Στο Google ο «χάρτης» των αστικών συγκοινωνιών της Αθήνας

Αν δεν υπάρχει κατηγορία για την ερώτηση σας κάνετε την εδώ...
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Στο Google ο «χάρτης» των αστικών συγκοινωνιών

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Φίλε αδίκως-φορολογούμενε-επαρχιώτη-φίλε μου erling. "Σας" εγώ είπα για την χαβούζα τους. Όχι για την συγκοινωνία τους.


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Στο Google ο «χάρτης» των αστικών συγκοινωνιών

Δημοσίευση από MacPap »

Σε αυτή την χαβούζα είσαι συνιδιοκτήτης διότι και για την διατήρησή της συναποφασίζεις αλλά και την πληρώνεις όσο και οι άλλοι... Άρα "Μας"
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Στο Google ο «χάρτης» των αστικών συγκοινωνιών

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Κάνεις λάθος. Εγώ ψηφίζω στον δήμο στον οποίο είμαι δημότης. Τώρα αν εννοείς για τις βουλευτικές, αυτό είναι άλλο πράγμα. Οι βουλευτές δεν ασχολούνται με την διατήρηση της χαβούζας σου.
Δυστυχώς όμως ανάμεσα στις πολλές κρατικές επιχειρήσεις, υπάρχει και ο ΟΑΣΑ ο οποίος εξυπηρετεί ΜΟΝΟ εσένα και την πληρώνω ΚΑΙ εγώ.
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Στο Google ο «χάρτης» των αστικών συγκοινωνιών

Δημοσίευση από MacPap »

Δεν ζεις φίλε μου σε άλλη χώρα και ο Βόλος "μας" και ο Πειραιάς "μας" από το τσουκάλι τρώνε...
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Στο Google ο «χάρτης» των αστικών συγκοινωνιών

Δημοσίευση από rasPUTIN »

οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
xrisa
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 17:45

Re: Στο Google ο «χάρτης» των αστικών συγκοινωνιών

Δημοσίευση από xrisa »

Χρησιμοποίησα τον χάρτη και τον βρήκα χρηστικο και εξυπηρετικό
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Στο Google ο «χάρτης» των αστικών συγκοινωνιών

Δημοσίευση από enias »

Χωρίς πλάκα, ο ultimo έχει δίκιο. Άλλωστε και το όνομα της ιστοσελίδας είναι transitathens και οχι transitgreece. Το άλλαξα.

Όχι όμως οτι δικαιολογείται και το μένος του προς την πρωτεύουσα! :)
Πλάκα κάνω, ας μην ανοίξουμε συζητήσεις αποσχιστικού τύπου γιατί είμαι σίγουρος οτι κάτι θα έχει τσάμπα και ο Βόλος, που θα το πληρώνουν άλλες περιοχές της Ελλάδας. Είμαστε αλληλέγγυοι ο ένας προς τον άλλον, γιατί πάνω απο όλα είμαστε όλοι Έλληνες. Το λέω χωρίς να δικαιολογώ τις πολιτικές επιλογές για τα κρατικά ΜΜΜ της πρωτεύουσας. Επιφυλάσσομαι οτι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην είναι η πιο σωστή επιλογή, άλλα είναι κάτι το οποίο σίγουρα, στις μέρες μας, θα πρέπει να διερευνηθεί απο τους ειδικούς.
Αινείας
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Στο Google ο «χάρτης» των αστικών συγκοινωνιών της Αθήνα

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Δεν ξέρω πως την εννοείς αυτή την "επιλογή" πάντως τα ΚΤΕΛ αυτά δεν ήταν "εξαπανέκαθεν" κρατικά αλλα κρατικοποιήθηκαν. Για την ακρίβεια είναι ημι-κρατικός οργανισμός. Δηλαδή το κράτος είναι ο βασικότερος μέτοχος. Αλλα και υπάρχουν και ιδιώτες (απο τους οποίους κανεις δεν οδηγάει γιατι έχουν χεστεί στο τάλιρο, δεν είναι σαν και μας που δουλεύουμε για ένα κομμάτι ψωμί)
Τώρα αν ρωτάς γιατι το κράτος αγόρασε μετοχές ή τέλος πάντων γιατι αποφάσισε να χώσει την ουρά του στις συγκοινωνίες, μάλλον είναι για την προσπάθεια βελτίωσης της συγκοινωνίας ή/και τις μίζες και όχι για να δώσει κέρδη στα κρατικά ταμεία
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Στο Google ο «χάρτης» των αστικών συγκοινωνιών της Αθήνα

Δημοσίευση από enias »

Δεν μιλάω για τα ΚΤΕΛ, αλλα για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας, τον ΟΑΣΑ.
Αινείας
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Στο Google ο «χάρτης» των αστικών συγκοινωνιών της Αθήνα

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Μπαρδόν. Και γώ για τον ΟΑΣΑ τα είπα τα παραπάνω. Οτι είναι ημικρατικός οργανισμός. Τα ΚΤΕΛ είναι εξορισμού ιδιωτικές επιχειρήσεις
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μακάρι να ήξερα...”