Σκουπίδια από το παράθυρο του οχήματος

Χώρος ανοικτών συζητήσεων περί οδήγησης...
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4844
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Σκουπίδια από το παράθυρο του οχήματος

Δημοσίευση από rasPUTIN »

"Προσέξτε που πετάτε τα σκουπίδια σας!"

"Tην Δευτερα 5/7/2010 κατα τις 17:45 στη παραλιακή με κατεύθυνση προς Πειραιά μεταξύ Γλυφάδας – Αλίμου, κυρία ξανθιά με άσπρα γυαλιά ηλίου, οδηγώντας ένα Citroen C4 με αριθμό πινακίδας ΙΚΙ 87@@, θεώρησε ότι το διάζωμα του δρόμου με τους ωραίους θάμνους και τα δεντράκια που χωρίζει τις δύο λωρίδες κυκλοφορίας, είναι το κατάλληλο μέρος για να πετάξει τα ...
σκουπίδια που είχε στο αυτοκίνητό της. Έτσι, δύο φορές πέταξε στους θάμνους, επιδεικτικότατα, τη μεν πρώτη, ένα άσπρο αντικείμενο, ίσως πακέτο τσιγάρων, τη μεν δεύτερη, ένα κουτάκι αναψυκτικού, διότι ως γνωστόν, η καθαριότητα είναι μισή αρχοντιά!!! Το αυτοκίνητο πρέπει να είναι καθαρό!!!
και ας είναι με leasing...

Την επόμενη φορά, να είστε προσεκτική κύρία μου, δεν θα αρκεστώ στο απλό κορνάρισμα, (στο οποίο δεν δώσατε καμία σημασία) αλλα θα σας στείλω τα σκουπίδια σας με courier πακέτο στο σπίτι!!!!!
(Γιατι ποτέ δεν ξέρετε τι προσβάσεις έχει ο καθένας και τι μπορει να βρεί για σας...)"

η.."πισινή" σας!

Τετάρτη, 07 Ιουλίου 2010
troktiko.blogspot.com


οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Σκουπίδια από το παράθυρο του οχήματος

Δημοσίευση από enias »

Απαράδεκτο, αλλα οχι περισσότερο και απο τον πέζο που πετάει τα σκουπίδια του έτσι στο δρόμο. Αυτο είναι θέμα αγωγής και αυτος που το κάνει με το αμάξι, το κάνει και με τα πόδια.
Αινείας
xrisa
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 17:45

Re: Σκουπίδια από το παράθυρο του οχήματος

Δημοσίευση από xrisa »

Το θεωρώ τη μέγιστη αγένεια να πετάμε σκουπίδια έξω από τα παράθυρο, επίσης το θεωρώ και επικίνδυνο, να οδηγείς και να σου έρθει πχ σκουπίδι στο παράθυρο.
Πάντα μέσα στο αυτοκίνητο έχω μια σακούλα εκεί βάζω όλα τα σκουπίδια που μαζεύω στην διάρκεια του ταξιδιού, και σε κάποια στάση θα τα πετάξω στον κάδο απορριμάτων,που ευτυχώς τελευταία υπάρχουν στα πάρκινγκ της ΕΟ
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4844
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Σκουπίδια από το παράθυρο του οχήματος

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Σακοῦλα δὲν ἔχω ἀξιωθεῖ νὰ βάλω ἀκόμα παρ'ὄλα αυτὰ δὲν πετάω σκουπίδια στὸ δρόμο.

ΥΓ: Φανταστεῖτε πῶς εἶναι τὸ αὐτοκίνητό μου.
ΥΓ2: Πρέπει νὰ ἀνεβάσω φωτογραφία. :lol: :lol: :lol:
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
xrisa
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 17:45

Re: Σκουπίδια από το παράθυρο του οχήματος

Δημοσίευση από xrisa »

Haridimos έγραψε:Σακοῦλα δὲν ἔχω ἀξιωθεῖ νὰ βάλω ἀκόμα παρ'ὄλα αυτὰ δὲν πετάω σκουπίδια στὸ δρόμο.

