Γαϊδουριστάν

Είδατε κάτι στραβό και ανάποδο και θέλετε να το πείτε? Εδώ μπορείτε...
Απάντηση
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Γαϊδουριστάν

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος rasPUTIN την 07 Μάιος 2016, 21:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Τίτλος


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: γαϊδουριστάν

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Τὸ σκαμπίλι, στὸ -0:18, θὰ τὸ δικαιολογοῦσα μόνο ἀν ὁ δικυκλιστὴς τοῦ εἶχε βρίσει τὴν μάνα ἢ τὸ σπίτι. Αὐτὸ δὲν μπορεῖ νὰ διαπιστωθεῖ ἀπὸ τὸν ἐν λόγω βίντεο.

Ἀπὸ 'κεῖ καὶ πέρα, τὶ ἄλλο νὰ πεῖ κανείς; Ἔχω ζήσει ἐπὶ σειρὰ ἐτῶν καλοκαίρι στὴν κρητικὴ ἐπαρχία κι ἔχω γνωρίσει τὴν βλαχιὰ καὶ τὴν ἀνομία.

Ἀν οἰ κρῆτες ἤρωες τὰ βλέπουν (αὐτὰ τὰ χάλια), ἐκεῖ ποῦ βρίσκονται, θὰ τρίζουν τὰ κόκκαλά τους. Δώσανε τὴν ζωή τους γιὰ τὴν λευτεριὰ τῆς Μεγαλονήσου ὤστε οἰ σημερινοὶ νὰ εἶναι βαρβαρότεροι τῶν βαρβάρων.

Τὰ καταφέραμε, κάναμε τὴν Μεγαλόνησο Γαϊδουρόνησο.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: γαϊδουριστάν

Δημοσίευση από UltiMo_ »

δεν ξερω αν ειναι χαρακτηριστικό της ελλάδας ή της επαρχίας ή της βλαχιάς, αλλα δε θα μου έκανε καθολου εντυπωση αν το εβλεπα αυτό στο βόλο. ειναι καθημερινότητα και εδώ να το παρκάρεις όπου σε βολέψει, και να την λες και απο πανω σε οσους ενοχλείς.
μερικες φορές κάποιος με εμποδίζει και μου ζητάει συγνώμη και νιώθω αμήχανα. με ξαφνιάζει. με πιάνει αδιάβαστο και απροετοίμαστο. του λέω οτι δεν πειράζει και ζητάω και εγω συγνώμη που με ενόχλησε.
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Απάντηση

Επιστροφή στο “Στραβά και ανάποδα...”