Χαλασμένα φανάρια

Χώρος ανοικτών συζητήσεων περί οδήγησης...
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Re: Χαλασμένα φανάρια

Δημοσίευση από athanatos »

Βλέποντας και πάλι την φωτογραφία, φαίνεται να έχει και κρεμαστό φανάρι. Αν ναι, είναι και αυτό καμένο;


Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Χαλασμένα φανάρια

Δημοσίευση από MacPap »

Στο έγραψα παραπάνω...
MacPap έγραψε:Αν στην διαδικασία τρακάρεις και, ΑΝ ΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ (βρες μάρτυρα, τον δικηγόρο θα στον δώσω εγώ) και αν
Το ερώτημα σου είναι αν ο ΚΟΚ είναι σωστός? Γιατί σε αυτό θα σου απαντήσω ΝΑΙ.

Όπως και στην περίπτωση των ορίων ο ΚΟΚ είναι σωστός. Δεν καθορίζει ο ΚΟΚ πότε ένα όριο είναι παράλογο. Όπως και στην περίπτωση του "φωτεινού σηματοδότη" δεν ορίζει πώς εσύ θα καταλάβεις αν είναι χαλασμένος! Και ορθώς!!!!

Υπάρχουν εκατοντάδες περιπτώσεις στις οποίες τα φανάρια μπορούν να θεωρηθούν χαλασμένα.

Έχω πει εκατοντάδες φορές ο ΚΟΚ είναι κώδικας επικοινωνίας μεταξύ οδηγών δεν είναι απλώς μια σειρά κανόνων,,,

Ναι χρειάζεται να χρησιμοποιείς το μυαλό σου όταν είσαι στον δρόμο. Και ΝΑΙ αν όλα ήταν τέλεια σε αυτή την χώρα και στους δρόμους της δεν θα χρειαζόταν να σκέπτεσαι αλλά δεν είναι και άρα χρειάζεται...

Το θέμα είναι να κάνουμε περισσότερο κόσμο να σέβεται τον ΚΟΚ όχι να βρίσκουμε οριακές καταστάσεις για να δώσουμε άλλοθι σε αυτούς που εσκεμμένα δεν θέλουν να τον σεβαστούν ή να τον ερμηνεύουν κατά το δοκούν.
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Χαλασμένα φανάρια

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Οριακή κατάσταση είναι η καμμένη λάμπα?

Μα όταν βλέπεις όλα τα φανάρια μαύρα, τρείς λύσεις υπάρχουν. Ή θα περιμένεις μέχρι να ανάψει κάποιο απο τα φανάρια, άρα και θα καταλάβεις οτι είναι κάποια λάμπα καμμένη. Ή θα περιμένεις ΠΟΛΥ ώρα και θα συνεχίσουν να είναι μαύρα, άρα και θα καταλάβεις οτι έχει διακοπή ρεύματος ή κάποια άλλη βλάβη. Ή θα περάσεις χωρίς να περιμένεις εφόσον έχεις ρόμβο.

Εσύ προτείνεις το τρίτο. Ο erling και ο athanatos προτείνουν την μυστική τέταρτη επιλογή, δηλαδή συμπεραίνεις το τι φανάρι έχεις, απο τα φανάρια των πεζών (αλήθεια στην φωτογραφία, απο τα φανάρια των πεζών τι συμπεραίνετε?)
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Χαλασμένα φανάρια

Δημοσίευση από erling »

