Αλκοτέστ (Μόνο τα άσχετα με το θέμα χωρίς τον κορμό)

Αν δεν έχει κατηγορία γι'αυτό βάλτε το εδώ...
pipinos1976
Δημοσιεύσεις: 1194
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 23:52

Αλκοτέστ (Μόνο τα άσχετα με το θέμα χωρίς τον κορμό)

Δημοσίευση από pipinos1976 »

Mod (ItaBita): Η δημοσίευση προέρχεται από διάσπαση της δημοσίευσης "Αλκοτέστ", λόγω μη σχετικότητας με το θέμα στο οποίο πρωτοδημοσιεύθηκε!

Κοιτώντας μια σχετική δημοσίευση στο "γνωστό" forum, αποφάσισα να γράψω πολύ σύντομα τη διαδικασία του αλκοτεστ, μιας και οι περισσότεροι εκεί είχαν άγνοια, την οποία ήθελαν να καλύψουν, οπότε κατέληξαν σε ύβρεις. Επίσης, η παρούσα δημοσίευση περιέχει στοιχεία εκείνης της μνημειώδους δημοσίευσης πριν από πολλά χρόνια στο bloka που οδήγησε σε διαγραφή της (λόγω οδηγιών για αποφυγή της μέτρησης - κατά MacPap που ήταν διαχειριστής τότε), αλλά και στην τελική δικαίωσή μου με αλλαγή του ΚΟΚ και προσθήκη σε αυτόν των οδηγιών που είχα γράψει τότε και στηρίζονταν σε μία τουλάχιστον (αυτήν είχα κοιτάξει εγώ) έρευνα Πανεπιστημίου (του εξωτερικού, για να γίνω πιο αξιόπιστος στους ραγιάδες), που ζητούσε τροποποίηση των ΚΟΚ σε ΟΛΕΣ τις χώρες του κόσμου, ώστε οι μετρήσεις να είναι αξιόπιστες και πραγματικές.

Πάμε, σύντομα, λοιπόν.

Η Τροχαία κάνει έλεγχο
Ο οδηγός υποχρεούται να δεχθεί τον …..
…..

Αυτά για ως διευκρίνιση και για να υπάρχει ένα forum στη χώρα που ενημερώνει σωστά και με ακρίβεια για τα γεγονότα, χωρίς να βρίζει και να προσβάλλει τον κόσμο χωρίς λόγο.

Ευχαριστώ.


UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Αλκοτεστ

Δημοσίευση από UltiMo_ »

δέχεσαι πόλεμο απο παντού ρε γαμώτο..
εύχομαι να δικαιωθείς. έστω και μετά θάνατον.
εύχομαι η υστεροφημία να αποδώσει τις τιμές που σου αξίζουν

(βαρέθηκα να διαβάζω σε κάθε σου ποστ για άλλα φόρουμ και για το πόσο άδικα όλοι σου φέρονται.. σου έχει γίνει ψύχωση)
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
pipinos1976
Δημοσιεύσεις: 1194
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 23:52

Re: Αλκοτεστ

Δημοσίευση από pipinos1976 »

UltiMo_ έγραψε:δέχεσαι πόλεμο απο παντού ρε γαμώτο..
εύχομαι να δικαιωθείς. έστω και μετά θάνατον.
εύχομαι η υστεροφημία να αποδώσει τις τιμές που σου αξίζουν

(βαρέθηκα να διαβάζω σε κάθε σου ποστ για άλλα φόρουμ και για το πόσο άδικα όλοι σου φέρονται.. σου έχει γίνει ψύχωση)
Δε δέχομαι πόλεμο από παντού. Υπάρχουν συγκεκριμένα συμφέροντα που με έχουν πολεμήσει και προσπαθούν ακόμη, αλλά δεν είναι της παρούσης. Άλλωστε, σε ένα συγκεκριμένο forum αναφέρομαι, που στεγάζει συγκεκριμένο είδος κόσμου (αυτοί που τα έφαγαν και τώρα τους ενδιαφέρει η αξιοκρατία, η αξιολόγηση, τους φταίει η Ελλάδα, οι Έλληνες που είναι άξεστοι και βλάκες κτλ κτλ).

