Σκοτώθηκε 18χρονος επιβάτης τρόλεϊ στο Περιστέρι

Ο χώρος αυτός είναι αφιερωμένος στους επαγγελματίες οδηγούς...
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Σκοτώθηκε 18χρονος επιβάτης τρόλεϊ στο Περιστέρι

Δημοσίευση από erling »

το αν ηταν δολοφονια η φονος εξ αμελειας ή τι άλλο θα το αποφασισει το δικαστηριο...
Στα υπολοιπα εχω πει παραπανω την γνωμη μου...


Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Σκοτώθηκε 18χρονος επιβάτης τρόλεϊ στο Περιστέρι

Δημοσίευση από rasPUTIN »

UltiMo_ έγραψε:ναι είμαι. αλλα είναι απαράδεκτο το πάτημα που έχουν όλοι σε ένα τυχαίο συμβάν,
Θὰ συνιστοῦσα νὰ ἀνοίξεις κανινούργια συζήτησι γιὰ τὸ θέμα.

erling έγραψε:το αν ηταν δολοφονια η φονος εξ αμελειας ή τι άλλο θα το αποφασισει το δικαστηριο...
Σωστός. Ἡ ἰατροδικαστικὴ ἐξέτασις ἀπέδωσε τὸν θάνατο σὲ πτώσι ἀλλὰ δὲν ἦτο δυνατὸν νὰ ἐξακριβωθεῖ τὸ αἴτιο τῆς πτώσεως, ἀν ἦταν στραβοπάτημα τοῦ νέου ἦ ἀν τὸν ἔσπρωξε κάποιος.
Ἀναμένομεν τὸ πόρισμα τῆς προανακρίσεως. Κάποια συμπεράσματα ἢ ἐνδείξεις θὰ εἶναι δυνατὸν νὰ ἐξαχθοῦν μὲ τὴν ἄσκηση ἢ μὴ ἄσκηση ποινικῆς διώξεως.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Σκοτώθηκε 18χρονος επιβάτης τρόλεϊ στο Περιστέρι

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Νεότερα ἀπὸ τὴν προανάκρισι δὲν ἔχουμε. Σὰν πολὺ δὲν ἀργοῦν;
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6649
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Σκοτώθηκε 18χρονος επιβάτης τρόλεϊ στο Περιστέρι

Δημοσίευση από MacPap »

Εσύ περίμενες να γίνει κάτι γρήγορα?
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Σκοτώθηκε 18χρονος επιβάτης τρόλεϊ στο Περιστέρι

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Στὴν Ἑλλάδα τὸ καλὸ πράμα ἀργεῖ νὰ γίνει´ :D :D :D

Βλέπω στὰ ἰστολόγια νὰ ἀναρτῶνται κείμενα στὰ ὁποία οἱ ἐλεγκτὲς περιγράφονται ὡς στρατὸς κατοχῆς. Πρέπει νὰ ξεκαθαριστεῖ ἠ κατάστασις.

Γιὰ νὰ τὸ πῶ στὴν ξύλινη, στερεότυπη γλῶσσα πολιτικάντηδων καὶ δημοσιοκάφρων, τὸ μαχαίρι πρέπει νὰ φτάσει στὸ κόκκαλο.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Σκοτώθηκε 18χρονος επιβάτης τρόλεϊ στο Περιστέρι

Δημοσίευση από UltiMo_ »

δικό τους είναι το μαγαζί, ο,τι θέλουν ας κάνουν. Αν σε κάποιον δεν αρέσει, ή του φαίνεται το εισιτήριο ακριβό, ας πάρει ταξί ή κάποιο άλλο μέσο μεταφοράς. Ελεύθερη ανταγωνιστική αγορά έχουμε.

Αντιθέτως επειδή και οι τζαμπατζήδες είναι ολόκληρος στρατός απο κόσμο, και σε αυτούς πρέπει να ξεκαθαριστεςί η κατάσταση και το μαχαίρι πρέπει να φτάσει στο κόκκαλο. άμεσα πρόστιμο ή ταυτοποίηση. μηδενική ανοχή. και ας λένε οτι θέλουν τα κανάλια και οι "δε πληρώνω".

Εγώ δεν ξυπνάω απο τις 4 ενώ όλοι αυτοί κοιμούνται, για να τους πάω τζάμπα στις 12 να πιούνε φρέντο με 5 ευρώ. Για να ταΐσω την οικογένειά μου ξυπνάω
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Σκοτώθηκε 18χρονος επιβάτης τρόλεϊ στο Περιστέρι

Δημοσίευση από erling »

Να υποθέσω πως έχει πολλούς τζαμπατζήδες ο Βόλος;
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Σκοτώθηκε 18χρονος επιβάτης τρόλεϊ στο Περιστέρι

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Φυσικά. αφού έχει γίνει μόδα. Μόδα είναι όμως, θα περάσει. Αν δεν το σταματήσουμε όμως το φαινόμενο, θα γίνει και συνήθεια. Όπως το κάνανε στην Αθήνα και χάσανε τη μπάλα.
Σε εμάς όμως εννοείτε δεν περνάνε αυτά. Χειρόφρενο, και σταμάτημα το λεωφορείο. Ή θα πληρώσει ή θα κατέβει κάτω, ή θα του ορμήξουν οι υπόλοιποι επιβάτες εφόσον βλέπουν οτι εγώ μιλάω ήρεμα και πάνω απόλλα λογικά.
Δε μπορεί να μου έρχετε ο κάθε πιτσιρικάς Αθηναίος φοιτητής και να θέλει να με κλέψει μέσα στην ίδια μου την περιουσία
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Σκοτώθηκε 18χρονος επιβάτης τρόλεϊ στο Περιστέρι

Δημοσίευση από erling »

Μάλιστα... Δεν έχεις άδικο...
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Σκοτώθηκε 18χρονος επιβάτης τρόλεϊ στο Περιστέρι

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Λίγη ώρα μετά το ποστ, πήγα στη δουλειά και πέτυχα ένα τζαμπατζή και σε θυμήθηκα erling.
Μπαίνει απο μπροστά, και χωρίς καν να με κοιτάξει φεύγει κατευθείαν προς τα πίσω.
-ΕΕΕΕΕΕ του φωνάζω. Που πας? Εισιτήριο έχεις?
-Όχι
-Ε και τι καταλαβαίνεις τώρα, τι πρέπει να γίνει?
-Τι θες, να κατέβω?
-Να χτυπήσεις εισητήριο όπως κάνανε και οι άλλοι 15 εδώ μέσα.
-Μα δεν έχω λεφτά...
-Πόδια έχεις?
-Καλα κατεβαίνω


Αλλα δε φταίει αυτός. Οι συνάδερφοι φταίνε που τους παίρνουν τζάμπα και τους δώσαν θάρρος. Κάποιος όμως πρέπει να το σταματήσει αυτό.

Η αλήθεια είναι οτι αν δεν έχεις λεφτά, οχι απαραίτητα απο φτώχεια. Πες οτι έχασες, ή σου κλέψαν το πορτοφόλι, ή το ξέχασες στο σπίτι. Θα μπορούσε να συμβεί σε όλους. Τι θα κάνεις? Θα πας να γίνεις γύφτος στο λεωφορείο? Ή θα το κόψεις με τα πόδια? Ειδικά σε μια πόλη όπως ο Βόλος? Εγώ δε νομίζω να προσπαθούσα να μπω τζάμπα. Τουλάχιστον οχι πριν ρωτήσω.παρακαλέσω τον οδηγό και να του εξηγήσω τι συνέβη
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδηγώ και είμαι επαγγελματίας...”