UltiMo_ έγραψε:
erling έγραψε:Πας σιγά σιγά και βλέπεις πως το φανάρι των πεζών είναι πράσινο.
Και ποιος σου έδωσε εσένα το δικαίωμα να περνάς ή να σταματάς αναλόγως του τι κάνει το φανάρι των πεζών? Ποιος σου έδωσε το δικαίωμα να σκεφτείς ολόκληρο αλγόριθμο με μεταβλητές διάφορες όπως φανάρια πεζών, και να αμφισβητήσεις τον ΚΟΚ και να παρεκτραπείς απο την πιστή σου εμπιστοσύνη και προσήλωση σε Αυτόν?
Σωστό φυσικά το σκεπτικό σου, αλλα εγώ δε θέλω συμβουλή. Αυτή είναι αυτονόητη. Κοιτάς - ελέγχεις - αποφασίζεις. Εγώ ζήτησα ξεκάθαρη απάντηση. Λογική ή ΚΟΚ.
Εσύ απο οτι κατάλαβα επιλέγεις ΟΧΙ ΚΟΚ. Με το ίδιο σκεπτικό όμως, κάποιος που πάει στην Εγνατία με 140 γιατι είναι δρομάρα κλειστή χωρίς λακούβες και με καλό αμάξι, είναι ΑΣΦΑΛΕΣΤΑΤΟΣ. Σωστά? Φυσικά το όλο τοπικ ήθελα να το βάλω στην ενότητα "ασάφειες ΚΟΚ" If you know what I mean.
Φίλε μου, έκανες λάθος που αντέγραψες ένα τμήμα της απάντησης.
Το συμβάν έχει ως εξής.
Προχωράς και βλέπεις πορτοκαλί, σβήνει το πορτοκαλί και δεν ανάβει κόκκινο.
Αυτόματα ο εγκέφαλος μπλοκάρει.
Πρέπει να σκεφτεί και να αποφασίσει τι να κάνει.
Δεδομένου πως είχες πορτοκαλί, έχεις ελαττώσει την ταχύτητά σου με σκοπό να σταματήσεις.
Άρα πας πολύ σιγά κάτι το οποίο σου επιτρέπει να δεις το φανάρι των πεζών. Και το δικό σου αλλά και του κάθετου δρόμου.
Άρα βλέπεις πως το φανάρι των πεζών του κάθετου είναι κόκκινο και του δικού σου πράσινο.
Άρα αντιλαμβάνεται ο εγκέφαλος πως το κόκκινο είναι καμένο και σταματά.
Δεν είναι αλγόριθμος που πρέπει να τον δημιουργήσεις και να το εφαρμόσεις.
Υπάρχει μέσα στον εγκέφαλο κάθε οδηγού.

Ακόμα και αυτό που λες, με τον ρόμβο εσύ και το στοπ στον κάθετο, είναι ένας αλγόριθμος που υπάρχει μέσα στον εγκέφαλο κάθε οδηγού. Και εκτελείται κάθε φορά που συναντά αυτήν την κατάσταση.

Ρώτησες τι πρέπει να κάνεις. Να σεβαστείς τον ΚΟΚ ή να πράξεις με γνώμονα την λογική.
Και η απάντησή μου είναι, με γνώμονα την λογική που διέπει τον ΚΟΚ.
Και αυτή είναι πως ακολουθούμε κατά προτεραιότητα τα σήματα των :
1. Τροχονόμων
2. Φωτεινών σηματοδοτών
3. Πινακίδων
Στην περίπτωσή πρέπει πρώτα να ελέγξεις αν οι σηματοδότες είναι εκτός λειτουργίας και μετά να πράξεις όπως σου απάντησα στο αρχικό μήνυμα.
Οπότε πρέπει να αποφασίσεις εσύ. Αν περάσεις αέρα πατέρα χωρίς να ελέγξεις τότε δυστυχώς αν το φανάρι δεν είναι χαλασμένο αλλά είναι καμένο μόνο το κόκκινο, την πάτησες.
Δεν καταλαβαίνω γιατί αντιδράς.....

υ.γ. Εγώ πάντως ούτε ρόμβο βλέπω ούτε στοπ!!!! Τα μόνα σήματα που βλέπω είναι απαγόρευσης στροφής δεξιά, απαγόρευσης εισόδου στο δεξί τμήμα του κάθετου και το πίσω μέρος από ένα στρόγγυλο σήμα μπροστά από το φανάρι σου. Επίσης αν κατάλαβα καλά είσαι σε μονόδρομο, οπότε γιατί δεν έχει φανάρι και στις δύο πλευρές του δρόμου; Οικονομία έκαναν πάλι;

edit.
Ελπίζω μετά από τα παραπάνω να συμπέρανες πως δεν λέω να μαντέψεις τι χρώμα έχεις αλλά αν δουλεύει ή δεν δουλεύει το φανάρι και να ενεργήσεις ανάλογα.

edit2. Από την φωτογραφία συμπεραίνω πως τα φανάρια δουλεύουν και πως εσύ έχεις πράσινο (αφού οι πεζοί έχουν κόκκινο και είσαι σε μονόδρομο) και ο δεξιά έχει κόκκινο (αφού οι πεζοί έχουν πράσινο και είναι επίσης μονόδρομος). Αλλά είναι μια στατική φωτογραφία και δεν έχω άλλη πληροφορία, ενώ εσύ έχεις πολλές πληροφορίες.
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Χαλασμένα φανάρια

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Δεν αντέδρασα φίλε μου απλά θέλω να τονίσω τον παραλογισμό των σκέψεων. Ορθώς σκέφτηκες φυσικά αλλα μπορεί κάποιος να έρθει να σου πει "Ποιος σου έδωσε το δικαίωμα"

πχ εδώ
erling έγραψε:Αν περάσεις αέρα πατέρα χωρίς να ελέγξεις τότε δυστυχώς αν το φανάρι δεν είναι χαλασμένο αλλά είναι καμένο μόνο το κόκκινο, την πάτησες.
Στέκει η πρόταση "δεν είναι χαλασμένο, απλά είναι καμμένο" ?

