MacPapική αντιμετώπιση διπλοπαρκαρισμένου

Ο χώρος αυτός είναι αφιερωμένος στους επαγγελματίες οδηγούς...
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: MacPapική αντιμετώπιση διπλοπαρκαρισμένου

Δημοσίευση από rasPUTIN »

UltiMo_ έγραψε:
Haridimos έγραψε:ΥΓ: ὀπτικὸ σαρωτὴ δὲν ἔχεις;
Όχι, η τεχνολογία έχει προχωρήσει
Τὶ ἔχει προχωρήσει; Μᾶς δουλεύεις;

Ἡ ψηφιοποίηση τῶν ἐγγράφων θὰ ἦταν μακρὰν καλύτερη (ὄχι πῶς δὲν εἶναι ἀναγνώσιμα) ἀν εἶχε χρησιμοποιηθεῖ ὀπτικὸς σαρωτὴς ἀντὶ φωτογραφικῆς μηχανῆς.


οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: MacPapική αντιμετώπιση διπλοπαρκαρισμένου

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Εννοώ πως ούτε pc άνοιξα, ούτε photoshop ή παρόμιου τύπου πρόγραμμα, ούτε καλώδια ούτε τπτ. Το έκανα με μια συσκευή που είχα στη τσέπη μου (κινητό).
Πάμε ένα στοίχημα οτι με λίγο παιχνίδι στο contrast ή μετατροπή σε ασπρόμαυρο, δε θα καταλάβαινες διαφορά?

Στο παλιό μου το κινητό με λειτουργικό android, υπήρχε και πρόγραμμα που το έλεγαν scanner. Τραβούσες φωτογραφία, και το έκανε αυτόματα μετατροπή σε black and white, έβαζε το contrast στο τέρμα και το αποθήκευε σε pdf. Πολύ καλό. Όλα εξαρτώνται απο το φλάς όμως και όχι τον φακό
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: MacPapική αντιμετώπιση διπλοπαρκαρισμένου

Δημοσίευση από enias »

Διαβάζω το κείμενο του Ούλτιμο και νομίζω οτι ακούω τον πατέρα μου. Η καριέρα του είναι γεμάτη απο τέτοιες ιστορίες, με πιο διασκεδαστική μια φορά που κουβαλούσε γυμνασιόπαιδα, τα οποία είχαν κρεμαστεί απο τα παράθυρα (παλιά που υπήρχαν παράθυρα στα πούλμαν) και έβριζαν τον τύπο απίστευτα χυδαία (γυμνασιόπαιδα... φανταστείτε). Ο τύπος μόνο επάνω του δεν έκανε και έφυγε χωρίς πολλά πολλά. Ο πατέρας μου είπε: "σκέφτηκα σε κάποια στιγμή, να ανοίξω τις πόρτες να τον φάνε σαν τα πιράνχας" :lol:
Αινείας
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδηγώ και είμαι επαγγελματίας...”