Τι συμβαίνει.. (αυτοκίνητο εμποδίζει λεωφορείο)

Ο χώρος αυτός είναι αφιερωμένος στους επαγγελματίες οδηγούς...
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Τι συμβαίνει.. (αυτοκίνητο εμποδίζει λεωφορείο)

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Να τι συμβαίνει όταν κάποιο αυτοκίνητο εμποδίζει την διέλευση του λεωφορείου για κάμποση ώρα, ωστόσο έχεις χάσει το δρομολόγιο, έχεις ενημερώσει την τροχαία, περιμένεις, έχει γίνει ουρά, τα νεύρα είναι στο κόκκινο...



Απλά σηκώνεται και φεύγει και ούτε γάτα ούτε ζημιά


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Τι συμβαίνει..

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Τὸν ὁδηγὸ τοῦ κίτρινου ὀχήματος θὰ τὸν δικαιολογοῦσα μόνο στὶς παρακάτω περιπτώσεις:
  1. Εἶχε μεταφέρει ἄρρωστο ἢ τραυματία στὸν ἰατρό.
  2. Ἔπρεπε νὰ πάει στὴν τουαλέτα ἐπειγόντως.
Κατὰ πάσα πιθανότητα δὲν ἰσχύει κάτι ἀπὸ τὰ παραπάνω, ἀπλῶς ἔτσι τὸν βόλεψε.

Μοῦ ἔχει τύχει παρόμοι περιστατικὸ στὴν Στουρνάρη. Ἑλληνάρας ἔχει διπλοσταθμεύσει, ἔχει κολλήσει τὸ λεωφορεῖο καί ἔχει δημιουργηθεῖ οὐρά.

Ἔρχεται ἕνας κ*λ*γερος μὲ μία σακουλίτσα μὲ μερικὰ CD ἀπὸ κάποιο κατάστημα τῆς ὁδοῦ. Παρεξηγήθηκε ὅταν ὁ ὀδηγὸς μιὰς μοτοσυκλέτας τὸν ἀποκάλεσε μ*λ*κα.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Τι συμβαίνει.. (αυτοκίνητο εμποδίζει λεωφορείο)

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Σὲ κάτι τέτοιες περιπτώσεις ὁ ἐπαγγελματίας (Γ', Δ') κατηγορίας δὲν θὰ ἔχει ἄδικο ἀν ἀρχίσει νὰ κλωτσάει κόσμο.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Τι συμβαίνει.. (αυτοκίνητο εμποδίζει λεωφορείο)

Δημοσίευση από erling »

Γιατί ειδικά ο επαγγελματίας (Γ,Δ) δεν θα έχει άδικο, άρα θα έχει δίκιο, και όχι εγώ ή εσύ? Εμείς τι κάνουμε δηλαδή? Βόλτες για γκόμενες? Δεν δουλεύουμε? Υπήρχαν εποχές που έκανα 5000km τον μήνα. Όλα για δουλειά....
Οποία η διαφορά?
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Τι συμβαίνει.. (αυτοκίνητο εμποδίζει λεωφορείο)

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Διότι ἀκόμα καὶ βὰν νὰ ὀδηγεῖς ἔχεις περισσότερες πιθανότητες νὰ χωρέσεις.

Ἀλλὰ οἱ Γ', Δ' κατηγορίας ἔχουν συνήθως μεγαλύτερο ὄχημα.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Τι συμβαίνει.. (αυτοκίνητο εμποδίζει λεωφορείο)

Δημοσίευση από erling »

Το ίδιο δίκιο δεν θα έχω και εγώ αν κάποιος κλείσει τον δρόμο για να πάρει καφέ;
Θα το έχω. Και θα έχω το ίδιο ακριβώς δίκιο με τον επαγγελματία.....

Αλλά τι θα συμβεί αν όλοι όσοι έχουμε δίκιο πλακώνουμε στις κλωτσιές τον παραβάτη;
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Τι συμβαίνει.. (αυτοκίνητο εμποδίζει λεωφορείο)

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Χρησιμοποίησα ὐπερβολὴ στὸν λόγο καὶ πιάστηκες ἀπὸ 'κεῖ.

