Είναι να τρελαίνεσαι

Ο χώρος αυτός είναι αφιερωμένος στους επαγγελματίες οδηγούς...
Απάντηση
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Είναι να τρελαίνεσαι

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Είναι να τρελαίνεσαι ή δεν είναι?

Σήμερα ανέβαινα ένα πολύ στενό δρόμο. Γιατι πολλοί δεν θα καταλάβουν τι ακριβώς εννοώ στενό, το έβγαλα μια φωτογραφία πριν λίγο για να δείτε το πλάτος.

Εικόνα

Δεν είναι η πιο πετυχημένη φωτογραφία αλλα καταλαβαίνεται οτι εκεί δεν σε παίρνει να παρκάρεις. Θα κλείσει ο δρόμος.

Ανεβαίνοντας λοιπον, βρήκα παρκαρισμένο ένα κόκκινο αυτοκίνητο. Για να περάσω έπρεπε να βγω σχεδόν όλος στο αντίθετο ρεύμα. Άναψα λοιπον φλας και περίμενα να αδειάσει το απέναντι ρεύμα για να κάνω τον ελιγμό. Ερχόταν απο απέναντι μια κυρία με ένα πράσινο micra

Εικόνα

Εκεί που περιμένω να περάσει η κυρία έχοντας αναμμένο το φλας, ξαφνικά η μεγαλοκυρία, σβήνει τη μηχανή, ακριβώς απέναντι απο το άλλο αυτοκίνητο, βγαίνει, κλειδώνει το αμάξι, και κλείνει και τον καθρέφτη. Εγω έχω μείνει :shock:

Λέω δεν είναι δυνατόν να το βλέπω αυτό το πράγμα.

Εικόνα

Της φωνάζω απο το παράθυρο: "Συγνώμη!!" Πάντα ευγενικός. Μου χαμογελάει και μου λέει: "Παρακαλώ!"
-Έχετε καταλάβει τι έχετε κάνει? Όχι λεωφορείο, ούτε αυτοκίνητο δεν περνάει απο εδώ.
Κοιτάει πίσω το κενό που άφησε, γουρλώνει τα μάτια και λέει
-Αχ δεν το είδα!!!
Πάλι καλά που δεν έκανε την κλασική ηλίθια ερώτηση. "Δεν χωράς?"
Ξαναμπαίνει στο αμάξι, ανοίγει καθρέφτες, βάζει μπροστά, και φεύγει. Αφου πρώτα με χαιρέτησε. Ευγενικότατη, δεν μπορώ να πω.


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Tassos
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2010, 20:26

Re: Είναι να τρελαίνεσαι

Δημοσίευση από Tassos »

Εντάξει τύπος με merc έχει παρκάρει στη θέση για ανάπηρους στο "Ελ. Βενιζέλος" του το λέω μου λέει ευχαριστώ που μου το είπες σηκώνεται και φεύγει...

Τάσος
grigoris
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 19:47

Re: Είναι να τρελαίνεσαι

Δημοσίευση από grigoris »

Οκ αφηρημένη ήταν η θεία.Δεν παρεξηγούμε.!
Η Ελληνική Σημαία είναι σύμβολο ιερό.Έχει τ' ουρανού το χρώμα και στην άκρη το Σταυρό.Την Ελληνική Σημαία, μάνα μου, την αγαπώ.Στον εχθρό δεν την αφήνω, προτιμώ να σκοτωθώ.
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Re: Είναι να τρελαίνεσαι

Δημοσίευση από athanatos »

Έπρεπε να σου πει «ο άλλος φταίει όχι εγώ» και να φύγει. :lol: :lol:
Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Είναι να τρελαίνεσαι

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Γιατι πάντα όμως όπου υπάρχει αμάξι ή κάδος απορριμμάτων ή κάποιο εμπόδιο, πάντα να υπάρχει και ακριβώς απέναντι κάτι άλλο?
Ούτε συνεννοημένοι να ήταν..
grigoris έγραψε:Οκ αφηρημένη ήταν η θεία.
Τώρα αυτό για καλό το είπες? Πότε θα μάθουμε οτι το να είσαι αφηρημένος στο τιμόνι είναι επικίνδυνο?
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Tassos
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2010, 20:26

Re: Είναι να τρελαίνεσαι

Δημοσίευση από Tassos »

UltiMo_ έγραψε:Γιατι πάντα όμως όπου υπάρχει αμάξι ή κάδος απορριμμάτων ή κάποιο εμπόδιο, πάντα να υπάρχει και ακριβώς απέναντι κάτι άλλο? Ούτε συνεννοημένοι να ήταν..
Νόμος του Murphy.

Τάσος
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδηγώ και είμαι επαγγελματίας...”