Τραυματισμός επιβάτη αστικής συγκοινωνίας

Ο χώρος αυτός είναι αφιερωμένος στους επαγγελματίες οδηγούς...
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Τραυματισμός επιβάτη αστικής συγκοινωνίας

Δημοσίευση από erling »

Δικηγόρο σε ποιον όμως; :)


Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6652
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Τραυματισμός επιβάτη αστικής συγκοινωνίας

Δημοσίευση από MacPap »

Στον διάολο ισως?
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Τραυματισμός επιβάτη αστικής συγκοινωνίας

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Σε τσακωμό η αστυνομία έρχεται, το λέω εκ πείρας. Εκεί όμως η αστυνομία βλέπει ποίος φταίει και τον παίρνει μέσα, ή παίρνει μέσα όλους τους εμπλεκόμενους. Στο περιστατικό του τόπικ όμως, το να περδικλωθεί η γιαγιά μόνη της, γιατι να πρέπει αυτεπάγγελτα να θεωρηθεί ένοχος ο οδηγός? Αν ήταν κατόπιν μηνύσεως της κυρίας, να το δεχτώ. Αλλα και πάλι θα έπρεπε να πάει η αστυνομία (λόγω μήνυσης) και όχι η τροχαία
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Τραυματισμός επιβάτη αστικής συγκοινωνίας

Δημοσίευση από erling »

MacPap, και ποιος είναι ο διάολος στη συγκεκριμένη περίπτωση?

Ultimo_ προσωπικά συμφωνώ αλλά η τροχαία, από ότι φαίνεται, διαφωνεί...
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4893
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Τραυματισμός επιβάτη αστικής συγκοινωνίας

Δημοσίευση από rasPUTIN »

UltiMo_ ἀν ἀτυχήσεις καὶ μπλέξεις πάρε τὸ 100 καὶ ζήτα ὁδηγίες.
Ἰστότοπος κοινωνικῆς δικτυώσεως γιὰ Ἕλληνες, χωρὶς νεοταξίτικη λογοκρισία, χωρὶς ὀρθοπολιτικὴ ἠλιθιότητα.
https://hellasbook.gr/
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6652
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Τραυματισμός επιβάτη αστικής συγκοινωνίας

Δημοσίευση από MacPap »

@ erling Ο διάολος είναι πάντα ένας κα ο ίδιος. Οποια μορφή και να πάρει ;)

Θα ξαναπώ εγώ τα ίδια και ας μη με ακούει κανείς. Διαδικασία υπάρχει? Αν υπάρχει καλώς! Ακολουθείστε την. ΑΝ δεν υπάρχει φτιάξτε την για να την ακολουθείτε. Ετσι θα ξέρουν όλοι τι κάνουν και γιατί.
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Τραυματισμός επιβάτη αστικής συγκοινωνίας

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Μην επιμένεις. Το θέμα δεν είναι αν ακολουθήσαμε ή οχι την διαδικασία, αλλα αν η αστυνομία ξέρει την διαδικασία ή έκανε γκάφα
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6652
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Τραυματισμός επιβάτη αστικής συγκοινωνίας

Δημοσίευση από MacPap »

UltiMo_ έγραψε:Μην επιμένεις. Το θέμα δεν είναι αν ακολουθήσαμε ή οχι την διαδικασία, αλλα αν η αστυνομία ξέρει την διαδικασία ή έκανε γκάφα
Και ποια είναι η διαδικασία που έπρεπε να ακολουθηθεί και δεν ακολουθήθηκε? Για να μη χρειάζεται να το συζητάμε τώρα?
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Τραυματισμός επιβάτη αστικής συγκοινωνίας

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Η διαδικασία είναι, σε τροχαίο, δεν κουνάς το αυτοκίνητο και βγάζεις φωτογραφίες και καλείς τροχαία για καταγραφή συμβάντος για να μην κάνουνε την πάπια αντίδικοι ή ασφαλιστικές. Εαν υπάρχει τραυματισμός, καλείς και ασθενοφόρο. Αλλα αυτό για να πάει ο χριστιανός στο νοσοκομείο και όχι για να αθωωθεί ο οδηγός και να μην τον πάρουν με αυτόφωρο μέσα.

Μάλλον η τροχαία πρέπει να πάρει ένα λεξικό και να δει τι σημαίνει τροχαίο ατύχημα και τι σημαίνει εγκατάλειψη θύματος
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6652
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Τραυματισμός επιβάτη αστικής συγκοινωνίας

Δημοσίευση από MacPap »

Μάλιστα! Και αφού είναι έτσι γιατί δεν διαμαρτυρήθηκε το ΚΤΕΛ?

Τελικά τι έχει γίνει με τον οδηγό?
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδηγώ και είμαι επαγγελματίας...”