Σκοτώθηκε 18χρονος επιβάτης τρόλεϊ στο Περιστέρι

Ο χώρος αυτός είναι αφιερωμένος στους επαγγελματίες οδηγούς...
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Σκοτώθηκε 18χρονος επιβάτης τρόλεϊ στο Περιστέρι

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Όλοι με αυτή τη καραμέλα πια. Σκοτώθηκε για ένα εισιτήριο. Ή για 1,40. Δηλαδή αν πέθαινε για 1400 ευρώ θα ήταν καλύτερα? Στην τιμή θα κολλήσουμε?
Αν κάποιος δεν έχει λεφτά ας πάρει ταξί. να δουμε αν ο ταρίφας θα τον πάει τζάμπα ή αν θα τον πετάξει έξω με τις κλωτσιές. Δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα το τρόλευ να πέρνει φτωχούς δωρεάν. Και δε φταίει ο ελεγκτής που ο πιτσιρικάς την είδε σούπερμαν και πήδηξε απέξω.

Ένας απερίσκεπτος νέος έφαγε το κεφάλι του για ένα ευρώ (και οχι τον σκοτώσανε για ένα ευρώ οπως λένε. δεν του είπε κανένας, αν δεν έχεις εισιτήριο πήδα απέξω) και ο ένας και μοναδικός δημόσιος υπάλληλος στην Ελλάδα που δείχνει επιτέλους υπερβάλοντα ζήλο, θα βρει τον μπελά του.

Όσο για την δικαιολογία, δεν έχω λεφτά, (αν και πάω για ποτό έντεκα το βράδυ, με το 50ευρω στην τσέπη) άρα μπαίνω τζάμπα, επειδή η τρόικα και η κυβέρνηση μας μαδάει μπλα μπλα μπλα,
αν μια ταβέρνα τριπλασιάσει τις τιμές θα αρχίσουν τα "δεν έχω, θα φάω τζάμπα" και τα "δε πληρώνω δε πληρώνω?" Όχι. Απλά θα αλλάξουν μέρος. Αν λοιπον και το τρόλευ τους φαίνεται ακριβό ή οτιδήποτε, τοτε ας αλλάξουν μέσο μεταφοράς.

Αυτό μου λένε και μένα στο Βόλο. Δεν έχω, άρα θα μπω τζάμπα. Και τι πρέπει να κάνουμε δηλαδή? Πρέπει να πεινάσω και εγώ? Τα πετρέλαια ποιος θα τα πληρώσει? Να πω και γώ στον πετρελαιά, δεν έχω δε πληρώνω?
Στο κάτω κάτω εγώ που δεν είμαι αθηναίος γιατι θα πρέπει να πληρώνω μέσω της φορολογίας μου, τον οασά και τα τρόλευ για να μεταφέρει όλους εσάς χωρίς εισιτήριο.
Να το ιδιωτικοποιήσουν τότε να δείτε αν θα σας αρέσει. αντε πες στον ιδιώτη τον μεροκαματιάρη (όπως και στον ταξιτζή) οτι δε θες να πληρώσεις. Στο δημόσιο είναι μαγκιά όμως να το πεις. Ιδεολογία. Ουάου. έκλεψα ένα ευρώ. είμαι μάγκας τώρα. Ας πάω να αγοράσω το μπλουζάκι τώρα που ενώ έχει 3 ευρώ μου το χρεώνουν 50 επειδή γράφει WESC

Τα παιδάκια στο τελευταίο βίντεο μη μου πειτε δεν έχουν ένα ευρώ. Ή το κάνουν για κάποια ιδεολογία. Απλά απο μαγκιά το κάνουν ρισκάροντας το κεφάλι τους. δεν φταίει λοιπον ο έλεγχος, ούτε ο ελεγκτής, ούτε ο οδηγός

Πολλοί με βομβαρδίζουν με σχόλια του στυλ "αν πεινάσεις και συ, τότε θα καταλάβεις" Ε λοιπον αν στο μαγαζί μου μπαίνουν τζαμπατζήδες, τότε ναι, σίγουρα θα πεινάσω!


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Σκοτώθηκε 18χρονος επιβάτης τρόλεϊ στο Περιστέρι

Δημοσίευση από erling »

Θέλω να πιστεύω πως δεν απαντας στο μνμ μου διότι αν είναι έτσι δεν το καταλαβες....
εγω θα πάρω θεση οταν, αν ποτέ, μάθω τι έγινε....
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Σκοτώθηκε 18χρονος επιβάτης τρόλεϊ στο Περιστέρι

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Όχι δεν πήγαινε σε σένα. Σε σένα θα απαντήσω την Δευτέρα
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Σκοτώθηκε 18χρονος επιβάτης τρόλεϊ στο Περιστέρι

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Εμείς τι φταίμε; Δείτε τι μας κάνανε!!!
ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ: 15 προσαγωγές αντιεξουσιαστών στο κέντρο της Θεσσαλονίκης

Σε προσαγωγές ατόμων που φέρονται να αφισοκολλούσαν και να έβαφαν λεωφορεία με σπρέι προχώρησαν πριν από λίγο αστυνομικοί της ομάδας Ζ, στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.

Σύμφωνα με πληροφορίες οι 15 προσχαθέντες εγκλωβίστηκαν από τους αστυνομικούς στην πλατεία Ελευθερίας. Οι ίδιες πληροφορίες αναφέρουν ότι πρόκειται για άτομα που πρόσκεινται στον αντιεξουσιαστικό χώρο. Αυτή την ώρα άτομα του αντιεξουσιαστικού χώρου πραγματοποιούν συγκέντρωση διαμαρτυρίας στο αστυνομικό τμήμα Λευκού Πύργου.