Αν περάσεις γιατι ο ΚΟΚ λέει "είναι χαλασμένο και επειδή έχεις ρόμβο, πέρνα" τότε θα τρακάρεις. Αλλα δεν έκανες κάτι παράνομο. Είδες χαλασμένο φανάρι και πέρασες.
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Χαλασμένα φανάρια

Δημοσίευση από erling »

Ο ΚΟΚ δεν λέει αν είναι χαλασμένο κλπ.
Λέει, έμεσα, πως αν δεν λειτουργούν τότε ισχύουν οι πινακίδες.
Ορθά όμως η φράση μου έπρεπε να είναι "Αν περάσεις αέρα πατέρα χωρίς να ελέγξεις τότε δυστυχώς αν το φανάρι δεν είναι εκτός λειτουργίας αλλά είναι καμένο μόνο το κόκκινο, την πάτησες."

Αλήθεια τι θα μου πει κάποιος? Ποιος μου έδωσε το δικαίωμα να σκεφτώ;
Αντίθετα πιστεύω πως θα με ρωτήσει γιατί δεν σκέφητκα....

υ.γ. Επί της ευκαιρία, λες στην υπογραφή σου
Αναμμένα αλάρμ σημαίνουν ''ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΜΗΝ ΠΕΡΝΑΤΕ''. Και οχι ''Περάστε ελεύθερα, έχω πάει για τσιγάρα''
και σου αντιγράφω τον ΚΟΚ
5. Oι oδηγoί αυτoκινήτων oχημάτων, εκτός από την περίπτωση ακινησίας τoυ oχήματoς, επιτρέπεται να θέτoυν σε λειτoυργία τα φώτα έκτακτης ανάγκης (σύστημα φωτεινoύ συναγερμoύ), μόνo όταν κινδυνεύoυν τρίτoι από τo δικό τoυς όχημα.
Άρα αυτός που έχει αναμμένα τα αλάρμ γιατί πήγε να πάρει τσιγάρα ενημερώνει πως προσέχεται γιατί είμαι επικίνδυνος. Έχει το γνώθις εαυτόν δηλαδή... Καλή χρονιά :)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος erling την 03 Ιαν 2012, 13:24, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Χαλασμένα φανάρια

Δημοσίευση από UltiMo_ »

erling έγραψε:edit2. Από την φωτογραφία συμπεραίνω πως τα φανάρια δουλεύουν και πως εσύ έχεις πράσινο (αφού οι πεζοί έχουν κόκκινο και είσαι σε μονόδρομο) και ο δεξιά έχει κόκκινο (αφού οι πεζοί έχουν πράσινο και είναι επίσης μονόδρομος).
Μόλις τράκαρες. Το καμμένο φανάρι είναι το κόκκινο..
Εικόνα



Και όχι δεν είναι το πρόβλημά μου στο να βγάλω τον ΚΟΚ λάθος. Αλλα για να δείτε πόσο σημαντική δουλειά κάνουν τα φανάρια, και πόσο σημαντικά λάθη κάνουν τα λάθος φανάρια. Ήδη μεταξύ μας δεν μπορούμε να βγάλουμε μια άκρη του τι θα κάναμε επακριβώς. Ένα μικρό λαθάκι, όπως μια καμμένη λάμπα, μπορεί να δημιουργήσει μια μικρή μικρή ασάφεια στο μυαλό κάποιο, η οποία να οδηγήσει μέχρι και σε θανάσιμο τραυματισμό. Και απο την άλλη να έχεις συνεχώς βανάκια του δήμου που γράφουν "σηματοδότηση" να κόβουν βόλτες, παρόλαυτά να υπάρχουν καμμένες λάμπες για βδομάδες. Εγω που περνάω καθημερινά απο αυτά τα φανάρια τα ξέρω, αλλα βλέπω το κόσμο να διστάζει και να τρομάζει. Για ποιο λόγο ένας δήμαρχος να αναγκάζει το κόσμο που κρατάει τιμόνι να διστάζει και να τρομάζει? Για να γλιτώσει τα λεφτά στις λάμπες λόγω κρίσης?
Αυτά για το Δήμο Νέας Ιωνίας γιατι στο Βόλο σε κάθε βλάβη, γυρνάνε αυτομάτως σε πορτοκαλί παλλόμενο και δεν καίγονται ποτέ γιατι είναι με led. Αλλα στο Δήμο Νέας Ιωνίας (ο οποίος με το καλλικράτη πλέον είναι Δήμος Βόλου αλλα προφανώς μόνο στα χαρτιά), το χάος είναι απίστευτο. Και έχετε δει και σε άλλα τόπικ για τα περίεργα φανάρια της περιοχής.

