Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Χώρος ανοικτών συζητήσεων περί οδήγησης...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από MacPap »

Οι περισσότερες το κάνουν αυτό με τα ψηλοτάκουνα. Οχι από μεράκι αλλά επειδή σπάνε...


Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
brutus
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2011, 20:21

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από brutus »

UltiMo_ έγραψε:Πάντως υπάρχουν και σωστές γυναίκες. πχ δεν οδηγάνε με τακούνια..
Αυτή πάντως δεν πειράζει να παρκάρει διπλοσειρά για 2 λεπτάκια ε; :lol: :lol:
thanos
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2010, 21:28

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από thanos »

Πάτρα: Ηλικιωμένη οδηγούσε ανάποδα σε κεντρικό δρόμο!


Aπό θαύμα δεν υπήρξαν θύματα το μεσημέρι! Το αυτοκίνητο τελικά συγκρούστηκε μετωπικά με άλλο ΙΧ.Όπως διαβάζουμε στο Dete.gr το τροχαίο έγινε στη λεωφόρο Γούναρη, στο ύψος της οδού Κανακάρη.
Η ηλικιωμένη οδηγός που οδηγούσε το λευκό μικρό αυτοκίνητο της φωτογραφίας, ήταν στην οδό Κανακάρη και ήθελε να στρίψει στο ρεύμα καθόδου της Γούναρη.
Αντί για αυτό όμως, πήρε ανοικτά στη στροφή με αποτέλεσμα να μπει - και μάλιστα με μεγάλη ταχύτητα - στο... ρεύμα ανόδου!

Αρχικά κατευθύνθηκε προς ένα μηχανάκι που οδηγούσε μία γυναίκα η οποία ευτυχώς έκανε κατάλληλο ελιγμό και την τελευταία στιγμή γλίτωσε τη σύγκρουση.
Δεν συνέβη όμως το ίδιο με τον οδηγό του μαύρου αυτοκινήτου, ο οποίος είδε το ΙΧ της ηλικιωμένης να πέφτει πάνω στο δικό του, πριν προλάβει να αντιδράσει.

Το περίεργο της υπόθεσης μάλιστα, είναι ότι η οδηγός που προκάλεσε το τροχαίο - ευτυχώς χωρίς θύματα και τραυματίες - είναι Πατρινή και άρα γνωρίζει καλά την πόλη...
πηγή και φωτό:
http://gr.news.yahoo.com/-175523230.html
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από UltiMo_ »

W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από MacPap »

οκ..... :lol:
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4844
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Καλὰ τὸ ὐποψιάστηκα ὄτι ἦταν τὸ χειρόφρενο (ἄρα δὲν εἶμαι τελείως στραβάδι :D :D ).

Συμβαίνει καὶ στὶς καλύτερες οἰκογένειες. Ἴσως ὄχι καθημερινῶς ἀλλὰ τυχὸν σκοτοῦρες, ἔγνοιες ἐνδέχεται νὰ ἔχουν τέτοιο ἀποτέλεσμα.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Συμβαίνει, φυσικά.
Και σε ποιον δεν έχει τύχει.
Αλλα αν μετά απο 10 εκατοστά οδήγησης δεν το πάρεις χαμπάρι, ε τότε μάλλον είσαι στραβάδι!

ήθελα να δω τη συνέχεια του βίντεο όταν η κυρά θα έφτανε στην πρώτη στροφή και θα έπρεπε να το μαζεύει με ανάποδα...
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από MacPap »

Αφού πάντα με χειρόφρενο μπαίνει θα τα ξέρει αυτά!!! :lol:
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Δυστυχώς είχα ρεπό σήμερα και δεν ήμουν αυτόπτης μάρτυρας. Η φωτό ήταν συναδέρφου.
Η κυρία προσπάθησε να παρκάρει όσο πιο κοντά γίνεται στο μαγαζί φαίνεται, και κατέβηκε το μονοπατάκι που είναι για πεζούς. Το μονοπατάκι οδηγεί στην άμμο της παραλίας και στο μαγαζί. ΔΕΝ είναι για αυτοκίνητα...

Εικόνα


βρήκα γκουγκλάρωντας και φωτογραφία απο το σημείο.. Η κυρία προσπάθησε να κατέβει απο τα σκαλοπάτια

Εικόνα
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4844
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από rasPUTIN »

UltiMo_ έγραψε:
Haridimos έγραψε:Τὸ ὄτι τὸ ὁδηγὰ δὲν εἶναι κάτι τερατῶδες.
Αυτό πως το ξέρεις?
Haridimos έγραψε:Ῥόδα μπορεῖ νὰ τοῦ ἀλλάξει;
Γιατί, μπορείς εσύ? Εγώ πάντως οχι
Δηλαδὴ δὲν προβλέπεται γιὰ ὀδηγὸ λεωφορείου νὰ ἀλλάζει ῥόδα;
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά περί οδήγησης...”