Αλκοτέστ το Σαββατόβραδο στη Ηρακλειο

Χώρος ανοικτών συζητήσεων περί οδήγησης...
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Αλκοτέστ το Σαββατόβραδο στη Ηρακλειο

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Τὶ θὰ πεῖ κάποιοι χρειάζονται λεφτά; Μήπως νὰ σταματήσει ἠ Τροχαία νὰ βεβαιώνει παραβάσεις;


οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
DELPIERO1981
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: 05 Φεβ 2011, 17:48
Τοποθεσία: ΕΞΟΡΙΣΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Re: Αλκοτέστ το Σαββατόβραδο στη Ηρακλειο

Δημοσίευση από DELPIERO1981 »

Εύχομαι να γίνονται ποιο συχνοί έλεγχοι για κατανάλωση αλκοόλ, για να χάσουν όσο γίνεται περισσότεροι τα διπλώματά τους και για να καταλάβουν κάποιοι ότι ποτό και οδήγηση δεν πάνε μαζί. Ακούω πολλούς αναγκέφαλους να λένε ότι ''εγώ αν πιω δεν με πειράζει καθόλου'', ή ότι συγκεντρώνομαι το ίδιο καλά και ας έχω πιει'', χωρίς όμως να έχουν κατανοήσει τον κίνδυνο που διατρέχουν αυτοί και οι υπόλοιποι. Το μισό δευτερόλεπτο που θα κάνουν επιπλέον να πατήσουν το φρένο μόλις αντιληφθούν κάτι στραβό, μπορεί να αποβεί μοιραίο...
ΝΑ ΠΛΗΡΏΣΩ ΔΙΌΔΙΑ;... ΤΟ ΆΛΛΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΤΌ ΤΟ ΞΈΡΕΙΣ;
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Αλκοτέστ το Σαββατόβραδο στη Ηρακλειο

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Τέτοιους δὲν τοὺς λυπάμαι ἀν πέσουν σὲ καμιὰ μάντρα ἢ ἀν κάνουν ταχεία καταρρίχηση πλαγιᾶς. Ἀλλὰ δυστυχῶς παίρνουν ἄλλους στὸ λαιμό τους.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Αλκοτέστ το Σαββατόβραδο στη Ηρακλειο

Δημοσίευση από enias »

Δεν είναι για όλους το ίδιο. Άλλους το αλκοόλ τους πειράζει περισσότερο απο κάποιους άλλους. Η οδήγηση σε αυτήν την περίπτωση εξαρτάται και πολύ απο το στυλ οδήγησης που έχει κάποιος όταν δεν έχει πιει. Το ποτό λειτουργεί "πολλαπλασιαστικά" στα χαρακτηριστικά της συμπεριφοράς του. Αν είναι ριψοκίνδυνος γίνεται χάρος, αν είναι συνετός γίνεται πιο προσεκτικός. Οι ικανότητες βέβαια είναι περιορισμένες σε κάθε περίπτωση, και καλό είναι να αποφεύγεται γενικά, άλλα επειδή ζούμε και σε μια χώρα που η παρέα με μπυρίτσα και ουζάκι είναι μέρος της κουλτούρας μας και επειδή δεν είναι πάντα δυνατόν να είμαστε όλοι κοντά στο σπίτι μας να πίνουμε, καλό είναι να μην το παρακάνουμε, ούτε με το ποτό, ούτε με τις διανυόμενες αποστάσεις.

Μια καλή περίπτωση είναι να έχεις γυναίκα που να μην πίνει άλλα να ξέρει να οδηγεί, όποτε είσαι οκ.
Αινείας
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Αλκοτέστ το Σαββατόβραδο στη Ηρακλειο

Δημοσίευση από UltiMo_ »

να ένας λόγος να παντρευτείς
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
leftergr
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2010, 17:30
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Αλκοτέστ το Σαββατόβραδο στη Ηρακλειο

Δημοσίευση από leftergr »

να ένας λόγος να παντρευτείς
Βέβαια υπάρχει και η άλλη πιθανότητα : να παντρευτείς , αλλά να μην σε αφήνει να βγείς έξω για να πιείς , οπότε δεν κινδυνεύεις από το αλκοτέστ . :D :lol:

Φιλικά Λευτέρης
Η μελωδία της Ευτυχίας Carrera GT revs, LOUD & EVIL Black Porsche Carrera GT taking off!
Honk if you’ve never seen an Uzi fired from a car window .
God must love stupid people, he made so many.
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Αλκοτέστ το Σαββατόβραδο στη Ηρακλειο

Δημοσίευση από enias »

Μαζί θα βγαίνουμε, αλλά εκείνη δεν θα πίνει! :D

Η ατυχία μου είναι οτι οι γυναίκες που ήταν μαζί μου στο παρελθόν, είτε δεν οδηγούσαν, είτε οδηγούσαν χειρότερα απ' ότι εγώ έχοντας καταναλώσει 600ml κρασί. :lol:

Την επόμενη, θα την περάσω πρώτα απο εξετάσεις οδήγησης :mrgreen: :lol:
Αινείας
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά περί οδήγησης...”