Κατάληψη πεζοδρομίου

Χώρος ανοικτών συζητήσεων για όσους δεν οδηγούν ή έχουν σχέση με αυτούς...
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6651
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Κατάληψη πεζοδρομίου

Δημοσίευση από MacPap »

Εμείς είμαστε ικανοί να βάλουμε πρόστιμο στους πεζούς διότι περνούν από εργοτάξιο χωρίς να φορούν κράνος αντί να τιμωρήσουμε τον πραγματικά φταίχτη. :lol:


Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Κατάληψη πεζοδρομίου

Δημοσίευση από UltiMo_ »

erling έγραψε:Και οι πεζοί κάνουν βόλτες?? Ή μέσα από τα ρινίσματα και τις σπίθες...
Που αλλού θα βρούνε τέτοιες συγκινήσεις και σασπένς μέσα στη βαρετή καθημερινότητά τους? :D
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Κατάληψη πεζοδρομίου

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Εικόνα
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Κατάληψη πεζοδρομίου

Δημοσίευση από erling »

Δεν είναι μόνο κατάληψη πεζοδρομίου αλλά και κατάληψη οδοστρώματος. Και η άδεια από τον δήμο για να κάνεις κατάληψη οδοστρώματος για εργασίες, στοιχίζει σαν να το αγοράζεις.....
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6651
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Κατάληψη πεζοδρομίου

Δημοσίευση από MacPap »

Ολα αυτά βέβαια άν ποτέ η αστυνομία κάνει τη δουλειά της.
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Κατάληψη πεζοδρομίου

Δημοσίευση από erling »

Ή ο δήμος που χάνει έσοδα....
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4893
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Κατάληψη πεζοδρομίου

Δημοσίευση από rasPUTIN »

UltiMo_ έγραψε:η κατάληψη αυτή είναι μονιμότατη αφου ο τύπος το έχει κάνει μηχανουργίο το πεζοδρόμιο. Η ηλεκτροκόληση και ο τροχός είναι μόνιμα εκεί
Ἡ σωστὴ λέξη εἶναι μηχανουργεῖο ἢ σιδηρουργεῖο;



erling έγραψε:Δεν είναι μόνο κατάληψη πεζοδρομίου αλλά και κατάληψη οδοστρώματος. Και η άδεια από τον δήμο για να κάνεις κατάληψη οδοστρώματος για εργασίες, στοιχίζει σαν να το αγοράζεις.....
MacPap έγραψε:Ολα αυτά βέβαια άν ποτέ η αστυνομία κάνει τη δουλειά της.
erling έγραψε:Ή ο δήμος που χάνει έσοδα....
Τὸ ζητούμενο δὲν εἶναι νὰ εἰσπράξει ἔσοδα ὁ Δῆμος ἀλλὰ νὰ τηρηθεῖ ἡ τάξις κι ἡ νομιμότητα.
Ὁ δημόσιος δρόμος δὲν εἶναι γιὰ τὴν ἀποκλιεστικὴ χρήση κάποιου μάστορα.
Ἰστότοπος κοινωνικῆς δικτυώσεως γιὰ Ἕλληνες, χωρὶς νεοταξίτικη λογοκρισία, χωρὶς ὀρθοπολιτικὴ ἠλιθιότητα.
https://hellasbook.gr/
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Κατάληψη πεζοδρομίου

Δημοσίευση από erling »

Η τάξη και η νομιμότητα σε όλα τα μήκη και πλάτη του κόσμου,τηρείται με τον βούρδουλα.
Αν πάει ο δήμος και του ζητήσει κάποια χιλιάρικα για την κατάληψη, να δούμε αν θα τα ξαναβάλει....
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Κατάληψη πεζοδρομίου

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Haridimos έγραψε:Ἡ σωστὴ λέξη εἶναι μηχανουργεῖο ἢ σιδηρουργεῖο;
Haridimos έγραψε:Ὁ δημόσιος δρόμος δὲν εἶναι γιὰ τὴν ἀποκλιεστικὴ χρήση κάποιου μάστορα.
Αναλόγως αν ο ιδιοκτήτης είναι μάστορας ή σιδηρουργός
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4893
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Κατάληψη πεζοδρομίου

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Στὴν φωτογραφία ποῦ ἔβαλες βλέπω νὰ δουλεύουν μὲ ἠλεκτροκόλληση. Δὲν βλέπω κανένα τόρνο.
Ἰστότοπος κοινωνικῆς δικτυώσεως γιὰ Ἕλληνες, χωρὶς νεοταξίτικη λογοκρισία, χωρὶς ὀρθοπολιτικὴ ἠλιθιότητα.
https://hellasbook.gr/
Απάντηση

Επιστροφή στο “Δεν οδηγώ...”