Road rage

Χώρος ανοικτών συζητήσεων περί οδήγησης...
Απάντηση
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Road rage

Δημοσίευση από erling »


miale=γουρούνι


Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Road rage

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Βγήκαν τσεκούρια στα Τρίκαλα μεταξύ οδηγών για κυκλοφοριακό πρόβλημα


Σύμφωνα με πληροφορίες του trikalanews.gr ισχυρές αστυνομικές δυνάμεις έχουν εξαπολύσει ανθρωποκυνηγητό για την σύλληψη 75χρονου Τρικαλινού που νωρίτερα είχε ανταλλάξει βρισιές με 40χρονο Τρικαλινό.

Ο 40χρονος, είχε παρκάρει το όχημά του, σε....
πάροδο της Οδού Κονδύλη, με αποτέλεσμα, να εμποδίζει την κίνηση του 75χρονου, ο οποίος ζήτησε …εξηγήσεις από τον 40χρονο σε έντονο ύφος και ο 40χρονος του… ανταπάντησε και άρχισαν να ανταλλάζουν βαριές κουβέντες.

Ο 75χρονος, πήγε στο αυτοκίνητό του, πήρε τσεκούρι που είχε και άρχισε να κυνηγά στα στενά της περιοχής «Μανάβικα» τον 40χρονο που άρχισε να καλεί σε βοήθεια…

Περαστικοί και έντρομοι καταστηματάρχες της περιοχής, ειδοποίησαν την Αστυνομία και δυνάμεις της Ασφάλειας και δικυκλιστές της Ομάδας ΔΙΑΣ, αναζητούν τον «θερμόαιμο» 75χρονο…



trikalanews.gr
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Road rage

Δημοσίευση από MacPap »

:shock:
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
leftergr
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2010, 17:30
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Road rage

Δημοσίευση από leftergr »

οκ , και επισημα λοιπόν έχουμε χάσει την μπάλα :shock:

Φιλικά Λευτέρης
Η μελωδία της Ευτυχίας Carrera GT revs, LOUD & EVIL Black Porsche Carrera GT taking off!
Honk if you’ve never seen an Uzi fired from a car window .
God must love stupid people, he made so many.
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Road rage

Δημοσίευση από UltiMo_ »

άρα επιστρέφουμε σε όσα έλεγα πιο πριν. επειδή υπάρχουν θερμόαιμοι, ηλίθιοι, ανεξέλεγκτοι, όπως θέλετε πείτε το, σαν τον 75χρονο, καλό θα ήταν να μην πιέζουμε καταστάσεις, και όταν κάνουμε ένα λάθος (όλοι κάνουμε λάθη) να το παραδεχόμαστε και να λέμε μια συγνώμη, έστω ένα νεύμα (ελάχιστοι το κάνουνε). Αυτό λήγει το road rage εν τη γενέσει του.

Τώρα αν ενοχλείς, και έχεις και απο πάνω τα μούτρα να αντιμιλήσεις κιόλας, ε τότε ο παππούς θα γίνει HULK. Και μην απορήσεις για τις συνέπειες. Γιαυτό φύλαγε τα ρούχα σου γιατί όλοι είναι με τα νεύρα στα όρια και όπως είπε και ο grigoris δεν έχουν και τίποτα να χάσουν..
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Road rage

Δημοσίευση από MacPap »

Τότε καλά θα κάνει ο "πάππους" να κάνει μήνυση στον "μάγκα" για να καταλάβει πως δεν έχει δικαίωμα να αρχίζει στα κλωτσομπουνίδια οποίον κορνάρει... Εγώ πάντως αν έβλεπα κάτι τέτοιο θα πήγαινα μάρτυρας κατηγορίας χωρίς δεύτερη σκέψη...

Αλίμονο αν δεχόμασταν ως ορθές τέτοιες ενέργειες...
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Road rage

Δημοσίευση από UltiMo_ »

MacPap έγραψε:Τότε καλά θα κάνει ο "πάππους" να κάνει μήνυση στον "μάγκα"
Σίγουρα αυτό θα έπρεπε να κάνει πριν πάρει το τσεκούρι του. Αλλα επειδή είναι δύσκολο να σκεφτείς λογικά εν θερμώ, το παν είναι να μην αναγκάσεις κάποιον ήρεμο άνθρωπο να φτάσει σε "εν θερμώ" κατάσταση. Πόσο δύσκολο είναι δηλαδή, όταν κάποιος σου πει οτι ενοχλείς, να πάρεις τον κουβά σου και να φύγεις? Ακόμα και εγώ, για τον εαυτό μου, δεν ξέρω πως θα μπορούσα να αντιδράσω εν θερμώ. Ξέρει κανεις απο εσάς πως θα αντιδρούσε?
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Road rage

Δημοσίευση από MacPap »

Οπως και να έχει αφού δεν ξέρουμε τι ακριβώς έγινε δεν μπορούμε να βγάλουμε και συμπεράσματα..
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Road rage

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Σίγουρα. Αλλα κατα τη γνώμη μου, ο ορισμός του road rage είναι να τσατίζεις τον συνάνθρωπό σου. Και το διορθώνεις με το να αναγνωρίζεις το λάθος σου.
Ή τον εαυτό σου. Πχ να βρίζεις μόνος σου επειδή σε έπιασε το κόκκινο.
Και όχι να μην βγάζεις πιστόλι, να μην βγάζεις τσεκούρι, να μην δέρνεις κτλ.
Γιατι αυτά είναι αστικό δίκαιο ή ποινικό ή δε ξέρω ποιο απόλα αυτά. Και όχι road rage
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Road rage

Δημοσίευση από MacPap »

Δεν με ενδιαφέρει ούτε και με αφορά πως ονομάζεται.... Σημασία έχει πως είναι αδιανόητο να πλακώνεις στις μπουνιές κάποιον ή να βγάζεις το τσεκούρι και να τον κυνηγάς ότι και να σου είπε... Φώναξε την αστυνομία...
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά περί οδήγησης...”