ΥΓ: Φανταστεῖτε πῶς εἶναι τὸ αὐτοκίνητό μου.
ΥΓ2: Πρέπει νὰ ἀνεβάσω φωτογραφία. :lol: :lol: :lol:
Μια συνήθεια είναι,τίποτε άλλο, δεν μου αρέσει να οδηγώ και να έχω άδεια πακέτα τσιγάρων, ή άδεια πλαστικά μπουκάλια τσαγιού...το πιο εκνευριστικό τα χαρτάκια των διοδίων, βέβαια χαρτάκια τώρα τέρμα, έχω ήδη δυο πομποδέκτες.... :cry: :cry:
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Re: Σκουπίδια από το παράθυρο του οχήματος

Δημοσίευση από athanatos »

xrisa έγραψε:... τα χαρτάκια των διοδίων
Τα χαρτάκια χρησιμεύουν για την εφορία σαν αποδείξεις τώρα πια .
Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4844
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Σκουπίδια από το παράθυρο του οχήματος

Δημοσίευση από rasPUTIN »

athanatos έγραψε: Τα χαρτάκια χρησιμεύουν για την εφορία σαν αποδείξεις τώρα πια .
Τὰ περὶ ἀποδείξεων γιὰ τὴν ἐφορία συζητούνται ἀλλοῦ.

Αποδείξεις για την εφορία

ΥΓ: ἠ πρώτη διάσπαση στὸ odigein. 8-) 8-) 8-)
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
xrisa
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 17:45

Re: Σκουπίδια από το παράθυρο του οχήματος

Δημοσίευση από xrisa »

Haridimos έγραψε:

ΥΓ: ἠ πρώτη διάσπαση στὸ odigein. 8-) 8-) 8-)
καλά τα κατάφερα.... :oops: :oops:
δίκαιο έχει ο Macpap που με αποκαλεί ακατονόμαστη !!!!!!! :roll:
leftergr
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2010, 17:30
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Σκουπίδια από το παράθυρο του οχήματος

Δημοσίευση από leftergr »

Σακούλα μπορεί να μην έχω μέσα στο αυτοκίνητο , αλλά δόξα το Θεό θήκες για μικροαντικείμενα έχει ένα σωρό . Απλώς όταν θα γεμίσουν όλες οι θήκες , σταματάω δίπλα σε ένα κάδο αποριμμάτων , και αρχίζω να ''ξεφορτώνω'' . :D

Φιλικά Λευτέρης
Η μελωδία της Ευτυχίας Carrera GT revs, LOUD & EVIL Black Porsche Carrera GT taking off!
Honk if you’ve never seen an Uzi fired from a car window .
God must love stupid people, he made so many.
thanos
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2010, 21:28

Re: Σκουπίδια από το παράθυρο του οχήματος

Δημοσίευση από thanos »

oρίστε και μια σημερινή φωτογραφία που και πως καταλήγουν τα σκουπίδια από το παράθυρο του οχήματος
η φωτό ειναι στο φανάρι του Περιφερειακού Θεσσαλονίκης καθώς στρίβουμε δεξιά για την ΠΑΘΕ με κατεύθυνση την Αθήνα στο ύψος της διασταύρωσης της Λαχαναγοράς

Στο σημείο αυτό παλιότερα με την παραμικρή βροχόπτωση δημιουργούνταν λίμνες από νερά, μιας και το φρεάτιο γέμιζε απο σκουπίδια και στη συνέχεια βούλωνε με αποτέλεσμα οι οδηγοί για να στρίψουνε χρησιμοποιούσανε και την διπλανή λωρίδα κίνησης!

Εικόνα

Uploaded with ImageShack.us
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά περί οδήγησης...”