Στον Εισαγγελέα οδηγείται 33χρονος

Θέλετε να δώσετε συγχαρητήρια για κάτι που είδατε να γίνεται κάντε το εδώ...
Απάντηση
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Στον Εισαγγελέα οδηγείται 33χρονος

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Του πήραν τις πινακίδες στο Βόλο, τους έβρισε και συνελήφθη

Στον Εισαγγελέα οδηγείται ένας 33χρονος, ο οποίος συνελήφθη από αστυνομικούς του Α.Τ. Βόλου, επειδή την Πρωτοχρονιά, βλέποντας τροχονόμους να του βεβαιώνουν παράβαση και να του αφαιρούν τις πινακίδες, καθώς είχει σταθμεύσει παράνομα στην Λεωφόρο Δημητριάδος, τους έβρισε.

e-volos.gr


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Στον Εισαγγελέα οδηγείται 33χρονος

Δημοσίευση από MacPap »

Καλα έκαναν!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Στον Εισαγγελέα οδηγείται 33χρονος

Δημοσίευση από UltiMo_ »

μόλις ήμουν παρών σε ωραίο περιστατικό. ήμουν οικογενειακά παραλία για τσιπουράκι.
Δίπλα είδα τον κύριο Μπέο να κάθεται για καφέ με γυναίκα και τα παιδάκια του.
Πετάχτηκε ένας μαγαζάτορας και άρχισε να τον βρίζει μπροστά στα παιδάκια του, οτι του πήραν τις πινακίδες απ το αμάξι του ενώ ο δήμος δεν έχει καθαρίσει τους δρόμους και το μαγαζί του απ το χιόνι (άσχετα περιστατικά αλλα κατάφερε να τα συνδέσει)

Τότε ο μπέος με απίστευτη ηρεμία και εξυπνάδα και ψυχραιμία, του λέει: "Τώρα εσύ είσαι επαγγελματίας? που έχεις πάγο μπροστά απο το μαγαζί σου? Για να σκοτωθεί κανας περαστικός? Δεν μπορείς να καθαρίσεις 3 μέτρα πάγο? Περιμένεις όλα απο το δήμο να τα κάνει? Να καθαρίσει κάθε σπιθαμή του Βόλου? Αν πιάναμε ο καθένας μια σκούπα, αντί να γκρινιάζαμε, σε 5 λεπτά η πόλη θα είχε καθαρίσει"

Τι να πω ρε παιδιά. Οκ. Βόλος είναι, δεν είναι αλάσκα να έχει έτοιμα μηχανήματα και εμπειρία για να καθαρίσει πόλη 160 χιλιάδων κατοίκων. Ας μην είμαστε υπερβολικοί. Η πόλη είναι πεντακάθαρη πλέον. Απλά όταν άρχισε να χιονίζει, απο μπροστά καθάριζαν, πίσω το ξαναστρωνε. Δεν μπορείς να τα βάλεις με το καιρό που χιόνιζε για 48 ώρες ασταμάτητα...
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Στον Εισαγγελέα οδηγείται 33χρονος

Δημοσίευση από MacPap »

Εγώ πάντως αυτό που μπορώ να προσθέσω είναι πως Εδώ που είμαι (Γερμανία) τώρα που έχει άπειρα συστήματα για κακοκαιρίες, Τα σπίτια και το πεζοδρόμιο μπροστά από αυτά τα καθαρίζουν οι κάτοικοι του εκάστοτε οικήματος και έχει μάλιστα και πρόστιμο αν ΔΕΝ το κάνουν.!!!!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Στον Εισαγγελέα οδηγείται 33χρονος

Δημοσίευση από erling »

Δεν θέλω να φέρω μνήμες σκοτεινών περιόδων αλλά τελευταία φορά που ίσχυσε κάτι αντίστοιχο στην Ελλάδα, ήταν επί χούντας.....
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4844
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Στον Εισαγγελέα οδηγείται 33χρονος

Δημοσίευση από rasPUTIN »

