Αδιαφορία τροχαίας

Ο χώρος αυτός είναι αφιερωμένος στους επαγγελματίες οδηγούς...
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Αδιαφορία τροχαίας

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Στη συνέχεια των διαλόγων "macpap vs UltiMo_" και πιο συγκεκριμένα "την τροχαία την πήρες?" vs "μα την παίρνω και μας γράφει".. έχω μια ωραία σημερινή ιστοριούλα.
Μια γραμμή με αρκετό κόσμο, τερματίζει σε ένα χωριό 20 χιλιόμετρα απο το Βόλο. Εκεί στο τέρμα του χωριού, πιάνεις Θάλασσα, κάνεις αναστροφή, και επιστρέφεις.
Συνάδερφος πήγε, βρήκε κόσμο και τραπέζια και διάφορα τέτοια στη μέση του δρόμου. Ενημερώνει τον σταθμάρχη οτι έκανε μανούβρα με μεγάλη δυσκολία γιατι ετοιμάζουν "εκδηλώσεις". Ο επόμενος μια ώρα αργότερα, κόλλησε τρεις χειρότερα, αφου το τραπέζι ήταν στρωμένο και ο κόσμος-καλεσμένοι είχαν έρθει πλέον όλοι.
Είπαν στον οδηγό, να μεταφέρει στον σταθμάρχη την εντολή: "να μην ξαναστείλει λεωφορείο εδώ, γιατι έχουμε τραπέζι". :shock:

Φυσικά ο σταθμάρχης δεν πίστευε στα αυτιά του, και είπε οτι "προτιμώ να στείλω δέκα λεωφορεία εκεί να κολλήσουν το ένα πίσω απο το άλλο, παρά να μη στείλω καθόλου" και "θα πάρω την τροχαία, να κάνει την δουλειά της"

Τελικά η δουλειά η οποία έκανε η τροχαία, ήταν να επισκεφτεί το τραπέζι, και μετά να απαγορέψει στο σταθμάρχη να στείλει άλλο λεωφορείο γιατί "έχει ο δήμαρχος τραπέζι"

Έλα τώρα να μου πείς, να ξαναπάρω τηλέφωνο την τροχαία, για να με βοηθήσει εμένα τον επαγγελματία οδηγό. Ο επαγγελματίας φταίει πάντα. Αυτό έχω καταλάβει εδώ.
Άντε στο διάολο παλιολεωφοριατζή που θες να δουλέψεις κιόλας. Εδώ ο δήμαρχος κάνει δεξίωση να πούμε. Πως την είδες?


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
thanos
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2010, 21:28

Re: Αδιαφορία τροχαίας

Δημοσίευση από thanos »

2 τηλεφωνήματα, 1 στο τοπικό τηλεοπτικό κανάλι με την μεγαλύτερη τηλεθέαση και 1 στο αντιστοιχο ραδιοφωνικό, να καλύψουν το απαράδεκτο γεγονός, ισως να βοηθούσε πιο πολύ!
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6652
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Αδιαφορία τροχαίας

Δημοσίευση από MacPap »

Εδώ το θέμα δεν είναι πλέον ότι η αστυνομία δεν ήρθε αλλά οτι πήρε εντολές να κάνει κάτι άλλο... Δεν είναι το ίδιο...
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Αδιαφορία τροχαίας

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Το θέμα είναι οτι δεν μπορείς να βασιστείς οτι "θα τους πάρω τηλέφωνο να βοηθήσουνε, εμένα τον ανήμπορο πολίτη που έχω δίκιο"
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6652
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Αδιαφορία τροχαίας

Δημοσίευση από MacPap »

Μπερδεύεις τα πράγματα! Στην προκείμενη περίπτωση δεν είσαι ανήμπορος πολίτης που ζητάει βοήθεια διότι του ζητήται να κάνει κάτι παράνομο. Εγώ αν ήμουν στην θέση σου θα ήμουν ανήμπορος πολίτης αν δεν μπορούσα να πάω στην δουλειά μου.
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Αδιαφορία τροχαίας

Δημοσίευση από erling »

Μα αφού είχε τραπέζι ο Δήμαρχος. Όλοι οι πολίτες ήταν καλεσμένοι άρα κανένας δεν ήθελε να πάει για δουλειά άρα τι να πάει να κάνει το λεωφορείο?
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6652
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Αδιαφορία τροχαίας

Δημοσίευση από MacPap »

Ναι αλλά διαμαρτυρήθηκε κανείς?
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4893
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Αδιαφορία τροχαίας

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Ἐναλλακτικὴ ὁδὸς γιὰ τὸ δρομολόγιο δόθηκε;
Ἰστότοπος κοινωνικῆς δικτυώσεως γιὰ Ἕλληνες, χωρὶς νεοταξίτικη λογοκρισία, χωρὶς ὀρθοπολιτικὴ ἠλιθιότητα.
https://hellasbook.gr/
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Αδιαφορία τροχαίας

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Ναι αλλα είναι σαν να έχεις φορτώσει κόσμο που θέλει να πάει Θεσσαλονίκη, και σου πει να κάνεις αναστροφή στα Τέμπη και να γυρίσεις πίσω Αθήνα. Τι να το κάνω?
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6652
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Αδιαφορία τροχαίας

Δημοσίευση από MacPap »

Αυτός ο κόσμος γιατί δεν είπε τίποτε να πάει να τα κάνει λαμπόγυαλο στον Δήμαρχο? Η να του τραβήξει μια μηνυσάρα? Αυτοί είναι που έπρεπε να διαμαρτηρηθούν όχι εσυ...
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδηγώ και είμαι επαγγελματίας...”