Τι συμβαίνει.. (αυτοκίνητο εμποδίζει λεωφορείο)

Ο χώρος αυτός είναι αφιερωμένος στους επαγγελματίες οδηγούς...
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Τι συμβαίνει.. (αυτοκίνητο εμποδίζει λεωφορείο)

Δημοσίευση από erling »

Τα παρακάτω είναι βαριά οχήματα?
Εικόνα
Είναι παρκαρισμένος μπροστά στο φανάρι... Τα αυτοκίνητα δεν βλέπουν αν έχει κόκκινο/πράσινο και οι πεζοί δεν μπορούν να περάσουν απέναντι...

Εικόνα
Εδώ είναι παρκαρισμένα αριστερά-δεξιά...... Ο χάρος βγήκε παγανιά.....

Εικόνα
Το ΙΧ της φωτογραφίας πάει αντίθετα (παρανομεί δηλαδή) αλλά δεν μπορεί να κάνει κάτι διαφορετικό για να μπει στο parking....

Τέλος πάντων, αυτό που θέλω να πω είναι πως όλα είναι θέμα στατιστικής...
Ο καθένας από εμάς είναι ένας. Οι άλλοι συνοδηγοί στους δρόμους είναι χιλιάδες καθημερινά. Είναι σίγουρο πως μέσα σε αυτές τις χιλιάδες των οδηγών υπάρχουν κάποιοι που γράφουν τους υπόλοιπους εκεί που δεν πιάνει μελάνι....
Όσο περισσότερο κυκλοφορείς τόσο μεγαλύτερη η πιθανότητα να συναντήσεις πολλούς γραψαρχίδιδες... Στατιστικό είναι το θέμα....


Και το παρακάτω βίντεο είναι μέσα στην στατιστική...



Στο κάτω κάτω, όλοι μας είμαστε νούμερα μέσα στο χάος......


Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Τι συμβαίνει.. (αυτοκίνητο εμποδίζει λεωφορείο)

Δημοσίευση από MacPap »

Αυτά φίλε erling μόνο με αστυνόμευση διορθώνονται !!!!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Τι συμβαίνει.. (αυτοκίνητο εμποδίζει λεωφορείο)

Δημοσίευση από rasPUTIN »

erling έγραψε:Και το παρακάτω βίντεο είναι μέσα στην στατιστική...
http://www.youtube.com/watch?v=b2JvRjckDw0
Ἐπαγγελματίας-ἐγκληματίας.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Τι συμβαίνει.. (αυτοκίνητο εμποδίζει λεωφορείο)

Δημοσίευση από UltiMo_ »

UltiMo_ έγραψε:
Haridimos έγραψε:Σὲ καμία περίπτωσι δὲν μοῦ φταίει ὀ βαρυοχηματίας.
μην το λες.. ξέρεις πόσες φορές έχω κλείσει το δρόμο λόγω ενός αυτοκινήτου με αλαρμ που το ψάχνουμε για δεκάλεπτα και τα ακούω και απο πάνω?
"'άντε με το παλιολεωφορείο σου μέσα στη μέση του δρόμου"

Σήμερα συνέβει το απίστευτο! Ευτυχώς μέσα είχα και συνάδερφο αλλιώς δε θα με πίστευε κανείς.
Όχημα στη μέση του δρόμου, εμπόδιζε την διέλευση του λεωφορείου. Κορνάρω απαλά πριν φτάσω, τίποτα. Πλησιάζω, σταματάω, και βλέπω οδηγό μέσα. Με ξαπλωμένο το κάθισμα, και τα χέρια πίσω απο το κεφάλι. Αραλίκι!
Ξανακορνάρω. Καμμία αντίδραση

Περαστικοί το βλέπουν και αρχίσανε να συζητάμε. "Μάλλον κάτι θα έπαθε ο άνθρωπος. Δεν είναι καλά"
Τον βλέπω να κουνίεται, να κοιτάει αριστερά-δεξιά, και να ξαναπαίρνει στάση "αραλίκι".
Ξανακορνάρω.
Και βγαίνει έξω τσατισμένος και μου φωνάζει "Τι κορνάρεις ρε μέσα στην πόλη? Δεν ξέρεις οτι απαγορεύεται, είσαι και επαγγελματίας οδηγός??"

:astrakia :astrakia :astrakia :astrakia :astrakia

Το αίμα ανέβηκε στο κεφάλι μου σε χρόνο dt και βγήκα έξω να τον αρπάξω, μα τη παναγία!!

Ευτυχώς οι περαστικοί τον πιάσανε στο ήρεμο, και του είπαν "Κάνε λίγο στο πλάι να περάσει το λεωφορείο, έχει γίνει ουρά πίσω, και μετα ξανααράζεις"

Κάνει ο τύπος στο πλάι, πριν προλάβει να ολοκληρώσει τον ελιγμό, έρχετε μια ξανθιά απο το πουθενά, μπαίνει στη θέση του συνοδηγού, και φεύγουν................


ΑΧ ΕΛΛΑΔΑ ΑΘΑΝΑΤΗ!!!!!!



ΥΓ: Απορία περι ΚΟΚ γιατι δεν το διάβασα καλά. Απαγορεύεται να κορνάρεις μόνο σε επαγγελματίες οδηγούς? Αν δεν έχεις επαγγελματικό δίπλωμα επιτρέπεται?
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Τι συμβαίνει.. (αυτοκίνητο εμποδίζει λεωφορείο)

Δημοσίευση από MacPap »

:astrakia
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Τι συμβαίνει.. (αυτοκίνητο εμποδίζει λεωφορείο)

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Ἔπρεπε νὰ εἶχες κι ἔναν ἀστυνομικὸ στὸ λεωφορεῖο νὰ τὸν στείλει στὸν εἰσαγγελέα γιὰ παρακώλυσιν συγκοινωνιῶν.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Τι συμβαίνει.. (αυτοκίνητο εμποδίζει λεωφορείο)

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Εδώ κάποτε (είχε γίνει εκτενέστατη αναφορά σε νέο τόπικ) είχα κολλήσει για ένα καπρίτσιο ενός παππού, για 20 λεπτά, με κόσμο μέσα και παρουσία αστυνομίας πάλι μήνυση δεν έγινε.
Για να γράφουν κανα παπάκι για κράνος, καλοί είναι

Δυστυχώς τα λεωφορεία δεν τα σέβεται κανένας. Ούτε ο περαστικός, ούτε ο οδηγός και κυρίως δυστυχώς ούτε η τροχαία και ο δήμαρχος
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδηγώ και είμαι επαγγελματίας...”