Πάντως, στη συγκεκριμένη περίπτωση κάνεις μεγάλο λάθος, γι' αυτό και έκανα αναφορά τη δημοσίευση. Απαντάω, όμως, δημόσια για να το διαβάσουν όλοι, ώστε να μην υπάρχει αμφισβήτηση.

Η αναφορά μου ξεκινάει από το εξής θέμα: http://www.4tforum.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=56313 που έχει σχέση με έναν χρήστη (έστω και με λίγες δημοσιεύσεις) ο οποίος πιάστηκε σε αλκοτέστ για 2η φορά και ρωτάει αν, ως υπότροπος, έχει κάποιες συνέπειες ή όχι. Αντί να του απαντήσουν, το μόνο που βίωσε ήταν βρίσιμο, επιθέσεις και ό,τι άλλο μπορούν να κάνουν στο εν λόγω forum. Γι' αυτό και δίνω εδώ μια απάντηση 100% τεκμηριωμένη με στοιχεία, ώστε να υπάρχει η καταγραφή, μιας και εκεί έχω όχι μόνο ban, αλλά υπάρχει και γενική απαγόρευση χρήσης του ονόματός μου (αυτό το έχω ζητήσει εγώ) ή του υλικού που έχω ανεβάσει.

Χρωστάς μια συγγνώμη μάλλον.

Ευχαριστώ.

Η παρούσα δημοσίευση αναφέρεται επίσης και επιθυμώ να διαγραφεί ως άσχετη με το θέμα, μαζί με την αρχική του UltiMo_.
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Αλκοτεστ

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Να ζητήσω συγνώμη που σε ΚΑΘΕ σου ποστ αναφέρεις το λινκ 4tforum.gr , φόρουμ το οποίο δεν έχω επισκεφθεί ποτέ μου, και δεν με ενδιαφέρει ΚΑΘΟΛΟΥ τι άτομα γράφουν εκεί? Ή που με κούρασε η συμπεριφορά μάρθα βούρτση που έχεις όταν μιλάς για το πόσο άδικα σου φέρονται?

Και εγώ αντιμετώπισα πρόβλημα σε άλλο φόρουμ (http://www.greekespresso.gr/forum/)
γιατι σε κάθε αρχάριο που μπαίνει να λύσει μια απορία, η απάντηση απο καμμια 40αριά άτομα είναι μια και ολόιδια. "Μην πάρεις αυτή τη μηχανή, μην κάνεις αυτό το τρόπο, πάρε μια ημιαυτόματη και ένα μύλο που έχουν 800 ευρώ"
Αν πεις οτι βρήκες μια άλλη που κάνει τον τέλειο καφέ, θα σου απαντήσουν "δεν ξέρεις εσύ, πρέπει να πάρεις μια ημιαυτόματη και ένα μύλο"
Αν μπεις στην τύχη σε ένα τόπικ, θα το διαπιστώσεις και μόνος σου.

Αλλα το τι γίνεται στο φόρουμ αυτό ή σε κάθε φόρουμ στο οποίο δεν συμμετέχετε, δε σας ενδιαφέρει και αν σας περιγράφω συνεχώς, κάθε περιστατικό, είμαι σίγουρος πως θα σας κουράσει.

Οι περιγραφές σου, πλησιάζουν τα όρια θεωρίας συνωμοσίας, αλλα ακόμα και να μην είναι έτσι, και να έχεις απόλυτο δίκιο, πάλι το να μας το θίγεις εδώ είναι άτοπο και βαρετό.
Επίσης σαν διαχειριστής του bloka, έχεις αναφερθεί στο παρελθόν σε θεωρίες συνωμοσίας άρα υποθέτω πως και στο 4Τ, κάτι τέτοιο συμβαίνει. Θα μπορούσα να πω και εγώ οτι στο greekespresso.gr οι συντονιστές είναι έμποροι απο καφετιέρες και προσπαθούν να προπαγανδίσουν τον κόσμο ωθώντας τους να αγοράσουν κάτι το συγκεκριμένο, κτλ κτλ κτλ κτλ.
όχι. Είναι λάτρεις του καφε, όπως και στο 4τροχοί και στο bloka και στο odigein και σε κάθε φόρουμ είναι λάτρεις ενός αντικειμένου, και αφαιρούν απο τον ελεύθερό τους χρόνο και κόπο για το χόμπυ τους. τίποτα παραπάνω. Ίσως μερικοί να επιμένουν στην άποψή τους περισσότερο απο όσο πρέπει, να την υποστηρίζουν τυφλά, να είναι κουραστικοί, να είναι βλάκες και αυτό μπορεί να συμβαίνει σε κάθε φόρουμ. τα προβλήματα που έχεις με τον καθένα, είτε διαδικτυακά, είτε στον έξω κόσμο, δεν μας αφορά και ειδικά όταν είναι σε σημείο εμμονής, είναι κακό και για σένα. ξεπέρνα το.