MacPap έγραψε:Εγώ πάντως αυτό που μπορώ να προσθέσω είναι πως Εδώ που είμαι (Γερμανία) τώρα που έχει άπειρα συστήματα για κακοκαιρίες, Τα σπίτια και το πεζοδρόμιο μπροστά από αυτά τα καθαρίζουν οι κάτοικοι του εκάστοτε οικήματος και έχει μάλιστα και πρόστιμο αν ΔΕΝ το κάνουν.!!!!
Πάρτε Βοστώνη, ἔχει κι ἐκεῖ πρόστιμο.

http://www.boston.com/interactive/graph ... _snowlife/

Ἡ διεύθυνσις τοῦ swf.
http://cache.boston.com/multimedia/2009 ... w/snow.swf

Φυσικά, ὀ ἔξυπνος ἄνθρωπος παίρνει μαθήματα κι ἀπ'τὴν φύσι. Περπατῆστε σὰν πιγκουΐνος (ἢ ἀλλιῶς σὰν νὰ σᾶς ἔπιασε "κόψιμο" καὶ φοβάστε ὄτι μὲ ἕνα τράνταγμα θὰ σὰς "φύγουν").
http://cache.boston.com/multimedia/2009 ... /07ice.swf
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Στον Εισαγγελέα οδηγείται 33χρονος

Δημοσίευση από MacPap »

Φίλε μου το πρόβλημα (και αυτό είναι και ένα από τα πραγματικά μεγάλα προβλήματα στην ψυχοσύνθεση των Ελλήνων) είναι πως είμαστε ή το ύψους ή του βάθους. Η όλα ή τίποτε.
Δηλαδή επειδή η χούντα έκανε 10 κακά δεν έκανε και 5 καλά (αν και για τον πολύ κόσμο έκανε και περισσότερα αλλά δεν είναι η κουβέντα μας). Αλλά επειδή "τα έκανε η χούντα" είναι και τα καλά κακά. Θεωρώ πως αυτό είναι λάθος αντίληψη. Οταν κάτι είναι καλό είναι καλό ασχέτως ποιος το κάνει και γιατί.
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4844
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Στον Εισαγγελέα οδηγείται 33χρονος

Δημοσίευση από rasPUTIN »

UltiMo_ έγραψε:Τότε ο μπέος με απίστευτη ηρεμία και εξυπνάδα και ψυχραιμία, του λέει: "Τώρα εσύ είσαι επαγγελματίας? που έχεις πάγο μπροστά απο το μαγαζί σου? Για να σκοτωθεί κανας περαστικός? Δεν μπορείς να καθαρίσεις 3 μέτρα πάγο? Περιμένεις όλα απο το δήμο να τα κάνει? Να καθαρίσει κάθε σπιθαμή του Βόλου? Αν πιάναμε ο καθένας μια σκούπα, αντί να γκρινιάζαμε, σε 5 λεπτά η πόλη θα είχε καθαρίσει"
Ὠραῖος ὁ Μπέος. Μιὰ χαρὰ τοῦ ἀπάντησε.
UltiMo_ έγραψε:Τι να πω ρε παιδιά. Οκ. Βόλος είναι, δεν είναι αλάσκα να έχει έτοιμα μηχανήματα και εμπειρία για να καθαρίσει πόλη 160 χιλιάδων κατοίκων. Ας μην είμαστε υπερβολικοί. Η πόλη είναι πεντακάθαρη πλέον. Απλά όταν άρχισε να χιονίζει, απο μπροστά καθάριζαν, πίσω το ξαναστρωνε. Δεν μπορείς να τα βάλεις με το καιρό που χιόνιζε για 48 ώρες ασταμάτητα...
Ὁ Δῆμος νὰ καθαρίσει τὸὺς δρόμους. Νὰ προμηθευτεῖ τὰ ἀναγκαία μηχανήματα ὤστε νὰ παίρνουν παραμάζωμα τοὺς δρόμους. Τὰ "ψιλὰ" ἀς τὰ καθαρίσουν οὁ πολίτες. Δυὸ-τρία μέτρα νὰ καθαρίσει ὁ καθένας δὲν θὰ τοῦ πέσει ὁ κ*λος.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τα εύσημα μας...”