Ευχαριστώ την ομάδα ΔΙ.ΑΣ που έσωσε το παιδί μου

Θέλετε να δώσετε συγχαρητήρια για κάτι που είδατε να γίνεται κάντε το εδώ...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Johnny
Δημοσιεύσεις: 3383
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 20:23
Τοποθεσία: Μεταμόρφωση - Αττικής (Κουκου city)

Ευχαριστώ την ομάδα ΔΙ.ΑΣ που έσωσε το παιδί μου

Δημοσίευση από Johnny »

Ευχαριστώ την ομάδα ΔΙ.ΑΣ που έσωσε το παιδί μου

Είμαι μητέρα δύο ανήλικων παιδιών και πριν 4 μέρες έζησα κάτι που ελπίζω να μην ξαναζησω ποτέ στην ζωή μου...
Η μόλις 5 ετών κόρη μου κατάπιε μια καρφίτσα που υπήρχε μέσα στο ψωμί, μπροστά στα μάτια μου, και μεσα στον πανικο μου πηρα το παιδι μου και την έτρεξα στο κοντινοτερο νοσοκομείο, το Τζάνειο..!! Ήταν 2 η ωρα το μεσημερι και οι δρομοι ηταν μπλοκαρισμενοι ,..! Απο την ταραχη μου δεν σταματουσα να κλαίω και να κορνάρω..! Ουτε που ειχα προσεξει οτι απο πισω μου ηταν τα παιδια με τις μηχανες..!! Προφανώς έβλεπαν τις απεγνωσμένες κινησεις που εκανα να περασω ακομη και το πεζοδρόμιο και ηρθαν διπλα μου και με ρωτησαν τι έχω παθει...!! Τους παρακαλεσα να κανουν κατι, αμεσως μπηκαν μπροστα άνοιξαν τον δρόμο, σταματούσαν ακομη και τα αυτοκινητα που ειχαν πρασινο φαναρι και μεσα σε 4 λεπτα ημουν στο νοσοκομείο..!! Μάλιστα το ένα παλικάρι, κατέβηκε, πήρε την κορη μου στην αγκαλιά του και την πήγε μέχρι τα εξωτερικά ιατρεία.. Θέλω να τους ΕΥΧΑΡΙΣΤΉΣΩ μέσα απ την καρδιά μου, να τους έχει ο Θεός καλά, γιατί ήρθαν πραγματικά ουρανοκατέβατοι εκεί που είχα απελπιστεί και δεν ήξερα πως να απεμπλακώ από την κίνηση..!
Με δάκρυα στα μάτια ,ομάδα ΔΙ.ΑΣ, σας λέω ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ που σώσατε την κόρη μου....

Αναγνώστρια

Πηγή:tro-ma-ktiko.blogspot.com


Η ανθρωπότητα δεν έχει προχωρήσει ούτε ένα βήμα μπροστά, από την στιγμή που υπάρχει έστω και ένα παιδί που υποφέρει.
Άλμπερτ Αϊνστάιν
Εικόνα
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Ευχαριστώ την ομάδα ΔΙ.ΑΣ που έσωσε το παιδί μου

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Ἄξιοι.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ευχαριστώ την ομάδα ΔΙ.ΑΣ που έσωσε το παιδί μου

Δημοσίευση από MacPap »

:applause
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
grigoris
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 19:47

Re: Ευχαριστώ την ομάδα ΔΙ.ΑΣ που έσωσε το παιδί μου

Δημοσίευση από grigoris »

Μπράβο στα παιδιά.Αυτά για μερικούς που απευθύνονται ακόμα στην αστυνομία με όρους που δεν αρμόζουν.!Ταμπάνια παλιο νούμερα!
Η Ελληνική Σημαία είναι σύμβολο ιερό.Έχει τ' ουρανού το χρώμα και στην άκρη το Σταυρό.Την Ελληνική Σημαία, μάνα μου, την αγαπώ.Στον εχθρό δεν την αφήνω, προτιμώ να σκοτωθώ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τα εύσημα μας...”