἱ ἴδιοι.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Κορίνθου-Πατρών: η ΕΛ.ΑΣ. αδικαιολογήτως απούσα

Δημοσίευση από erling »

Έχει δύο λωρίδες, ανά κατεύθυνση, ο δρόμος;
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Κορίνθου-Πατρών: η ΕΛ.ΑΣ. αδικαιολογήτως απούσα

Δημοσίευση από UltiMo_ »

μιάμιση έχει. ούτε λωρίδα το λες, ούτε έρεισμα. αλλα είναι έρεισμα εξορισμού
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Κορίνθου-Πατρών: η ΕΛ.ΑΣ. αδικαιολογήτως απούσα

Δημοσίευση από erling »

Για αυτό έχει συνεχόμενη γραμμή. Για να οριοθετήσει την λωρίδα κυκλοφορίας.
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παράπονα προς τις αρχές...”