Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Χώρος ανοικτών συζητήσεων περί οδήγησης...
Απάντηση
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από UltiMo_ »

ναι. είμαι σίγουρος οτι όταν έκλεισε την κάμερα και αποφάσισε να φύγει, θα κοίταξε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλά τριγύρω της πριν ξεπαρκάρει :lol:


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από UltiMo_ »

W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6648
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από MacPap »

Αχαχούυυυυχιιιιιιι
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από UltiMo_ »

W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Tassos
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2010, 20:26

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από Tassos »

Στο Χαλάνδρι μια νεαρή κυρία προσπαθούσε να παρκάρει σε μια θέση που θα μπορούσε να παρκάρει μάλλον άνετα με το αυτοκίνητο της αν ήξερε πως. Η δική μου συμμετοχή εκείνο το βράδυ ήταν να την παρακολουθήσω όση ώρα προσπαθούσε χωρίς φυσικά αποτέλεσμα σχολιάζοντας σε έναν φίλο που ήταν εκεί κοντά ότι κάτσε να δούμε την κυρία που δε θα το καταφέρει.

Φυσικά είχα δίκιο. Και την επόμενη φορά θα σας πω πως μια κυρία κόντεψε να με κτυπήσει με το αυτοκίνητο της.

Τάσος
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6648
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από MacPap »

Πάντως όταν βλέπω τέτοια video πραγματικά μερικές φορές δεν μπορώ να πιστέψω πως είναι αληθινά.... (οχι οτι δεν είναι) αλλά είναι πολύ κοντά σε φάρσες.
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Εγώ πιστεύω οτι το καλύτερο τεστ πριν σου δώσουν δίπλωμα οδηγήσεως θα ήταν κάποιο τεστ προσανατολισμού. Να σε βάζουν σε ένα σκοτεινό δωμάτιο, ή με δεμένα τα μάτια και να πρέπει να βρεις ξέρω γω κάτι. Να βρεις που είναι η πόρτα.
Αυτή τη παντελή έλλειψη αντιλήψεως του χώρου που βλέπουμε σε αυτά τα βίντεο, και εγώ δεν μπορώ να την πιστέψω..

Tassos εμένα κατάφερε και με πάτησε. Ω ναι, είναι αλήθεια. Διέσχιζα κάθετα πεζός ένα δρόμο. Απο πεζοδρόμιο σε πεζοδρόμιο. Ανάμεσα απο σταματημένα αυτοκίνητα σε κόκκινο φανάρι. Κοιτούσα πίσω (αντίθετα στη φορά της κίνησης) και ξαφνικά νιώθω μια ρόδα να μου πατάει το πόδι. Η κυρία έκανε όπισθεν για να παρκάρει χωρίς καμμία προειδοποίηση αλλα και χωρίς προφανώς να κοιτάξει καθρέφτες. Θα μου πεις, σου πάτησε το πόδι και ζεις ακόμα? Ναι. Δεν κατάλαβα τίποτα απολύτως. Στο παπούτσι έμεινε απο άκρη σε άκρη, και σε μήκος και σε πλάτος, σημάδι απο το σχήμα του ελαστικού. Ευτυχώς που το βάρος ισομοιράστηκε και ευτυχώς που δεν ήταν εκατοστά πιο πριν να μου λιώσει τα νύχια ή εκατοστά πιο μετά, να με χτυπήσει στο γόνατο. Αντανακλαστικά πήγα δίπλα της και της κοπανούσα το τζάμι. Αυτή κλείδωσε, έσκυψε στο τιμόνι, και έβαλε τα χέρια της στα αυτιά. ΝΑ μην ακούει? να μη βλέπει? Να μη φάει ξύλο? Πρέπει να έχει φάει πολλές φορές ξύλο στη ζωή της και την ξέρει την άμυνα.. Την λυπήθηκα και έφυγα. "τι άλλο θα δούμε σε αυτή τη πόλη"!
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Tassos
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2010, 20:26

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από Tassos »

UltiMo_,

Λυπάμαι αλλά σου ρίχνω σε μένα υπήρχε πρόθεση χωρίς να ξέρω την κοπέλα απλά ήμουν γρήγορος. Γύριζα βράδυ από το κολυμβητήριο, κυρία σταματάει. Της κάνω νόημα ότι θέλω να περάσω, αφού είχε σταματήσει, δεν ξεκινάει πάω να περάσω μπροστά από το αυτοκίνητο και μόλις βρίσκομαι στη μπροστά αριστερή γωνία του αυτοκινήτου ξεκινάει να κινείται. Πάω λίγο πιο μπροστά και κινείται ακόμα. Θεώρησα ότι η κατάσταση γινόνταν επικίνδυνη οπότε φρόντισα να τρέξω λίγο για να γλιτώσω. ΜΟυ ζήτησε συγνώμη αλλά τι να της πω; Για την ιστορία της είπα ότι αυτά συμβαίνουν.

Ιδέα για την επόμενη εκδήλωση ένα γενικό μάθημα safety όπως ότι δεν περνάμε μπροστά από αυτοκίνητα με οδηγό γυναίκα αλλά τα αφήνουμε να περάσουν και να απομακρυνθούν.
UltiMo_, στην περίπτωση της κυρίας που σε πάτησε (δε πιστεύω τι γράφω) θα τη βοηθούσε πολύ το parking radar. Πάντως εμένα με είχαν κόψει στις εξετάσεις την πρώτη φορά γιατί δεν κοίταξα πίσω. Αρα παρά το ότι ήταν γυναίκα εξεταστής που ήθελε να με κόψει κάτι με έμαθε.

Τάσος
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Tassos έγραψε:περίπτωση της κυρίας που σε πάτησε (δε πιστεύω τι γράφω) θα τη βοηθούσε πολύ..
Κάρτα απεριορίστων αστικού ΚΤΕΛ θα βοηθούσε. Οι περισσότερες που μεταφέρουμε είναι γριές χωρίς (υποθέτω) δίπλωμα. Ε ας αρχίσουμε να μεταφέρουμε και τις 60άρες. Κάποτε πρέπει να το πάρουν χαμπάρι μερικοί οτι είναι επικίνδυνοι..
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Tassos
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2010, 20:26

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από Tassos »

Ναι αλλά το ξέρουν να το παρατήσουν για να ανέβουν στο λεωφορείο;
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά περί οδήγησης...”