Παντελής άγνοια σήματος ΚΟΚ

Χώρος ανοικτών συζητήσεων περί οδήγησης...
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Παντελής άγνοια σήματος ΚΟΚ

Δημοσίευση από erling »

Όχι δεν κατάλαβες. Κορύνες σε όλο το μήκος της οδού για να χωρίσει τις δύο λωρίδες του δεξιού ρεύματος....


Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Παντελής άγνοια σήματος ΚΟΚ

Δημοσίευση από UltiMo_ »

εσύ δε κατάλαβες. εδώ δεν είναι λάρισα να φοβάσαι να παρκάρεις παράνομα μη στο μαζέψουν. εδώ είναι μπάτε σκύλοι αλέστε
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Παντελής άγνοια σήματος ΚΟΚ

Δημοσίευση από erling »

Τι να κάνουν? να το μαζέψουν???? ΠΟΙΟΣ????? Ένας γερανός είναι και δεν ξέρω αν δουλεύει.....
Απλά θεωρώ πως αν έχει άλλους από πίσω του δεν θα βγάλει αλαρμ και θα κλείσει τον δρόμο!!!!
Αν είναι τόσο γαϊδούρι, δεν υπάρχει καμμία λύση!!!!!
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Παντελής άγνοια σήματος ΚΟΚ

Δημοσίευση από UltiMo_ »

αυτός ο ένας ο γερανός, αν έβγαινε για μισή ώρα τη μέρα, και μάζευε ΕΝΑ τη μέρα, όχι παραπάνω. Το πρόβλημα θα είχε λυθεί.
Η ατιμωρησία το προκαλεί. Δεν είναι ανάγκη να τα μαζεύει όλα. Ένα τη μέρα φτάνει
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Παντελής άγνοια σήματος ΚΟΚ

Δημοσίευση από erling »

Δεν βγαίνει λέμε....

Πάντως μια φωτογραφία από το παρελθόν δίνει την λύση.....την βλέπεις την λύση????


Εικόνα
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4844
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Παντελής άγνοια σήματος ΚΟΚ

Δημοσίευση από rasPUTIN »

erling έγραψε:Άρα η λύση είναι ρύθμιση των φαναριών ώστε να επιτραπεί η αριστερή στροφή. Διότι οι αρχές είναι για να δίνουν λύσεις και όχι μόνο να απαγορεύουν.....
Στὴν Γερμανία ναί, ἀλλὰ ἐδῶ εἶναι Βαλκάνια.
Στὴν Ἑλλάδα τὸ Δημόσιο ἔχει τὸ πρόβλημα γιὰ κάθε λύσι.
erling έγραψε:Φίλε μου, αν ησουν εσύ (χτυπά ξύλο) στην θεση του οδηγού που θελει να πάει στο Νοσοκομείο και φτάνοντας στην είσοδο βλέπεις απαγορευτικό, τι θα έκανες;
Εγώ πάντως θα πήγαινα αριστερά και θα έγραφα το σήμα εκεί που δεν πιάνει μελάνι.......
Πολὺ καλὰ θὰ ἔκανες. Ἐφ'ὅσον ὐπάρχει σοβαρὸς λόγος τὸ γράφεις κανονικὰ τὸ σῆμα.
MacPap έγραψε:Μη κάνεις και εσύ το λάθος που κάνουν τόσοι!
Να πάρεις δηλαδή μια εξαίρεση για να αναστρέψεις τον κανόνα!!!! Αν είσαι σε κατάσταση ανάγκης και ανάποδα θα μπεις στον δρόμο και πρώτος εγώ δεν θα πω τίποτε. Αλλά δεν θα προτρέψω βέβαια και κανένα να το κάνει θεωρώντας το ως την πρέπουσα λύση.
Οι εξαιρέσεις επιβεβαιώνουν τους κανόνες δεν τους καταργούν.
Σωστὸς (ἀγκέν).
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Παντελής άγνοια σήματος ΚΟΚ

Δημοσίευση από UltiMo_ »

erling έγραψε:Δεν βγαίνει λέμε....

Πάντως μια φωτογραφία από το παρελθόν δίνει την λύση.....την βλέπεις την λύση????
Δεν την βλέπω οχι. Αν εννοείς όπως ήταν παλιά, τότε φαντάσου ένα αυτοκίνητο που θα θέλει να σταθεί, σύριζα στη γραμμή, με φλάς αριστερό. Το λεωφορείο που έρχεται απο το βάθος, θα χωρέσει? για κοίτα το καλά..
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Παντελής άγνοια σήματος ΚΟΚ

Δημοσίευση από MacPap »

Αν απαγορευθεί η στάση και στάθμευση εκατέρωθεν του δρόμου σίγουρα.
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Παντελής άγνοια σήματος ΚΟΚ

Δημοσίευση από UltiMo_ »

και το michele που θα χάσει πελατεία? Δεν το σκέφτεσαι άσπλαχνε?
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Παντελής άγνοια σήματος ΚΟΚ

Δημοσίευση από MacPap »

Εδώ δεν σκέφτομαι τον πελάτη του περίπτερου στην γειτονιά μου το Michelle θα σκευθώ?
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά περί οδήγησης...”