Δεν σκοτώνει η ταχύτητα. Η ηλιθιότητα σκοτώνει

Χώρος ανοικτών συζητήσεων περί οδήγησης...
leftergr
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2010, 17:30
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Δεν σκοτώνει η ταχύτητα. Η ηλιθιότητα σκοτώνει

Δημοσίευση από leftergr »

Εγώ πάντως το manual του δικού μου το δίαβασα . Και κατά διαστήματα , του ρίχνω μια ματιά , έστω και για να περάσει η ώρα ( όσο περιμένω την γυναίκα να τελειώσει τα ψώνια :D ) . Αλλά γενικότερα εγώ διαβάζω τα manual , σε ότι συσκευή αγοράζω . Εντάξει στην αρχή θα παώ στα ψαχτά , αλλά μετά θα κάτσω να το διαβάσω και ας μου φάει και ώρα . Και συνήθως προτιμάω το αγγλικό κείμενο , γιατί πολλές φορές η ελληνική μετάφραση είναι για τα μπάζα .

Τώρα αν ο άλλος αγοράζει ένα μηχάνημα μερικών δεκάδων χιλιάδω ευρώ και δεν ενδιαφέρεται να δεί τι έχει γράψει ο κατασκευαστής σε αυτό το ρημάδι το βιβλίο , τότε τι να πώ ;;;; Ίσως είναι άξιος της μοίρας του .

Φιλικά Λευτέρης


Η μελωδία της Ευτυχίας Carrera GT revs, LOUD & EVIL Black Porsche Carrera GT taking off!
Honk if you’ve never seen an Uzi fired from a car window .
God must love stupid people, he made so many.
Tassos
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2010, 20:26

Re: Δεν σκοτώνει η ταχύτητα. Η ηλιθιότητα σκοτώνει

Δημοσίευση από Tassos »

Να θυμίσω ότι δεν το διαβάζουμε στα πεταχτά στα φανάρια ενώ ψάχνουμε τα καλούδια ενώ κινούμαστε.


Τάσος
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Δεν σκοτώνει η ταχύτητα. Η ηλιθιότητα σκοτώνει

Δημοσίευση από UltiMo_ »

leftergr έγραψε:γενικότερα εγώ διαβάζω τα manual
συνήθως προτιμάω το αγγλικό κείμενο
Εικόνα Εικόνα
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Δεν σκοτώνει η ταχύτητα. Η ηλιθιότητα σκοτώνει

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Σέρρες: "Πάτησε" τον πατέρα του με το τρακτέρ!

Παραλίγο τραγωδία στην Κοίμηση Ηράκλειας όταν το αγροτικό μηχάνημα πήρε ξαφνικά μπροστά...
Το ατύχημα συνέβη, όταν πατέρας και γιος προσπάθησαν να θέσουν σε λειτουργία το ακινητοποιημένο τρακτέρ. Ο 49χρονος πατέρας ζήτησε από τον γιο να ανεβεί στο τρακτέρ την ώρα, που ίδιος βρισκόταν από κάτω και έκανε έλεγχο του οχήματος. ...
Το τρακτέρ, όμως, λειτούργησε, με συνέπεια οι ρόδες του να πατήσουν το πρόσωπο του 49χρονου. Σοκαρισμένος ο 30χρονος συνειδητοποίησε τι είχε συμβεί.

Ο τραυματισμένος πατέρας μεταφέρθηκε με το ΕΚΑΒ στο Γενικό Νοσοκομείο των Σερρών, όπου νοσηλεύεται χωρίς να διατρέχει κίνδυνο η υγεία του, ενώ ο γιος βρίσκεται σε κατάσταση νευρικού κλονισμού.
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Δεν σκοτώνει η ταχύτητα. Η ηλιθιότητα σκοτώνει

Δημοσίευση από MacPap »

Μπράβο κρανίο!!!

Θυμίζει το ανέκδοτο

Ασφαλιστής φτάνει σε χωριό και πλησιάζει ένα πιτσιρικά πάνω σε ένα τρακτέρ.

Παιδί μου που είναι ο μπαμπάς σου να του πω κάτι!
Πού είναι?
Τον πάτησε το τρακτέρ!
Ω! Καημένο! Θα ζεις με την μαμά σου ε? Που είναι αυτή?
Την πάτησε το τρακτέρ!
Ω! Καημένο! Θα ζεις τότε με την γιαγιά και τον παππού ε? Που είναι η γιαγιά και ο παππούς σου?
Εχουν φύγει!
Καλά πού είναι?
Τους πάτησε το τρακτέρ!
Ω! Καημένο! Θα ζεις τότε με την γιαγιά ε? Που είναι η γιαγιά σου?
Μα καλά και τι κάνεις εσύ ολομόναχος εδώ μέσα στο κτήμα?
Μαθαίνω να ΟΔΗΓΩ τρακτέρ!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά περί οδήγησης...”