Road rage

Χώρος ανοικτών συζητήσεων περί οδήγησης...
Απάντηση
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4844
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Road rage

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Κι ἁν ὁ πίσω ἔχει κάποιο σοβαρὸ λόγο ποὺ βιάζεται;

Ἀν ἔχει κάποιον ἄρρωστο ἢ τραυματία γιὰ τὸ νοσοκομεῖο;


οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Road rage

Δημοσίευση από erling »

Στο συγκεκριμένο βίντεο πάντως δεν υπήρχε πρόβλημα να προσπεράσει....
Αν κάποιος έχει πρόβλημα κλπ, είναι πολύ εμφανές και πρέπει να κάνεις ότι μπορείς για να τον αφήσεις να περάσει....
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Road rage

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Τράκαρε, βγήκε εκτός εαυτού και δείτε τι έκανε...
Αυτό θα πει νεύρα...

Ο οδηγός του συγκεκριμένου οχήματος αφού το έριξε πάνω σε κάγκελα στη συνέχεια βγήκε εκτός εαυτού και αποφάσισε να το καταστρέψει.
Οι περαστικοί μάταια προσπάθησαν να τον ηρεμήσουν...

W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Road rage

Δημοσίευση από MacPap »

Μήπως είναι της γυναίκας του?
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Road rage

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Και αν είναι της γυναίκας του, ποιος το πλήρωσε?
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Road rage

Δημοσίευση από MacPap »

Αυτό μπορεί να μην έχει σημασία αλλά να έχει σημασία σε τι κατάσταση θα το παραλάβει! :evil:
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Road rage

Δημοσίευση από UltiMo_ »

ε δεν είχε και άδικο..

W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Road rage

Δημοσίευση από erling »

Δηλαδή ο αποκλειστικός φταίχτης είναι ο οδηγός του lada?
Είσαι απόλυτα σίγουρος?
Το παρκαρισμένο μπλε φορτηγό στην γωνία δεν έχει καμμία ευθύνη;
Τρία δεύτερα (3") πέρασαν από την ώρα που είδε την μούρη του lada η μηχανή έως την ώρα που το έφτασε..... (όχι από την ώρα που ο οδηγός του lada είδε την μηχανή)
Πόσα μέτρα απόσταση ήταν; Περίπου 100μ λέω εγώ. Δηλαδή πήγαινε με περίπου 120km/h.
Που; Στην δεξιά λωρίδα ενός αστικού δρόμου.....
Έκανε κάτι ο οδηγός της μηχανής για να αποφύγει την πιθανή σύγκρουση;
Μόνο όταν έφτασε πάρα πολύ κοντά...
Γιατί;

Μου έχει τύχει να είμαι σε διασταύρωση, να κοιτάω δεξιά-αριστερά ξανά δεξιά-αριστερά και αφήνοντας συμπλέκτη και γυρνώντας το κεφάλι δεξιά η μηχανή να είναι στα 50μ.
Γιατί αγαπητέ "μηχανόβιε" θέλεις να με πάρεις μαζί σου; Τι σε φταίω; Τράβα πέσε στον τοίχο αν θέλεις να αυτοκτονήσεις. Εγώ δεν σε φταίω σε τίποτα....

υ.γ. Μιλά για το συγκεκριμένο βίντεο και το αντίστοιχο δικό μου περιστατικό. Όχι γενικά και αόριστα...
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Road rage

Δημοσίευση από UltiMo_ »

erling έγραψε:Τρία δεύτερα (3") πέρασαν από την ώρα που είδε την μούρη του lada η μηχανή έως την ώρα που το έφτασε.....
Το οτι βλέπεις μια μούρη σε ένα στοπ, δε σημαίνει οτι πρέπει να φρενάρεις. Το οτι βλέπεις μια μούρη, σημαίνει οτι σε βλέπει και αυτος και θα κάνει αυτό που πρέπει (θα σε περιμένει). Αν δε σε είδε και βγήκε πιο έξω, ποτέ δεν είναι αργά, σταματάς πιο έξω. Αλλα δεν χώνεσαι, ειδικά οταν πρόκειτε για κάτι με δυο ρόδες δηλαδή μειωμένη ικανότητα φρεναρίσματος (νομίζω κιόλας) και κυρίως, αν χτυπήσεις=θάνατος
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Road rage

Δημοσίευση από MacPap »

Το Stop εσύ που το είδες ultimo_? Γιατί ετσι που το είδα εγώ εκτός της βλακείας του να τρέχει σε κατοικημένη περιοχή σαν ηλίθιος ο μηχανάκιας είχε και προτεραιότητα ο ερχόμενος εκ δεξιών!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά περί οδήγησης...”