Συνελήφθησαν βραδινές από δικυκλιστές αστυνομικούς ομάδας «Ζ», δεκατρία 13 άτομα (εκ των οποίων δύο αλλοδαποί) ηλικίας από 19 ως 44 ετών, σε βάρος των οποίων σχηματίζεται δικογραφία για «Διακεκριμένες περιπτώσεις φθοράς κατά συναυτουργία».
Ειδικότερα, βραδινές χθες το βράδυ στο κέντρο πόλης, ομάδα ατόμων αποτελούμενη από τους ανωτέρω, προέβησαν με χρήση μεταλλικών σπρέι χρωμάτων, στην αναγραφή συνθημάτων στις κάτωθι περιπτώσεις:
Σε προτομή αγάλματος, σε οκτώ λεωφορεία του ΟΑΣΘ και σε δύο στάσεις και σε σταθμαρχείο του ΟΑΣΘ. Κατόπιν επισταμένων αναζητήσεων εντοπίσθηκαν άμεσα τα προαναφερόμενα δεκατρία άτομα σε πλατεία του κέντρου της Θεσσαλονίκης, όπου και συνελήφθησαν.
Στην κατοχή 32χρονης συλληφθείσας βρέθηκαν και κατασχέθηκαν συνολικά πέντε μεταλλικά σπρέι χρωμάτων.
Οι συλληφθέντες θα οδηγηθούν στον Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Θεσσαλονίκης.

Εικόνα

Πηγή thestival.gr
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Σκοτώθηκε 18χρονος επιβάτης τρόλεϊ στο Περιστέρι

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Δηλαδή αν πάω εγώ να κλέψω μια τσίχλα (για τέτοια ποσά μιλάμε) και όταν με βρει η αστυνομία πηδήξω απ το μπαλκόνι για να μη με πιάσουν θα φταίει ο περιπτεράς ή ο αστυνόμος?
Αν το περίπτερο είναι του δημοσίου σίγουρα ο περιπτεράς. Δώστε τσίχλες στο λαο δωρεάν! δεν πληρώνουμε για τσίχλες, τέλος
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Σκοτώθηκε 18χρονος επιβάτης τρόλεϊ στο Περιστέρι

Δημοσίευση από erling »

Έφτασε η Δευτέρα.
Το θέμα ποιο είναι;
  1. Ότι κάποιος δεν πλήρωσε εισιτήριο;
  2. Ότι τον έπιασε ο ελεγκτής;
  3. Ότι προσπάθησε να πηδήξει από το τραμ και χτύπησε θανατηφόρα;
  4. Ότι κάποιος άνοιξε την πόρτα και έπεσε ο άτυχος νέος;
  5. Ότι ο ελεγκτής από υπερβάλλοντα ζήλο δεν ακολούθησε τον κανονισμό;
  6. Ότι ο νεαρός παρακώλυσε το έργο του ελεγκτή;
  7. Ότι ο νεαρός απεβίωσε;
  8. Ότι κάποιοι προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν πολιτικά το θέμα;
Τα μόνα που είναι σίγουρα είναι τα 1,2,7,8
Μπορούμε να κουβεντιάσουμε επί των υπολοίπων χωρίς να έχουμε γνώση περί αυτών;
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6654
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Σκοτώθηκε 18χρονος επιβάτης τρόλεϊ στο Περιστέρι

Δημοσίευση από MacPap »

Συμφωνώ με τον erling!!!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Σκοτώθηκε 18χρονος επιβάτης τρόλεϊ στο Περιστέρι

Δημοσίευση από UltiMo_ »

UltiMo_ έγραψε:Και αν μέχρι τη δευτέρα έχουν κάψει όλα τα εκδοτήρια και 5-6 λεωφορεία?
Στο Βόλο (καμμία σχέση με το περιστέρι, ή τον ΟΑΣΑ, ή τα τρόλευ, η τους ελεγκτές) έχουν γεμίσει συριζέοι αφίσες για την πορεία την τρίτη στις 7 το απόγευμα, για το περιστατικό στο περιστέρι.
Έχει φωτογραφία ένα σπασμένο λεωφορείο και απο κάτω λεζάντες όπως "κάψτε τους", 'θάνατος στους ελεγκτές" κ.α.
Άντε να πάμε την Τρίτη για μεροκάματο με τα βλαμμένα που έχουμε μπλέξει...
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6654
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Σκοτώθηκε 18χρονος επιβάτης τρόλεϊ στο Περιστέρι

Δημοσίευση από MacPap »

Αυτά είναι βλακείες αλλά άντε να πείσεις περί αυτού όλους αυτούς που δεν καταλαβαίνουν πως κάποιοι εκμεταλλεύονται χωρίς κανένα ενδοιασμό ατυχή γεγονότα προς όφελός τους!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Σκοτώθηκε 18χρονος επιβάτης τρόλεϊ στο Περιστέρι

Δημοσίευση από UltiMo_ »

εγώ προκατειλημμένος δεν είμαι. και να δεχτώ οτι θα είναι ειρηνική πορεία απο ώριμα και σοβαρά άτομα. το κακό είναι όμως οτι μέσα στους 200, ένας ηλίθιος αρκεί για να γίνει η ζημιά. Μια πέτρα ή μια μολότοφ, είναι αρκετή..
άρα τι κάνεις? κόβεις την συγκοινωνία σε όλη τη πόλη για 2-3 ώρες? Η παίρνεις το ρίσκο και κυκλοφορούν όλα τα λεωφορεία κανονικά? Και το βράδυ? Που παρκάρεις? Τα αφήνεις στην αφετηρία 50 λεωφορεία μαζεμένα?
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδηγώ και είμαι επαγγελματίας...”