Που είναι η Τροχαία; Οεο;

Έχετε να κάνετε παράπονα προς τις αρχές? Εδώ είναι ο χώρος γι'αυτό...
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Που είναι η Τροχαία; Οεο;

Δημοσίευση από athanatos »

Που χάθηκε ρε παιδιά η τροχαία; Έχω να δω τροχονόμο ένα μήνα περίπου. Μπλόκο ούτε για δείγμα. Λόγω οικονομικής κρίσης και νέων μέτρων που έρχονται; Λόγω εκλογών; Τι ;


Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
plokami
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 21 Σεπ 2010, 15:00
Τοποθεσία: et in arcadia ego

Re: Που Είναι η Τροχαία ; οεο ;

Δημοσίευση από plokami »

Τον τελεταίο μήνα, στο νομό Μεσσηνίας κυρίως, 9 στα 10 περιπολικά που βλέπω είναι μόνο με τον οδηγό.
Σήμερα ένας τροχαίος μόνος του, βοηθούσε κάποιον που είχε μείνει σε ένα φανάρι. Δεν έκανε τίποτα ιδιαίτερο απλά έκλεισε το καπό όταν το αυτοκίνητο πήρε εμπρός.
Μπλόκα εξαφανισμένα, αν και χτες μου είπαν ότι στην Κακιά Σκάλα έδωσαν το παρόν...
Tassos
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2010, 20:26

Re: Που Είναι η Τροχαία ; οεο ;

Δημοσίευση από Tassos »

Μαζεύοντας αρκετά χιλιόμετρα σε εθνικό και επαρχιακό δίκτυο είδα ένα μπλόκο λίγο πριν τις σήραγγες στον Μαλιακό. Ακουσα όμως ότι κυνηγάνε ποια τις παραβάσεις οπότε πήγαινα με το όριο ταχύτητας.

Πάντως υπήρχε τροχαία αν και διακριτική.

Τάσος
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Που είναι η Τροχαία; Οεο;

Δημοσίευση από UltiMo_ »

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ απο blog του Βόλου:

ειμαι 22χρονων φοιτητης και σπουδαζω στο βολο εδω και 2 χρονια. Προχωρουσα ενα πρωι κοντα στο δημαρχειο και με προσπερνανε 2 μηχανες της αστυνομιας της ομαδας ΔΙΑΣ.
Μια ηλικιωμενη γυναικα προσπαθουσε να περασει το δρομο απεναντυ κουτσαινοντας.. οι 2 μηχανες τοτε σταματησαν κ ο ενας συνοδηγος κατεβηκε κ βοηθησε την γιαγια η οποια μαλιστα στο χερι της κρατουσε κατι σαν πορτοφολι κ της το εβαλε στη τσεπη της... τοτε ακουσα να ερχεται απο πισω μου ενα μηχανακι με 2 ατομα πανω που εκανε κυριολεκτικα σαν κομπρεσερ... δεν ειχανε δει τους αστυνομικους που ητανε πριν το φαναρι κ καθως πηγαιναν να περασουν σιγα σιγα το κοκινο φαναρι μεχρι να τους αντιληφθουνε, οι αστυνομικοι τους ειχανε ακινητοποιηση και τους ειχανε κατεβασει απο το μηχανακι,,,, μεσα σε 2 λεπτα οι ''μπατσοι'' ειχανε κανει 2 αυτονοητα μεν πραγματα αλλα που δεν μας ειχανε συνιθισει!! παραξενευτηκα ...Αυτο ειναι ενα απο τα περιστατικα που μου εκαναν εντυπωση στην πολη σας ,κατα τα αλλα αυτους τους ΔΙΕΣ τους βλεπω ολο μπροστα μου. χρονια ειχα να δω αστυνομια να περιπολει....



