αγορά ελαστικών μέσω internet

Αν δεν υπάρχει κατηγορία για την ερώτηση σας κάνετε την εδώ...
Απάντηση
angello
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 23:23

αγορά ελαστικών μέσω internet

Δημοσίευση από angello »

Η αγορά ελαστικών μέσω internet είναι αξιόπιστη ; έχετε κάποιες σελίδες να μου υποδείξετε ;


UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: αγορά ελαστικών μέσω internet

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Έχεις σπίτι σου εξοπλισμό για μπουλόνια, αλλαγή ζάντας, ζυγοστάθμιση κτλ?
Αν όχι, τότε εννοείς να αγοράσεις ελαστικά μέσω ταχυδρομείου, και να τα περάσεις σε κάποιον στη γειτονιά σου?

Γενικά εγώ το "ιντερνετ" δεν το φοβάμαι πλέον απο θέμα αξιοπιστίας. Στο κάτω κάτω τι είναι? ένα απλό μαγαζί, το οποίο αποφάσισε να δώσει και 1000 ευρώ για να φτιάξει ένα site. Τίποτα παραπάνω.

Το θέμα είναι οτι εαν θα στα περάσει ο φίλος ο γνωστός ο μπαρμπα μήτσος της γειτονιάς σου, καλύτερο είναι να στα πουλήσει κιόλας. Γιατι οι διαφορές στην τιμή δεν είναι μεγάλες. Αν βάλεις και τα μεταφορικά...

Αυτή τη βδομάδα άλλαξα 6 λάστιχα στο λεωφορείο. Ιταλικό επώνυμο λάστιχο, αξίας 500+ ευρώ το ένα, τα αγοράσαμε μόνοι μας χοντρικής 275 το ένα. Τα πέρασα σε έναν λαστιχά ο οποίος πουλούσε τα ίδια ακριβώς λάστιχα, ίδρωνε όλη μέρα και ξεφυσούσε, και στο τέλος του έδωσα 8 ευρώ για το καθένα.. Είναι λίγο άδικος κόπος, αλλα στη περίπτωσή μου είχε μεγάλη διαφορά στην τιμή.

Για το ΙΧ που είχα ψάξει, δεν βρήκα κάτι αξιόλογο.

Μπορείς να ψάξεις εδώ.
http://e-elastika.gr
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μακάρι να ήξερα...”