[Διάσπαση] Hyundai: ναι ή όχι και γιατί;

Χώρος ανοικτών συζητήσεων περί οδήγησης...
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

[Διάσπαση] Hyundai: ναι ή όχι και γιατί;

Δημοσίευση από rasPUTIN »

UltiMo_ έγραψε:εδώ άλλοι έχουν huyndai, αυτά σε πείραξαν?

:lol:
Μοῦ θυμίζεις κάποιν στοὺς 4 τροχοὺς ὁ ὁποῖος δὲν γούσταρε τὰ Hyundai. Τὸ Atos τὸ ἀποκαλοῦσε Youdie Patos (ἢ κάπως ἔτσι).



ΥΓ: θὰ φταίω ἀν διαβιβάσω σχετικὰ στὸ Hyundai Club;


οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Re: Δείτε κι αυτό (strange cars)

Δημοσίευση από athanatos »

Haridimos έγραψε:ΥΓ: θὰ φταίω ἀν διαβιβάσω σχετικὰ στὸ Hyundai Club;
Έλα βρε haridimako μας, ένα αστειάκι κάναμε και μεις… :lol:
Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Δείτε κι αυτό (strange cars)

Δημοσίευση από UltiMo_ »

διαβίβασε σχετικά στο Hellenic Korean Car Club, δεν με ενδιαφέρει, ισχύει για όλα :lol: :lol:

Αγοράζωντας ένα φθηνό αυτοκίνητο, πιστεύω (ταπεινή μου γνώμη) σημαίνει οτι δεν σε ενδιαφέρει και πολύ η αισθητική, ή η άνεση, ή η ταχύτητα, ή η πρακτικότητα, ή η ευχαρίστηση στην οδήγηση, ή η ασφάλεια σου.
Το να αγοράζεις ένα αυτοκίνητο με μόνο κριτήριο οτι είναι φθηνό, (ή μάλλον ΠΟΛΥ φθηνό. απλώς φθηνά αυτοκίνητα υπάρχουν πάρα πολλά και υπάρχουν πολλές καλές επιλογές) σημαίνει οτι δεν σε πολυενδιαφέρει και πολύ η οδήγηση. Και αν κάτι δεν σε ενδιαφέρει, τότε σημαίνει οτι δεν είσαι και πολύ καλός σε αυτό. Θα προτιμούσα να οδηγάω ένα αυτοκίνητο ροζ χνουδωτή γατούλα όπως στο βίντεο παρά τρικίλινδρο κορεάτικο κουβαδάκι.

Εμένα δεν με ενδιαφέρουν τα κινητά.
Εχω ένα που δεν ξέρω καν τι μάρκα είναι. Το πήρα 5 ευρώ + 50 ευρώ επιδότηση = 55
Δεν είναι καλό, και δε με νοιάζει, το πήρα μόνο επειδή είναι φθηνό.. (μη διαβιβάσεις σχετικά στο myphone.gr!!)
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Δείτε κι αυτό (strange cars)

Δημοσίευση από rasPUTIN »

UltiMo_ έγραψε:Αγοράζωντας ένα φθηνό αυτοκίνητο, πιστεύω (ταπεινή μου γνώμη) σημαίνει οτι δεν σε ενδιαφέρει και πολύ η αισθητική, ή η άνεση, ή η ταχύτητα, ή η πρακτικότητα, ή η ευχαρίστηση στην οδήγηση, ή η ασφάλεια σου.
Ἡ ἀισθητικὴ εἶναι κάτι τὸ ὑποκειμενικό. Οἱ κάγκουρες μὲ τὰ μαύρα τζάμια καὶ τὴν διπλὴ ἀεροτομὴ νομίζουν ὄτι ἔχουν τὸ σοῦπερ αὐτοκίνητο.

Ταχύτητα: ναὶ ἔχεις δίκιο, δὲν πιάνει 200 χ.α.ω.. Λοιπόν;

Πρακτικότητα: δηλαδή;

Εὐχαρίστηση στὴν ὀδήγηση: δηλαδή;

Ἀσφάλεια: αὐτὸ νὰ τὸ συζητήσουμε.

UltiMo_ έγραψε:Το να αγοράζεις ένα αυτοκίνητο με μόνο κριτήριο οτι είναι φθηνό, (ή μάλλον ΠΟΛΥ φθηνό. απλώς φθηνά αυτοκίνητα υπάρχουν πάρα πολλά και υπάρχουν πολλές καλές επιλογές) σημαίνει οτι δεν σε πολυενδιαφέρει και πολύ η οδήγηση. Και αν κάτι δεν σε ενδιαφέρει, τότε σημαίνει οτι δεν είσαι και πολύ καλός σε αυτό.
Δὲν μὲ πολυενδιαφέρει ἡ ὀδήγηση ἄρα δὲν εἶμαι καλὸς ὁδηγός. Μήπως εἶναι λίγο αὐθαίρετο τὸ συμπέρασμά σου;
UltiMo_ έγραψε:Θα προτιμούσα να οδηγάω ένα αυτοκίνητο ροζ χνουδωτή γατούλα όπως στο βίντεο παρά τρικίλινδρο κορεάτικο κουβαδάκι.
Πιάστηκες ἀδιάβαστος, μονοκύλινδρο εἶναι.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: [Διάσπαση] Hyundai: ναι ή όχι και γιατί;

