MacPapική αντιμετώπιση διπλοπαρκαρισμένου

Ο χώρος αυτός είναι αφιερωμένος στους επαγγελματίες οδηγούς...
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: MacPapική αντιμετώπιση διπλοπαρκαρισμένου

Δημοσίευση από erling »

Δεν είναι θέμα παρακώλησης συγκοινωνιών η παράβαση που συζητάμε.
Άρθρο 34§1, παρακώληση κυκλοφορίας ή άρθρο 34§3.δ διπλοπαρκάρισμα.
Πρόστιμο 40€ και αφαίρεση άδειας και πινακίδων.


Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
thanos
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2010, 21:28

Re: MacPapική αντιμετώπιση διπλοπαρκαρισμένου

Δημοσίευση από thanos »

για πόσο καιρό ειναι η αφαίρεση;
και αν κάποιος το κάνει ξανά και ξανά και του βεβαιωθεί η παράβαση, δεν εχει αλλες επιπτώσεις;
βαθμούς στο πόιντ σίστεμ δεν έχει; :roll:
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6652
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: MacPapική αντιμετώπιση διπλοπαρκαρισμένου

Δημοσίευση από MacPap »

UltiMo_ έγραψε:...Και σου ρχετε μετά ο macpap που ήταν ο εμπνευστής του τόπικ
Το θέμα είναι δικής σου εμπνεύσεως... όχι δικής μου...
UltiMo_ έγραψε:...Σαν να σου λέει, οτι και να γίνει, δεν νικάς με τίποτα, άρα παράτα το.
Αυτό πάλι εσύ το λες εγώ αυτό που λέω και εδώ και αλλού είναι τους φωνάζετε (την τροχαία αστυνομία κλπ) όσο περισσότερο γίνεται μέχρι να μάθουν πως πρέπει να έρχονται και οι παραβάτες να μάθουν πως θα έρθουν και δεν την γλυτώνουν.

Να το πω και στα Γερμανικά?
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
thanos
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2010, 21:28

Re: MacPapική αντιμετώπιση διπλοπαρκαρισμένου

Δημοσίευση από thanos »

MacPap έγραψε:... και οι παραβάτες να μάθουν πως θα έρθουν και δεν την γλυτώνουν.
φοβάμαι φιλε πως και να μάθουν οτι θα έρθουν δεν συγκινούνται κ ιδιαίτερα οταν ξέρουν οτι εχουν αρκετές ελπίδες οτι θα την γλυτώσουν...

γιατί το βλέπουμε και αυτο στην χώρα μας,
να ερχεται η αστυνομία και επειδη δεν θέλει/δεν μπορεί να κάνει σωστά την δουλειά της, να την γλυτώνουν οι κάφροι των δρόμων
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6652
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: MacPapική αντιμετώπιση διπλοπαρκαρισμένου

Δημοσίευση από MacPap »

Θα συγκινηθούν διότι αν οι αστυφύλακες καλούνται συνέχεια και συνέχεια τους πιέζουμε να έρθουν όταν θα έρχονται δεν θα έχουν μετά από λίγο καθόλου όρεξη για αστεία... Και θα αρχίσουν να γράφουν..

Σίγουρο πάντως είναι πως αν δεν κάνουμε τίποτε δεν θα αλλάξει και ποτέ τίποτε από μόνο του...
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4893
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: MacPapική αντιμετώπιση διπλοπαρκαρισμένου

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Ὑπάρχει μία μεγάλη διαφορά: στὸ ἀν ἔκανες κάτι ἢ ἔμεινες ἄπραγος. Ἀκόμα κι ἀν αὑτὸ τὸ κάτι ἦταν ἀνεπαρκές.

Ἀλλὰ θὰ μπορεῖς νὰ λές: ὡς ἐκεῖ ἔφτανε ἡ δύναμή μου, αυό μπόρεσα ἀλλὰ τὸ καθήκον μου τὸ ἔκανα.
Ἰστότοπος κοινωνικῆς δικτυώσεως γιὰ Ἕλληνες, χωρὶς νεοταξίτικη λογοκρισία, χωρὶς ὀρθοπολιτικὴ ἠλιθιότητα.
https://hellasbook.gr/
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: MacPapική αντιμετώπιση διπλοπαρκαρισμένου

Δημοσίευση από erling »

thanos έγραψε:για πόσο καιρό ειναι η αφαίρεση;
και αν κάποιος το κάνει ξανά και ξανά και του βεβαιωθεί η παράβαση, δεν εχει αλλες επιπτώσεις;
βαθμούς στο πόιντ σίστεμ δεν έχει; :roll:
Για 10 ημέρες
Όχι, δεν έχει άλλες επιπτώσεις σύμφωνα με τον ΚΟΚ για παραβάσεις που γίνονται σε διαφορετική θέση και διαφορετικό χρόνο.
Αν είναι για την ίδια παράβαση (ίδια θέση και χρόνο) μετά από 3 ώρες βεβαιώνεται και άλλη παράβαση και μετά από άλλες 3 ώρες το όχημα πρέπει να απομακρυνθεί.
Point system έχει μόνο για ράμπα η θέση ΑΜΕΑ (9)
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: MacPapική αντιμετώπιση διπλοπαρκαρισμένου

Δημοσίευση από UltiMo_ »

UltiMo_ έγραψε:Αργότερα, ενημερώθηκε ο δικηγόρος της εταιρίας και ο πρόεδρος. Πήγανε στο τμήμα, μάθανε οτι ο μπάρμπας δεν ασχολήθηκε παραπάνω, και αύριο θα κάνουν εκ μέρους μου μήνυση για παρακώλυση συγκοινωνιών και διαφυγόντα κέρδη.
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4893
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: MacPapική αντιμετώπιση διπλοπαρκαρισμένου

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Ἄρα θὰ κληθεῖς ὡς μάρτυρας.

Ἡ Ἀστυνομία ἔχει καταγράψει τὸ συμβάν;

ΥΓ: ὀπτικὸ σαρωτὴ δὲν ἔχεις;
Ἰστότοπος κοινωνικῆς δικτυώσεως γιὰ Ἕλληνες, χωρὶς νεοταξίτικη λογοκρισία, χωρὶς ὀρθοπολιτικὴ ἠλιθιότητα.
https://hellasbook.gr/
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: MacPapική αντιμετώπιση διπλοπαρκαρισμένου

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Haridimos έγραψε:Ἄρα θὰ κληθεῖς ὡς μάρτυρας.
Ναι. Η μύνηση τελικά δεν έγινε εκ μέρους μου. Την έκανε η εταιρία και εγώ είμαι απλός μάρτυρας.
Haridimos έγραψε:Ἡ Ἀστυνομία ἔχει καταγράψει τὸ συμβάν;
Η Δίας ήταν παρούσα, αλλα δεν έχει καταγραφεί κάτι.
Haridimos έγραψε:ΥΓ: ὀπτικὸ σαρωτὴ δὲν ἔχεις;
Όχι, η τεχνολογία έχει προχωρήσει
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδηγώ και είμαι επαγγελματίας...”