Εφόσον λοιπον μια καμμένη λάμπα δημιουργεί ασάφειες, δε με νοιάζει αν φταίει ο ΚΟΚ ή ο ηλεκτρολόγος, ή ο δήμαρχος, ή το δίσεκτο έτος. Με νοιάζει οτι δεν υπάρχει μια ξεκάθαρη σταράτη απάντηση. ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΤΑΔΕ
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Χαλασμένα φανάρια

Δημοσίευση από erling »

Πάλι αντιγράφεις τμήμα της απάντησης...
Προφανώς η πρώτη φωτογραφία που έβαλες είναι λίγο πριν ανάψει το πράσινο και για αυτό έχει ανάψει κόκκινο στον πεζό.
Ή ο δρόμος σου δεν είναι μονόδρομος.
ή κάτι άλλο που μόνο εσύ που είσαι εκεί μπορείς να το γνωρίζεις.....
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Χαλασμένα φανάρια

Δημοσίευση από UltiMo_ »

erling έγραψε:Προφανώς η πρώτη φωτογραφία που έβαλες είναι λίγο πριν ανάψει το πράσινο και για αυτό έχει ανάψει κόκκινο στον πεζό.
Ή ο δρόμος σου δεν είναι μονόδρομος.
ή κάτι άλλο που μόνο εσύ που είσαι εκεί μπορείς να το γνωρίζεις.....
Δεν ξέρω τι είναι και πότε. Εγω τράβηξα φωτογραφίες τυχαία, και τις είδα στο σπίτι. Σημασία δεν έχει τι ξέρω εγώ που είμαι εκεί και που το γνωρίζω. Σημασία έχει τι κάνει κάποιος που βρίσκετε εκεί τυχαία και δεν ξέρει ΤΙΠΟΤΑ για το σημείο.
erling έγραψε:υ.γ. Επί της ευκαιρία, λες στην υπογραφή σου
Αναμμένα αλάρμ σημαίνουν ''ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΜΗΝ ΠΕΡΝΑΤΕ''. Και οχι ''Περάστε ελεύθερα, έχω πάει για τσιγάρα''
και σου αντιγράφω τον ΚΟΚ
5. Oι oδηγoί αυτoκινήτων oχημάτων, εκτός από την περίπτωση ακινησίας τoυ oχήματoς, επιτρέπεται να θέτoυν σε λειτoυργία τα φώτα έκτακτης ανάγκης (σύστημα φωτεινoύ συναγερμoύ), μόνo όταν κινδυνεύουν τρίτoι από τo δικό τoυς όχημα.
Άλλη ασάφεια.. Εγώ το ανάβω γιατι κινδυνεύω εγώ και οι επιβάτες μου στο δρόμο απο τους τρίτους. Δεν θα έπρεπε να τα ανάβω? Γιατι λέει ΜΟΝΟ..?
Αλλα φυσικά φυσικά. Καμμία ασάφεια. Θα έρθει ο μακπαπ και θα σου πει οτι υπάρχει η τάδε παράγραφος, στο τάδε άρθρο, σε άλλο κεφάλαιο, που μιλάει για αποβίβαση επιβατών απο λεωφορεία. Αυτό το ΜΟΝΟ τους πείραζε να μην το βάλουνε?
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Χαλασμένα φανάρια

Δημοσίευση από erling »

Εγώ αν είμουνα εκεί τυχαία θα ήξερα
1. Αν είναι μονόδρομοι
2. Αν είχε ανάψει πορτοκαλί.
3. Αν δουλεύει το φανάρι.

Από μια φωτογραφία δεν μπορώ να τα γνωρίζω όλα αυτά......



Τι εννοείς πως τα ανάβεις γιατί κινδυνεύεις εσύ; Γιατί κινδυνέυεις εσύ;
Που το είδες γραμμένο αυτό; Ότι μπορεις να ανάβεις αλάρμ όποτε θέλεις.
Ποια λογική το λέει στο κάτω κάτω.
Τα ανάβεις τα αλάρμ γιατί εσύ μπορεί να προκαλέσεις κίνδυνο σε τρίτους (επιβάτες που κατεβαίνουν ή ανεβαίνουν και άλλα οχήματα) Εσύ είσαι αυτός που δημιουργεί την προβληματική κατάσταση. Δεν ενδιαφέρει αν αυτή η κατάσταση είναι αναγκαία. Εσύ είσαι ο δημιουργός της.

Όταν φρενάρουν απότομα οι μπροστά, ανάβω τα αλάρμ. Όχι μόνο για να μην με χτυπήσουν αλλά και για να μην χτυπήσουν οι από πίσω μου.....
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά περί οδήγησης...”