Σκουπίδια από το παράθυρο του οχήματος

Χώρος ανοικτών συζητήσεων περί οδήγησης...
trip73p
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 20:35
Επικοινωνία:

Re: Σκουπίδια από το παράθυρο του οχήματος

Δημοσίευση από trip73p »

Σήμερα πέρασα από το σημείο που αναφέρεις φίλε thanos.
Δυστυχώς δεν είναι το μοναδικό σημείο του περιφερειακού που έχει σκουπίδια.(ας είναι καλά οι καντίνες εκεί δίπλα...)

το πρόβλημα με τα ιπτάμενα σκουπίδια είναι παντού στην χώρα μας,το θέμα είναι σαν απλοί πολίτες τι μπορούμε,νόμιμα (όχι να τον πλακώσουμε στο ξύλο),να κάνουμε εάν δούμε κάποιον να ρυπαίνει.


Eίμαι ο εφιάλτης μέσα στις νύχτες μου!
...και δηλώνω σαλταρισμένος!!!!
angello
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 23:23

Re: Σκουπίδια από το παράθυρο του οχήματος

Δημοσίευση από angello »

Έχεις το νόμιμο δικαίωμα να υποβάλεις μήνυση , δηλαδή αν κάποιος πετάξει από το αυτοκίνητο του αναμμένο τσιγάρο ,τότε γράψε την πινακίδα κυκλοφορίας κάπου για να τη θυμάσαι και πήγαινε στο πλησιέστερο αστυνομικό τμήμα , με τα απαραίτητα παράβολα που θα αγοράσεις από την τράπεζα , να υποβάλεις μήνυση . Μετά από 2 χρόνια περίπου μπορεί και περισσότερο θα σε καλέσουν στο δικαστήριο της περιοχής που υπέβαλες την μήνυση για να τους πεις αυτό που είδες τότε . Στην καλλίτερη περίπτωση ο παραβάτης οδηγός θα τιμωρηθεί από το δικαστήριο αναλόγως . Στη χειρότερη περίπτωση μπορείτε να βρεθείτε και εσείς στη θέση του κατηγορούμενου γιατί ο παραβάτης οδηγός σας μήνυσε για ψευδή καταμήνυση κ.λ.π. Άρα τι κάνουμε ; μπορούμε αν υπάρχει η δυνατότητα να μιλήσουμε σε αυτόν τον άνθρωπο και να του δείξουμε το λάθος του , οπότε μπορεί να το καταλάβει και να μας πει συγνώμη , η’ να μας στολίσει αναλόγως. Και η τελευταία περίπτωση να κάνουμε σαν να μη το είδαμε .
trip73p
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 20:35
Επικοινωνία:

Re: Σκουπίδια από το παράθυρο του οχήματος

Δημοσίευση από trip73p »

Στο συμπέρασμα σου ήθελα να καταλήξω φίλε μου.
θυμάμαι τότε που πήγα Γερμανία,τρόμαξα από την καθαριότητα των δρόμων.Είναι θέμα παιδείας και γενικότερου σταρχ@δισμού που έχουμε εμείς οι έλληνες.
Eίμαι ο εφιάλτης μέσα στις νύχτες μου!
...και δηλώνω σαλταρισμένος!!!!
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Σκουπίδια από το παράθυρο του οχήματος

Δημοσίευση από UltiMo_ »


Неуловимая девчонка на мотоцикле против мусора // Elusive girl on a motorcycle against debris
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4844
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Σκουπίδια από το παράθυρο του οχήματος

Δημοσίευση από rasPUTIN »






Edit: τὶ ἠλίθιος εἶμαι! Ἀκριβῶς πάνω ἔχει τὸ ἴδιο. :astrakia :astrakia :astrakia :astrakia :astrakia :astrakia
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Σκουπίδια από το παράθυρο του οχήματος

Δημοσίευση από erling »

πάντως σιγά μην ειναι θέμα παιδείας....θέμα επιβολής των νόμων είναι....
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4844
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Σκουπίδια από το παράθυρο του οχήματος

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Μόνο ποὺ μὲ καλύτερη παιδεία μειώνεται ἡ ἀνάγκη γιὰ ἐπιβολὴ τοῦ νόμου ἀπὸ κρατικὰ ὄργανα.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Σκουπίδια από το παράθυρο του οχήματος

Δημοσίευση από erling »

Δεν υπάρχει παιδεία....υπάρχει μόνο φόβος για τιμωρία....
Αν δεν υπάρχει αυτός ο φόβος, γίνεται ότι και εδώ...

υγ. Για να καταρριφθεί η παραπάνω άποψη πρέπει να υποδειχθεί κάποια κοινωνία στην οποία δεν υπάρχει τιμωρία αλλά υπάρχει"παιδεία"...
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά περί οδήγησης...”