Δημοσίευση από enias »

Κι όμως... τα Hyundai είναι πολύ αξιόπιστα αυτοκίνητα. Δεν βγάζουν βλάβες, δεν σε αφήνουν στο δρόμο. Απλά είναι χωρίς πολύ μελέτη όσον αφορά τον εξωτερικό και εσωτερικό σχεδιασμό, και την εσωτερική διακόσμηση, ποιότητα πλαστικών κτλ. Όσον αφορά τους κινητήρες είναι πολύ καλά, σαν τα γιαπωνέζικα. Οδική συμπεριφορά καλή για όσους δεν το τραβάνε στα άκρα. Ειναί οικογενειακό αμάξι για να εξυπηρετήσει την ανάγκη της ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ. Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.

Όποιος αγοράζει Πορσε, δεν την παίρνει μόνο για να πάει απο το σημείο Α το σημείο Β. Την παίρνει για να δείξει τα χρήματα του, για αυτοεπιβεβαίωση, για να τραβάει χαζογκομενάκια που απαντούν σε καμάκια του τύπου "εχω και κότερο, παμε μια βόλτα", για να αισθάνεται σαν οδηγός αγώνων, να ανεβάζει την αδρεναλίνη του και... για ανεβάζει την πίεση όλων εμάς τον υπολοίπων όταν στο δρόμο οδηγεί σαν να είναι μόνος του, θεωρώντας οτι επειδή πλήρωσε περισσότερα για το αμάξι του έχει περισσότερα δικαιώματα στο δρόμο απο τους άλλους.

Η επιστήμη του μάρκετινγκ έχει φροντίσει για όλα τα γούστα και προτιμήσεις, αλλά όχι γι' αυτό το λόγο, να μπερδευόμαστε και μπλέκουμε άσχετα πράγματα μεταξύ τους. ;)
Αινείας
Άβαταρ μέλους
Johnny
Δημοσιεύσεις: 3409
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 20:23
Τοποθεσία: Μεταμόρφωση - Αττικής (Κουκου city)

Re: [Διάσπαση] Hyundai: ναι ή όχι και γιατί;

Δημοσίευση από Johnny »

Red Bull Drifting Extreme !!! serra do rio do rastro.Brasil.


ΕικόναΕικόνα

ΕικόναΕικόνα



Έχοντας στα χέρια του ένα Hyundai Genesis Coupe απόδοσης 750 ίππων (!), ο Rhys Millen, επαγγελματίας οδηγός drift (πλαγιολίσθησης), ανέβηκε πρόσφατα μία ειδική διαδρομή στη Βραζιλία, με το… πλάι.

Ο Αμερικανός, όπως μπορείτε να παρακολουθήσετε και από το video που είδε το φως της δημοσιότητας, καταφέρνει με... χειρουργικές κινήσεις να κινείται με έναν μοναδικό τρόπο που θα ζήλευαν πολλοί λάτρεις του είδους.

Η ανθρωπότητα δεν έχει προχωρήσει ούτε ένα βήμα μπροστά, από την στιγμή που υπάρχει έστω και ένα παιδί που υποφέρει.
Άλμπερτ Αϊνστάιν
Εικόνα
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: [Διάσπαση] Hyundai: ναι ή όχι και γιατί;

Δημοσίευση από enias »

Εντάξει, ορθή και αυτή η παρατήρηση Johny, το λαμβάνουμε υπ' όψιν, αλλά αυτά τα αυτοκίνητα δεν έχουν καμία σχέση με εκείνα της γραμμής παραγωγής.
Αινείας
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: [Διάσπαση] Hyundai: ναι ή όχι και γιατί;

Δημοσίευση από rasPUTIN »

viewtopic.php?p=4209#p4209
UltiMo_ έγραψε:Μέχρι στιγμής φοβόμασταν μόνο τα Micra και τα Huyndai.
Γιατὶ φοβάσαι τὰ Hyundai;
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: [Διάσπαση] Hyundai: ναι ή όχι και γιατί;

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Γιατί καθημερινά βλέπω να έχουν αναμμένο καταλάθος το φώς ομίχλης. Ποιος ξέρει τι άλλο μπορεί να κάνουν καταλάθος...

Αλήθεια μπορείς να μου βγάλεις φωτογραφία τον διακόπτη του πίσω φωτός ομίχλης? Είναι σε κάποιο σημείο που πατιέτε καταλάθος? Με το πόδι? με το γόνατο ίσως?
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: [Διάσπαση] Hyundai: ναι ή όχι και γιατί;

Δημοσίευση από enias »

Αμα είναι στόκος ο ιδιοκτήτης του Hyundai τότε δεν φταίει ούτε το αμάξι ούτε η αυτοκινητοβιομηχανία. Αν και προσωπικά έχω δει περισσότερους στόκους με BMW, SUBARU και PEUGEOT RALLY απ ότι με Hyundai. Στην Αθήνα τουλάχιστον. Στο Βόλο, δεν γνωρίζω, δεν έχω περάσει ποτέ απο εκεί και δεν ξέρω τι γίνεται, αλλά ξέρω, οτι καλό είναι να μην βγάζουμε τέτοια συμπεράσματα αβίαστα.
Αινείας
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά περί οδήγησης...”