Θα απαντήσεις κατεβατά τώρα για να υπερασπίσεις τον εαυτό σου, αλλα δεν με ενδιαφέρει. Δεν είπα κάτι κακό για σένα, κακό στον εαυτό σου κάνεις, και απλά γίνεσαι κουραστικός στους συνομιλητές σου. και δεν θα μου αλλάξεις τη γνώμη στα παραπάνω απλά πράγματα που είπα.
Παραθέτεις άκρως ενδιαφέροντα πράγματα συνεχώς, αλλα με την ίδια μόνιμη κλαψομούνικη σάλτσα που βάζεις, τα καταστρέφεις.
Φιλικά, όσο και αν δεν το καταλαβαίνεις, ένας πρώην admin που δεν άνηκε σε καμμία ομάδα με συμφέροντα και ύπουλη δράση.
Σημειώνω οτι στο odigein δεν έχω καμμία σχέση με την συντονιστική/διαχειριστική ομάδα και δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι ύποπτο αν και η αλήθεια είναι μου βρωμάει κάτι. Κάποια απάτη παίζει..

(ΥΓ: Για να προλάβω την νεα υποχθόνια στρατηγική σου της αναφοράς του ποστ, θα κάνω εγώ αναφορά στο ποστ μου, για να μην μπορείς να κάνεις εσύ)
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4893
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Αλκοτέστ

Δημοσίευση από rasPUTIN »

pipinos1976 έγραψε:Κοιτώντας μια σχετική δημοσίευση στο "γνωστό" forum, αποφάσισα να γράψω πολύ σύντομα τη διαδικασία του αλκοτεστ, μιας και οι περισσότεροι εκεί είχαν άγνοια, την οποία ήθελαν να καλύψουν, οπότε κατέληξαν σε ύβρεις. Επίσης, η παρούσα δημοσίευση περιέχει στοιχεία εκείνης της μνημειώδους δημοσίευσης πριν από πολλά χρόνια στο bloka που οδήγησε σε διαγραφή της (λόγω οδηγιών για αποφυγή της μέτρησης - κατά MacPap που ήταν διαχειριστής τότε),
Μιὰ διόρθωσι, διαχειριστὴς (πλὴν Σταύρου) τότε δὲν ἦταν ὀ MacPap.
Ἰστότοπος κοινωνικῆς δικτυώσεως γιὰ Ἕλληνες, χωρὶς νεοταξίτικη λογοκρισία, χωρὶς ὀρθοπολιτικὴ ἠλιθιότητα.
https://hellasbook.gr/
pipinos1976
Δημοσιεύσεις: 1194
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 23:52

Re: Αλκοτέστ

Δημοσίευση από pipinos1976 »

Αν δεν ήταν administrator ήταν σίγουρα moderator. Σιγά τη διαφορά. Ας μας πει ο ίδιος αν μου είχε διαγράψει την εν λόγω δημοσίευση ή όχι. Με αυτόν γινόταν η κουβέντα και μου έλεγε πως η δημοσίευση δίνει οδηγίες αποφυγής του αλκοτέστ. Μία ολόκληρη νύχτα φάγαμε για αυτό το θέμα. Τελικά, όταν ανέφερα πως τα ίδια με εμένα - και με μετρήσεις - υποστηρίζει η δημοσίευση ενός πανεπιστημίου μου ζήτησε να τη μεταφράσω και να την ανεβάσω για να υπάρχει ως αναφορά. Μετέφρασα, λοιπόν, την περίληψη (abstract) και την ανέβασα.

