Χαμένος στη μετάφραση

Αν δεν υπάρχει κατηγορία για την ερώτηση σας κάνετε την εδώ...
Απάντηση
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Χαμένος στη μετάφραση

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Μήπως ξέρει κάποιος φίλος να μου πει τι ακριβώς είναι αυτό επειδή δεν ξέρω ρουμάνικα? Το βρήκα κάπου στο λεωφορείο, πρέπει να είναι προ χριστού. Μπορεί να είναι και ναρκωτικά, δεν έχω ιδέα.

Εικόνα Εικόνα Εικόνα


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Χαμένος στη μετάφραση

Δημοσίευση από MacPap »

Συσκευασία και οδηγίες χρήσεως πανιού καθαρίσματος υαλοπινάκων (τζαμιών)... :D
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Χαμένος στη μετάφραση

Δημοσίευση από erling »

Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Χαμένος στη μετάφραση

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Και γιατί δεν τα γράφουν σε μια πιο διαδεδομένη γλώσσα δηλαδή να ξέρουμε και εμείς πως να καθαρίσουμε τον ανεμοθώρακά μας? Πρέπει να προσλάβουμε διερμηνέα για να καθαρίσουμε το τζάμι?
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Χαμένος στη μετάφραση

Δημοσίευση από MacPap »

Δηλαδή θεωρείς τα ελληνικά ποιο διαδεδομένη γλώσσα από τα Γερμανικά? :lol:

Πάντως αν αγοράσθηκε στην Ελλάδα μπορείς να τους καταγγείλεις διότι υποχρεούνται να έχουν οδηγίες στην γλώσσα της χώρας πώλησης.
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Χαμένος στη μετάφραση

Δημοσίευση από enias »

UltiMo_ έγραψε:Μήπως ξέρει κάποιος φίλος να μου πει τι ακριβώς είναι αυτό επειδή δεν ξέρω ρουμάνικα?
Που τα είδες τα Ρουμάνικα βρε αδερφέ; :lol:
Ιταλικά είναι τα πρώτα. Τα δεύτερα είναι μάλλον Γερμανικά και τα τρίτα φαίνονται για Γαλλικά (μοιάζουν με τα Ιταλικά)
Αινείας
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μακάρι να ήξερα...”