Δικαιολογητικά για άδεια οδηγήσεως (πλην Α', Β')

Ο χώρος αυτός είναι αφιερωμένος στους επαγγελματίες οδηγούς...
Απάντηση
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Δικαιολογητικά για άδεια οδηγήσεως (πλην Α', Β')

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Προχθὲς εἶχα συζήτηση μὲ δάσκαλο ὁδηγήσεως Γ' κατηγορίας. Προκειμένου νὰ ξεκινήσει ἠ διαδικασία (μαθήματα, ἐξετάσεις) ὁ μαθητευόμενος πρέπει νὰ προσκομίσει καὶ τὸ ἀπολυτήριο τοῦ στρατοῦ. Σύμφωνα μὲ τὸν δάσκαλο κάποιες ὑπηρεσίες τὸ ζητάνε, ἄλλες ὄχι.

Ὅποιος πῆρε τρελόχαρτο ἔχει πρόβλημα. Τοῦ ἀπαγορεύεται νὰ βγάλει ἄδεια ὁδηγήσεως Γ' ἢ Δ' κατηγορίας.

_UltiMo γιὰ τὸ Δ' κατηγορίας ἔδωσες καὶ τὸ ἀπολυτήριο στρατοῦ;


οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Δικαιολογητικά για άδεια οδηγήσεως (πλην Α', Β')

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Όχι δεν έδωσα στη σχολή. Το έδωσα όμως αργότερα στο ΚΤΕΛ για την πρόσληψη μαζί με ποινικό μητρώο.
Στο στρατό το 2008 πάντως, θυμάμαι να λένε πως πλέον το Ι5 δεν φαίνεται πουθενά. Ούτε καν στο απολυτήριο. Και δεν φαίνεται πουθενά στην μετέπειτα ζωή σου
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6648
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Δικαιολογητικά για άδεια οδηγήσεως (πλην Α', Β')

Δημοσίευση από MacPap »

Φυσικά σιγά μην άφηναν όλα τα λαμόγια που έχουν αποστρτευτεί με Ι5 να φαίνεται!!!!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Δικαιολογητικά για άδεια οδηγήσεως (πλην Α', Β')

Δημοσίευση από enias »

Haridimos έγραψε:Ὅποιος πῆρε τρελόχαρτο ἔχει πρόβλημα. Τοῦ ἀπαγορεύεται νὰ βγάλει ἄδεια ὁδηγήσεως Γ' ἢ Δ' κατηγορίας.
Δηλαδή οι τρελοί επιτρέπεται να οδηγούν μόνο αυτοκίνητο; :shock: :shock: :shock:
Έτσι εξηγούνται πολλά... :roll:
Αινείας
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Δικαιολογητικά για άδεια οδηγήσεως (πλην Α', Β')

Δημοσίευση από rasPUTIN »

UltiMo_ έγραψε: Το έδωσα όμως αργότερα στο ΚΤΕΛ για την πρόσληψη μαζί με ποινικό μητρώο.
Αὑτὴ τὴν μ*λ*κία μὲ τὸ ποινικὸ μητρῶο δὲν τὴν καταλαβαίνω.

Ὁ δάσκαλος μοῦ εἶπε ὄτι ἡ ἀρμόδια ὑπηρεσία ζητὰ μόνη τηε τὸ ποινικὸ μητρῶο (ἀκόμα χειρότερα).

Δηλαδὴ ὀ πρώην ἐγκληματίας, ὀ μετανοημένος δὲν ἐπιτρέπεται νὰ ἐργαστεῖ ὡς ὁδηγός; Ἀφοῦ ἐπιδιώκει νὰ ζήσει τίμια γιατὶ νὰ μὴν τὸν ὑποστηρίξουμε ὡς κοινωνία;
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
grigoris
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 19:47

Re: Δικαιολογητικά για άδεια οδηγήσεως (πλην Α', Β')

Δημοσίευση από grigoris »

Κοίτα εγώ για το φορτηγό έβγαλα πρίν πάω φαντάρος άρα δεν μ πολυκολλάει αυτό.
Έτσι και αλλιώς Γ βγάζεις απο τα 18 αφού έχεις πρώτα πάρει το Β , απλά έχεις περιορισμό στα τονικά μέχρι να γίνεις 21.
Η Ελληνική Σημαία είναι σύμβολο ιερό.Έχει τ' ουρανού το χρώμα και στην άκρη το Σταυρό.Την Ελληνική Σημαία, μάνα μου, την αγαπώ.Στον εχθρό δεν την αφήνω, προτιμώ να σκοτωθώ.
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Δικαιολογητικά για άδεια οδηγήσεως (πλην Α', Β')

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Ἔτος 2000 καὶ κάτι ἔγιναν κάποιες ἀλλαγές. Δὲν ξέρω τὶ ἴσχυε τὴν ἐποχή σου ἀλλὰ Γ' κατηγορίας βγάζεις στὰ 21. Προσφάτως θεσμοθετήθηκε ἡ κατηγορία Γ1' μὲ περιορισμὸ τὰ 7.500χλγ.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
grigoris
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 19:47

Re: Δικαιολογητικά για άδεια οδηγήσεως (πλην Α', Β')

Δημοσίευση από grigoris »

Ποια εποχή μου?26 είμαι.
Βγάζεις Γ στα 18 και μέχρι τα 21 έχεις περιορισμό , μέχρι 8 τόνους μικτό.Μετά τα 21 είσαι καμπάνα.!
Η Ελληνική Σημαία είναι σύμβολο ιερό.Έχει τ' ουρανού το χρώμα και στην άκρη το Σταυρό.Την Ελληνική Σημαία, μάνα μου, την αγαπώ.Στον εχθρό δεν την αφήνω, προτιμώ να σκοτωθώ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδηγώ και είμαι επαγγελματίας...”