Αυτά για την ιστορία. Όχι πως αλλάζει κάτι ή κρατάω κακία, άλλα πρέπει να λέμε τα γεγονότα με τη σωστή σειρά και όπως έλαβαν χώρα. Οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους.

Ευχαριστώ.
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4893
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Αλκοτέστ

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Μήπως τὸν μπέρδεψες μὲ τὸν rethimno01;
Ἰστότοπος κοινωνικῆς δικτυώσεως γιὰ Ἕλληνες, χωρὶς νεοταξίτικη λογοκρισία, χωρὶς ὀρθοπολιτικὴ ἠλιθιότητα.
https://hellasbook.gr/
pipinos1976
Δημοσιεύσεις: 1194
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 23:52

Re: Αλκοτέστ

Δημοσίευση από pipinos1976 »

Δε νομίζω, αλλά δεν είναι και απίθανο μετά από τόσο καιρό. Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά ας μας πει ο MacPap που σίγουρα γνωρίζει για τον εαυτό του.

Θέλω να κοιτάξω και τα αρχεία μου, αν έχω κρατήσει κάτι από εκείνη την εποχή. Τη δημοσίευση "θρύλος" είμαι 100% σίγουρος ότι δεν την έχω. Κάποιος είχε κρατήσει μία από τις απαντήσεις και μου την είχε στείλει πάντως, οπότε μπορεί να βρεθεί κάτι σχετικό.

Ευχαριστώ.
pipinos1976
Δημοσιεύσεις: 1194
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 23:52

Re: Αλκοτέστ

Δημοσίευση από pipinos1976 »

Ρίχνοντας μια ματιά στο τι υπάρχει ακόμη από το bloka στο διαδίκτυο βρήκα την εξής δημοσίευση: http://www.4tforum.gr/phpBB3/viewtopic. ... 4870#p9848

Αν καταλαβαίνω καλά γίνεται αναφορά σε διαχειριστή που αποχώρησε. Αυτός μπορεί να είναι ο rethimno01 που αναφέρθηκε. Δεν μπορώ, όμως, να είμαι σίγουρος γιατί δεν ασχολούμαι πολύ με τα κουτσομπολιά, οπότε δεν έχω και πολλές γνώσεις σχετικά με αυτά τα ζητήματα.

Ευχαριστώ.
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4893
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Αλκοτέστ (Μόνο τα άσχετα με το θέμα χωρίς τον κορμό)

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Τὴν ἐποχὴ ἐκείνη (καλοκαίρι τοῦ 2007) ἤμουν ὁ μόνος διαχειριστὴς (πλὴν Σταύρου). Πείραξα τὴν δημοσίευσι, ζήτησες τὴν ἀπόσυρσίν της λόγω τοῦ ὄτι εἶχε πειραχτεῖ, τὴν ἀπέσυρα καὶ στὸ τέλος ἀπέσυρα ὀλόκληρο τὸ thread (τὸ ὁποῖο εἶχε τὸν τίτλο "Πρόληψη γιὰ ἀλκοτέστ"). Ἐκεῖνες τὶς ἡμέρες ὁ Σταῦρος ἀπουσίαζε.Μόλις ἐπέστρεψε ἐπανἐφερε τὸ thread.

Τὰ παραπάνω εἶναι γεγονότα τὰ ὁποία ἔγιναν ἀντιληπτὰ ἀπὸ κάθε χρήστη, ἀσχέτως τοῦ ἀν κάποιοι τὰ θυμοῦνται ἢ ὄχι. Συνέβησαν διάφορα τὰ ὁποία δὲν δημοσιεύτηκαν καὶ δὲν πρότίθεμαι νὰ δημοσιεύσω.

Αὐτὰ τὰ ὀλίγα πρὸς φρεσκάρισμα τῆς μνήμης σου.
Ἰστότοπος κοινωνικῆς δικτυώσεως γιὰ Ἕλληνες, χωρὶς νεοταξίτικη λογοκρισία, χωρὶς ὀρθοπολιτικὴ ἠλιθιότητα.
https://hellasbook.gr/
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ότι περισσεύει...”