Τέλος παντῶν, ἀς ἀντιδράσει μὲ ἄλλο τρόπο, ὄχι μὲ κλωτσιές.

Πάντως ἔχω βρεθεῖ μπροστὰ σὲ τέτια περιστατικὰ ὠς περαστικὸς κι ἔχω ἀγανακτήσει. Φαντάσου πόσο ἀγανακτὰ ὁ οδηγὸς ποὺ τὸ ζεῖ ὁ ἴδιος.

Ἀλλὰ ἡ βλακεία δὲν σταματὰ ἐκεῖ.

Πρώτο δεῖγμα βλακεἰας ἀποτελεῖ ὁ μηχανάκιας ὁ ὁποῖος θὰ κάνει τὴν σφῆνα. Σὲ τέτοιες περιπτώσεις ὁ ὀδηγὸς τοῦ μεγάλου ὀχήματος κάνει διαρκῶς μπρὸς-πίσω τὸ ὄχημα μὲ τὸ τιμόνι πότε τέρμα δεξιὰ καὶ πότε τέρμα ἀριστερά προκειμένου νὰ τὰ βγάλει πέρα.
Ἐγῶ ὁ μ*λ*κας, μὲ τὸ φτωχό μου τὸ μυαλό, θεωρῶ ὄτι πρέπει νὰ κάνω ὐπομονή. Σὲ καμία περίπτωσι δὲν μοῦ φταίει ὀ βαρυοχηματίας.

Ἀλλὰ ὁ μηχανάκιας θὰ χωθεῖ χωρὶς νὰ μπορεῖ νὰ τὸν δεῖ ὁ ὀδηγός. Θὰ γίνει ὁ ἄνθρωπος φονιὰς χωρὶς νὰ τὸ θέλει.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Τι συμβαίνει.. (αυτοκίνητο εμποδίζει λεωφορείο)

Δημοσίευση από UltiMo_ »

erling έγραψε:Αλλά τι θα συμβεί αν όλοι όσοι έχουμε δίκιο πλακώνουμε στις κλωτσιές τον παραβάτη;
Τι θα γινότανε? Κάθε φορά που η ξανθιά γκόμενα θα ήθελε να πάρει καφέ απο το μικέλ ή ο μαντράχαλος να πάρει σουβλάκια, θα σκεφτότανε για ένα δέκατο του δευτερολέπτου "ας μην το αφήσω εδώ, ας κάνω 5 δευτερόλεπτα κόπο να το βολέψω, για να μην φάω ξύλο"

Αυτή η έλληψη σκέψης του ενός δέκατου του δευτερολέπτου που χωρίζει το σεβασμό απο την αδιαφορία είναι που μας έχει καταντήσει εδώ
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Τι συμβαίνει.. (αυτοκίνητο εμποδίζει λεωφορείο)

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Haridimos έγραψε:Σὲ καμία περίπτωσι δὲν μοῦ φταίει ὀ βαρυοχηματίας.
μην το λες.. ξέρεις πόσες φορές έχω κλείσει το δρόμο λόγω ενός αυτοκινήτου με αλαρμ που το ψάχνουμε για δεκάλεπτα και τα ακούω και απο πάνω?
"'άντε με το παλιολεωφορείο σου μέσα στη μέση του δρόμου"
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Τι συμβαίνει.. (αυτοκίνητο εμποδίζει λεωφορείο)

Δημοσίευση από rasPUTIN »

UltiMo_ έγραψε:
Haridimos έγραψε:Σὲ καμία περίπτωσι δὲν μοῦ φταίει ὀ βαρυοχηματίας.
μην το λες.. ξέρεις πόσες φορές έχω κλείσει το δρόμο λόγω ενός αυτοκινήτου με αλαρμ που το ψάχνουμε για δεκάλεπτα και τα ακούω και απο πάνω?
"'άντε με το παλιολεωφορείο σου μέσα στη μέση του δρόμου"
Τέτοιοι ἠλίθιοι ἔχουν δικαίωμα ψήφου, γι'αὐτὸ πάμε κατὰ διαόλου.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδηγώ και είμαι επαγγελματίας...”