Πράγματι και εγώ την ομάδα ΔΙΑΣ την βλέπω συνεχώς μπροστά μου. Βοηθάει το κόσμο και αν και στα ίδια στέκια με την δημοτική αστυνομία, η μεν περιπολεί και ελέγχει και η δε καπνίζει και τρώει τυρόπιτες.
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Που είναι η Τροχαία; Οεο;

Δημοσίευση από rasPUTIN »

UltiMo_ έγραψε:Πράγματι και εγώ την ομάδα ΔΙΑΣ την βλέπω συνεχώς μπροστά μου. Βοηθάει το κόσμο και αν και στα ίδια στέκια με την δημοτική αστυνομία, η μεν περιπολεί και ελέγχει και η δε καπνίζει και τρώει τυρόπιτες.
Δὲν εἶναι δυνατὸν νὰ γυρίζουν καβάλα στὰ δίκυκλα καθ'ὄλη τὴν διάρκεια τῆς βάρδιας. Εἶναι πρακτικότερο νὰ στέκουν κάπου ἀναμένοντας σήμα. Τὸ πολὺ-πολὺ νὰ κάνουν 2-3 τρεὶς περιπολίες.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Που είναι η Τροχαία; Οεο;

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Haridimos έγραψε:Δὲν εἶναι δυνατὸν νὰ γυρίζουν καβάλα στὰ δίκυκλα καθ'ὄλη τὴν διάρκεια τῆς βάρδιας.
Δε θέλω να γυρίζουν. δεν έχω τέτοια απαίτηση. θέλω να διώχνουν τους διπλοπαρκαρισμένους ΠΡΙΝ να έρθω εγώ και να αναγκαστώ να κορνάρω.
Γιατί συνεχώς κολλάω, κάθομαι και κορνάρω, και ο δημοτικός κάπου εκεί δίπλα με χαζεύει και κουνάει τους ώμους, σαν να λέει "τι να κάνω?"

Και δεν ενοχλούν μόνο εμένα, αλλα και όσους κολλάνε πίσω μου

Εικόνα

Στο βάθος δεξιά φαίνεται μια στάση λεωφορείου. ακριβώς απο πίσω στη διασταυρωση, είναι τα γραφεία της δημοτικής. και ακριβώς εκεί είναι μονίμως 1-2 δημοτικοί αστυνόμοι και κοιτάνε... δεν ξέρω τι. απλά κοιτάνε τη στάση να γεμίζει με κόσμο που τους λέει: "μισό λεπτο ρε παιδιά", να ανάβουν τα αλάρμ και να φεύγουν.
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Re: Που είναι η Τροχαία; Οεο;

Δημοσίευση από athanatos »

UltiMo_ έγραψε:Δε θέλω να γυρίζουν. δεν έχω τέτοια απαίτηση. θέλω να διώχνουν τους διπλοπαρκαρισμένους ΠΡΙΝ να έρθω εγώ και να αναγκαστώ να κορνάρω.
Δεν είναι αυτή η δουλειά τους. Αυτό είναι δουλειά της τροχαίας, που από τότε που βγήκαν οι Δίας, οι τροχονόμοι με τις μοτό , έχουν εξαφανιστεί και δεν ξέρω και το γιατί. Άλλο τροχαία και άλλο Δίας.
Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Που είναι η Τροχαία; Οεο;

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Και ποια είναι η δουλειά τους αν όχι να αποτρέπουν παρακώλυση συγκοινωνιών?
Μήπως να ψάχνουν στα τσιπουράδικα για τασάκια και αναμμένα τσιγάρα?

(Δίας είναι αστυνόμοι όχι τροχονόμοι)
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Re: Που είναι η Τροχαία; Οεο;

Δημοσίευση από athanatos »

UltiMo_ έγραψε:Και ποια είναι η δουλειά τους αν όχι να αποτρέπουν παρακώλυση συγκοινωνιών?
Μήπως να ψάχνουν στα τσιπουράδικα για τασάκια και αναμμένα τσιγάρα?

(Δίας είναι αστυνόμοι όχι τροχονόμοι)
Ακριβώς. Αστυνόμοι είναι όχι τροχονόμοι.
Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Που είναι η Τροχαία; Οεο;

Δημοσίευση από UltiMo_ »

athanatos έγραψε:από τότε που βγήκαν οι Δίας, οι τροχονόμοι με τις μοτό..
athanatos έγραψε:Ακριβώς. Αστυνόμοι είναι όχι τροχονόμοι.
:roll:
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παράπονα προς τις αρχές...”