Είμαστε όλοι περικυκλωμένοι!

Χώρος ανοικτών συζητήσεων περί οδήγησης...
Απάντηση
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Είμαστε όλοι περικυκλωμένοι!

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Σήμερα πήγαινα στη δουλειά. Κατεβαίναμε μια λεωφόρο, εγώ στη δεξιά λωρίδα και ένα άλλο αυτοκίνητο αριστερά μου.
Το αυτοκίνητο άρχισε σιγά σιγά να πατάει τη γραμμή, και να αλλάζει πορεία προς τα πάνω μου. Πατάω μια κόρνα, ξυπνάει η κυρία, κάνει μια απότομη κίνηση αριστερά και επανέρχεται στη θέση της.
Κοιτάω μετά να δω ποιο αστέρι οδηγός κάνει οχτάρια και βλέπω μια ηλικιωμένη ξανθιά. Για να την κοιτάξω, αφαιρέθηκα για ένα δευτερόλεπτο.
Όταν ξανακοίταξα μπροστά μου, είχε πεταχτεί απο STOP μια άλλη ξανθιά με ένα τεράστιο τζιπ. Ξαφνιάστηκα, ελάττωσα ταχύτητα και ακούω απο πίσω μου ένα μπαμ.
Με τράκαρε μια τρίτη ξανθιά με ένα smart. Εγώ δεν έπαθα τίποτα (γιατι το αυτοκίνητο μου έχει προφυλακτήρα που σκοπό έχει να προφυλάσσει. Και δεν είναι όμορφα βαμμένο για ομορφιά όπως τα μοντέρνα αυτοκίνητα) και το smartάκι σπασμένο φτερό, και σπασμένο ψυγείο αφου τρέχανε νερά.
Φοβήθηκα πάρα πολύ. Όχι τόσο για το τρακάρισμα, όσο γιατι συνειδητοποίησα οτι είμαστε όλοι περικυκλωμένοι απο γυναίκες οδηγούς! Ξανθιές και μη. Ο θεός να μας φυλάει, αλλα δεν έχετε παρατηρήσει οτι τελευταία όλο και αυξάνονται οι γυναίκες οδηγοί? Είναι τόσο ντροπή να πάρεις το λεωφορείο? Είναι μόδα να πάρεις αμάξι? Ή στην κρίση μας περισσεύουνε λεφτά για να αγοράσουμε?


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Είμαστε όλοι περικυκλωμένοι!

Δημοσίευση από MacPap »

:lol: :applause
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά περί οδήγησης...”