Ασφάλεια αυτοκινήτου, ποια;

Αν δεν υπάρχει κατηγορία για την ερώτηση σας κάνετε την εδώ...
Απάντηση
thanos
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2010, 21:28

Ασφάλεια αυτοκινήτου, ποια;

Δημοσίευση από thanos »

σε λίγες μέρες λήγει η ασφάλεια αυτοκινήτου

κανένα λινκ με ονλάιν ασφάλειες που να μπορεί κανείς να την αγοράσει και ονλάιν και να ειναι οικονομικά;

ευχαριστώ εκ των προτέρων για καθε πληροφορία!


Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ασφάλεια αυτοκινήτου, ποια;

Δημοσίευση από MacPap »

Εγώ έχω ασφαλιστή. Δεν την αγοράζω onlline.
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
leftergr
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2010, 17:30
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Ασφάλεια αυτοκινήτου, ποια;

Δημοσίευση από leftergr »

Και εγώ ασφαλιστή διαθέτω . Δεν ξέρω καταρχήν πόσο μεγάλη διαφορά τιμής βρίσκεις στις online ασφάλειες . Πριν από κανένα εξάμηνο που το ξαναέψαχνα , για την online ασφαλιστική με το '' κουτί και το σκύλο και τον νίντζα '' , για τα δικά μου αυτοκίνητα τουλάχιστον η διαφορά ήταν τις τάξης των 10-20 Ευρώ για κάθε αμάξι . Διαφορά που δεν την βρήκα σημαντική για να με δελεάσει να πάω σε αυτούς .

Επίσης επειδή την έχω πατήσει στο παρελθόν με ασφαλιστικές ( όπως οι περισσότεροι φαντάζομαι ) , προτιμώ να έχω ένα ''φυσικό '' πρόσωπο , που να μπορώ να πάω να μιλήσω για να βγάλω άκρη , παρά να έχω μια φωνή σε ένα τηλέφωνο ή μέσω skype . Χώρια που μέσω τηλεφώνου δεν μπορείς να πάς να χτυπήσεις το χέρι στο τραπέζι , και να τους πετάξεις το συμβόλαιο στα μούτρα , χα χα :D :D :D

Φιλικά Λευτέρης
Η μελωδία της Ευτυχίας Carrera GT revs, LOUD & EVIL Black Porsche Carrera GT taking off!
Honk if you’ve never seen an Uzi fired from a car window .
God must love stupid people, he made so many.
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ασφάλεια αυτοκινήτου, ποια;

Δημοσίευση από MacPap »

:lol:
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
gstam
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2010, 15:35

Re: Ασφάλεια αυτοκινήτου, ποια;

Δημοσίευση από gstam »

:lol: :lol: :lol: :applause :applause :applause
leftergr έγραψε:Και εγώ ασφαλιστή διαθέτω . Δεν ξέρω καταρχήν πόσο μεγάλη διαφορά τιμής βρίσκεις στις online ασφάλειες . Πριν από κανένα εξάμηνο που το ξαναέψαχνα , για την online ασφαλιστική με το '' κουτί και το σκύλο και τον νίντζα '' , για τα δικά μου αυτοκίνητα τουλάχιστον η διαφορά ήταν τις τάξης των 10-20 Ευρώ για κάθε αμάξι . Διαφορά που δεν την βρήκα σημαντική για να με δελεάσει να πάω σε αυτούς .

Επίσης επειδή την έχω πατήσει στο παρελθόν με ασφαλιστικές ( όπως οι περισσότεροι φαντάζομαι ) , προτιμώ να έχω ένα ''φυσικό '' πρόσωπο , που να μπορώ να πάω να μιλήσω για να βγάλω άκρη , παρά να έχω μια φωνή σε ένα τηλέφωνο ή μέσω skype . Χώρια που μέσω τηλεφώνου δεν μπορείς να πάς να χτυπήσεις το χέρι στο τραπέζι , και να τους πετάξεις το συμβόλαιο στα μούτρα , χα χα :D :D :D

Φιλικά Λευτέρης
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ασφάλεια αυτοκινήτου, ποια;

Δημοσίευση από UltiMo_ »

leftergr έγραψε:προτιμώ να έχω ένα ''φυσικό '' πρόσωπο
Φυσικότατα πρόσωπα έχουν κι αυτές. Η εταιρία με το κουτί και το σκύλο και τον νίντζα έχει πάμπολα γραφεία στα οποία μπορείς να πας να χτυπάς όσα χέρια θέλεις, και σου αναθέτουν και έναν τύπο με ένα κινητό τηλέφωνο, στον οποίο απευθύνεστε σε περίπτωση ατυχήματος.
Είχα τρακάρει πριν λίγες μέρες, και ο κύριος που με χτύπησε είχε αυτή την ασφάλεια. Πήρε ένα κινητό που βρήκε κάπου στα χαρτιά, και ήρθε ένας γραβατωμένος πολύ πιο σύντομα απο την τροχαία.. Και μιλάμε για Βόλο. Προφανώς έχουν έναν τέτοιον για κάθε πόλη.
Δεν έχω άλλα υπέρ να πώ, αλλα δεν έχω και πολλά κατά. Μια χαρα εξυπηρετήθηκε ο κύριος. Και αν το σκεφτείτε, στην Ευρώπη έτσι λειτουργούνε όλοι εδώ και χρόνια. Κάνουν quote μέσω τηλεφώνου ή internet και κλείνουν το συμβόλαιο. Τόσο απλά, τόσο εύκολα.
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Ασφάλεια αυτοκινήτου, ποια;

Δημοσίευση από erling »

Όλο το ζουμί είναι στην μείωση των δαπανών.
Ο ασφαλιστικός πράκτορας έχει ποσοστά.
Τα γραφεία έχουν ενοίκια, Κ/Χ, τηλέφωνα, υπαλλήλους κλπ
Το διαδίκτυο προσφέρει σχεδόν μηδενικά έξοδα.

Αλλά και εγώ είμαι στο παραδοσιακό ακόμα (μέχρι να βρω καμία πολύ καλή προσφορά)
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ασφάλεια αυτοκινήτου, ποια;

Δημοσίευση από MacPap »

UltiMo_ έγραψε: ...στην Ευρώπη έτσι λειτουργούνε όλοι εδώ και χρόνια...
Οχι... αλλά τις περισσότερες φορές δουλεύουν για μία ασφαλιστική (με ποσοστά). Δεν είναι ασφαλιστικοί πράκτορες δηλαδή που πουλάνε ότι ασφάλεια τους βολεύει...
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μακάρι να ήξερα...”