Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Χώρος ανοικτών συζητήσεων περί οδήγησης...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6652
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από MacPap »

Εγώ πάλι δε μου έχει τύχει κάτι τέτοιο αλλά δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα ίσως να φώναζα την τροχαία να την πάρει το δίπλωμα..


Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
Tassos
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2010, 20:26

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από Tassos »

Μέχρι να έρθει η τροχαία αγαπητέ MacPap.... θα έχει τελειώσει τη δουλειά της και θα έχει φύγει... Πρόσεχε στο δρόμο μην είσαι ο επόμενος που θα διηγηθείς ιστορία.

Τάσος
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Tassos έγραψε:Ναι αλλά το ξέρουν να το παρατήσουν για να ανέβουν στο λεωφορείο;
Η μάνα μου οδηγούσε 6 μήνες γιατι ήταν καθηγήτρια σε ένα χωριό 20 χιλιόμετρα μακριά. Ποτέ όμως δεν κατάφερε να παρκάρει στο σπίτι στο σχόλασμα. Επίσης ποτέ δεν κατάφερε να "του πάρει τον άερα". Λίγο αργότερα το παράτησε για πάντα. Έχει 20 χρόνια να πιάσει τιμόνι.
Η αδερφή μου έβγαλε δίπλωμα, δεν ξέρω πως, τράκαρε ελαφρώς το αμάξι του άντρα της, την πρώτη μέρα που το πήρε, τρόμαξε και έχει 4 χρόνια να πιάσει τιμόνι.

Αυτές το παρατήσανε. Οι άλλες γιατι να μην μπορούνε?
Tassos έγραψε:Πρόσεχε στο δρόμο μην είσαι ο επόμενος που θα διηγηθείς ιστορία.
:lol: :lol: :lol: :lol: :biritses
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από erling »

Όλα είναι θέμα στατιστικής.
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6652
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από MacPap »

Και όλοι αυτοί οι άνδρες που τρακάρουν δεν το παρατήσανε μάλλον από εγωισμό...
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
Tassos
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2010, 20:26

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από Tassos »

Μη ξεχνάς πως για πολλές το αυτοκίνητο είναι θέμα επιλογής ζωής και επίδειξης χειραφέτησης. Με την ευκαιρία τι έχουν γίνει οι γυναίκες του forum και του θέματος;


Τάσος
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από UltiMo_ »

MacPap έγραψε:Και όλοι αυτοί οι άνδρες που τρακάρουν δεν το παρατήσανε μάλλον από εγωισμό...
Δεν είναι το ίδιο. Άλλο να είσαι 12 χρονών και να κάνεις σούζες με το ποδήλατο και έχεις πόδι γεμάτο ιώδια, και άλλο να είσαι μέχρι να ενηλικιωθείς με βοηθητικά ροδάκια
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6652
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από MacPap »

Χμμμμ ναι όντως βοηθητικά ροδάκια θέλουν μερικοί....
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
xrisa
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 17:45

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από xrisa »

Tassos έγραψε:. Με την ευκαιρία τι έχουν γίνει οι γυναίκες του forum και του θέματος;

Τάσος
Εδώ είμαι και παρακολουθώ τα καλά σας λόγια. Πάντως πριν μερικές μέρες επέστρεψα από την Αθήνα ποτέ δεν είχα πρόβλημα τόσο με το ταξίδι Φλώρινα - Αθήνα, ούτε με την κίνηση μου στην Αθήνα ούτε με το παρκάρισμα στην Αθήνα αν και έχω μεγάλο αυτοκίνητο.
Και ήπιαμε και καφέ με τον MacPap.
Tassos
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2010, 20:26

Re: Ε ναι..!Είμαι γυναίκα και οδηγώ...

Δημοσίευση από Tassos »

Σημερινό περιστατικό: κατεβαίνω τη Μεσογείων και βρίσκομαι στο ύψος του Γενικού Κρατικού Νοσοκομείου - αχρείαστο να 'ναι. Δυο τροχονόμοι στέκονται και έχουν στο πλάι την κυκλοφορία της λεωφόρου - βλέπουν το κάθετο δρόμο. Σύμφωνα με αξιωματικό της τροχαίας όταν βλέπεις το πλάι του τροχονόμου περνάς όταν βλέπεις το πρόσωπο ή την πλάτη σταματάς.

Η κυρία που οδηγεί μπροστά μου αγνοεί τους τροχονόμους βλέπει το φανάρι που γίνεται κόκκινο και σταματάει. Φρενάρω άνετα πίσω της και της κάνω νόημα ότι υπάρχουν τροχονόμοι που με τη θέση τους μας επιτρέπουν να περάσουμε. Γυρίζει στο κάθισμα της και μου ζητάει το λόγο. Μόλις άναψε πράσινο αγνόησε μια ηλικιωμένη που διάσχιζε αργοπορημένη το δρόμο και ξεκίνησε.

Ειλικρινά αναρωτιέμαι τι θα σκέφτηκε.

Τάσος
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά περί οδήγησης...”