Υποψήφιο όχημα για αγορά: Daihatsu Terios

Χώρος ανοικτών συζητήσεων περί οδήγησης...
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Υποψήφιο όχημα για αγορά: Daihatsu Terios

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Τι τα θέλετε τα τετρακίνητα παλιοαθηναίοι. Έχετε γεμίζει με jeep το κέντρο της πόλης. Εμείς οι επαρχιώτες πάμε στον Όλυμπο με saxo.. :lol: :lol: :lol:
δεν κώλωσε πουθενά, δεν βρήκε πουθενά, δεν έμεινε.

(δεν είναι μοντάζ)

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Υποψήφιο όχημα για αγορά: Daihatsu Terios

Δημοσίευση από rasPUTIN »

UltiMo_ έγραψε:Τι τα θέλετε τα τετρακίνητα παλιοαθηναίοι. Έχετε γεμίζει με jeep το κέντρο της πόλης.
Δὲν ἔχεις ἄδικο. Νομίζουν ὄτι κάνουν off road καβαλώντας τὰ πεζοδρόμια.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6649
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Υποψήφιο όχημα για αγορά: Daihatsu Terios

Δημοσίευση από MacPap »

Εγώ πάντως με το παλιό μου Starlet είχα πάει εκεί που πολλά "τζιπ" δεν πήγαιναν...
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Υποψήφιο όχημα για αγορά: Daihatsu Terios

Δημοσίευση από rasPUTIN »

UltiMo_ έγραψε:Τι τα θέλετε τα τετρακίνητα παλιοαθηναίοι. Έχετε γεμίζει με jeep το κέντρο της πόλης. Εμείς οι επαρχιώτες πάμε στον Όλυμπο με saxo.. :lol: :lol: :lol:
δεν κώλωσε πουθενά, δεν βρήκε πουθενά, δεν έμεινε.

(δεν είναι μοντάζ)
Μὴν φανταστεῖς ὄτι ἔκανες κατόρθωμα. Ἦταν γεμάτο πέτρα ὁπότε εἶχε πρόσφυση. Δὲν εἶχε ΜΟΝΟ λασπουριά, οὔτε μεγάλα χαντάκια.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Υποψήφιο όχημα για αγορά: Daihatsu Terios

Δημοσίευση από UltiMo_ »

χμμμ.. ποτάμι είναι με τρεχούμενο νερό. αν δεν είναι αυτό λασπουριά, τότε τί είναι? Κυρίως όμως για το ground clearance ένιωσα τυχερός που το αμάξι ζει ακόμα, γιατι οι κοτρώνες απο κάτω βρίσκανε ΟΠΟΥ μπορείς να φανταστείς με δύναμη.
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6649
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Υποψήφιο όχημα για αγορά: Daihatsu Terios

Δημοσίευση από MacPap »

UltiMo_ έγραψε:...ένιωσα τυχερός που το αμάξι ζει ακόμα, γιατι οι κοτρώνες απο κάτω βρίσκανε ΟΠΟΥ μπορείς να φανταστείς με δύναμη.
UltiMo_ έγραψε:...δεν κώλωσε πουθενά, δεν βρήκε πουθενά, δεν έμεινε....
Τελικά τί απο τα δύο ισχύει? :lol:
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Υποψήφιο όχημα για αγορά: Daihatsu Terios

Δημοσίευση από UltiMo_ »

ναι κακή έκφραση. βρήκε σε σημείο να ακούγεται θόρυβος. Δε βρήκε όμως σε σημείο να ακινητοποιήσει το όχημα ή να κάνει ζημιά.
Τέλος πάντων. Άλλοι φοβούντε με τζιπ να πατήσουνε λακούβα στη πόλη. Και εγώ με χαμηλό αμαξάκι πόλης, πέρασα ποτάμι με κοτρόνες. άρα ναι. είναι κατόρθωμα. κατόρθωσα να περάσω κάτι, με αμάξι που δεν εχει σχεδιαστεί για αυτό
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Re: Υποψήφιο όχημα για αγορά: Daihatsu Terios

Δημοσίευση από athanatos »

UltiMo_ έγραψε:..... είναι κατόρθωμα. κατόρθωσα να περάσω κάτι, με αμάξι που δεν εχει σχεδιαστεί για αυτό
Ε... και τι θέλεις να κάνουμε τώρα;
Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Υποψήφιο όχημα για αγορά: Daihatsu Terios

Δημοσίευση από UltiMo_ »

athanatos έγραψε:Ε... και τι θέλεις να κάνουμε τώρα;
Εγώ? Άλλος το ξέθαψε το θέμα μετά απο 3 μήνες για να μου την πει οτι δεν έκανα κατόρθωμα και να μου κάνει ανάλυση του εδάφους. Εγώ κάτι φωτογραφίες έβαλα απλά συνοδευόμενες απο χιουμοριστικό κείμενο. Δε ζήτησα κριτική, ούτε βαθμολογία
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Re: Υποψήφιο όχημα για αγορά: Daihatsu Terios

Δημοσίευση από athanatos »

:lol: :lol: :lol: :lol:
Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά περί οδήγησης...”