Πότε θα μπει φρένο στους αλήτες;

Ο χώρος για την σάτυρα και τους σχολιασμούς των πολιτικών δρώμενων στην Ελλάδα...
Απάντηση
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Πότε θα μπει φρένο στους αλήτες;

Δημοσίευση από rasPUTIN »


http://www.youtube.com/watch?v=lmu_PY3yn1M
ΕΡΜΟΥ_ΤΟΝ ΣΑΠΙΣΑΝ ΣΤΟ ΞΥΛΟ ΕΠΕΙΔΗ ΨΩΝΙΣΕ ΚΥΡΙΑΚΗ!!!


οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Πότε θα μπει φρένο στους αλήτες;

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Ελληνοαυστραλός τουρίστας κατήγγειλε πως τον έδειραν επειδή… ψώνισε Κυριακή
Αιμόφυρτος κατάφερε να απομακρυνθεί και να ζητήσει βοήθεια από αστυνομικούς


Εικόνα

Ξυλοδαρμό από κουκουλοφόρους, μετά την έξοδο του από κατάστημα στο κέντρο της Αθήνας, καταγγέλλει τουρίστας στον Αlpha. Όπως ισχυρίζεται, του επιτέθηκαν γιατί τον είδαν να κρατά στα χέρια σακούλες. Το απίστευτο περιστατικό συνέβη μετά το τέλος της πορείας συνδικαλιστών και εργαζομένων κατά της κυριακάτικης λειτουργίας των καταστημάτων μπροστά στα μάτια της συζύγου, της μικρής του κόρης και της πεθεράς του.

«Περπατούσα με την οικογένειά μου, πέρασαν κοντά μου και χτύπησαν με γροθιές, χωρίς λόγο. Δεν τους είπα τίποτα, δεν τους ήξερα», λέει στην κάμερα του Alpha, υποστηρίζοντας πως του είπαν «μην ψωνίζετε».

«Απλώς περπατούσαμε και οι τέσσερις σαν να μην συμβαίνει τίποτα, όταν ξαφνικά γύρισαν και χτύπησαν τον σύζυγό μου. Παντού αίμα, η κόρη μου έκλαιγε, λιποθύμησε, προσπάθησα να τον τραβήξω μακριά, αλλά δεν τους ενδιέφερε, έσπρωξαν τη μητέρα μου, εμένα, το παιδί. Σοβαρά τώρα; Τι ζώα είναι αυτά; Δεν μπορεί να συνέβη αυτό... Δεν γίνεται να συμβαίνουν αυτά», δηλώνει η σύζυγος του θύματος.

«Είμαστε τουρίστες, επιστρέφουμε αύριο στην Αυστραλία. Ήρθαμε εδώ, ξοδέψαμε τα χρήματά μας για την οικονομία σας. Και να μας χτυπήσουν; Δεν θα έρθω ποτέ ξανά, αυτό είναι σίγουρο», τονίζει.

16/07/2017
Πηγή: http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/2 ... ki?ref=rel
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Πότε θα μπει φρένο στους αλήτες;

Δημοσίευση από rasPUTIN »

«Ο άνθρωπος έτρεχε και τον βαράγανε πισώπλατα»
Τι αναφέρουν αυτόπτες μάρτυρες και η σύζυγος του τουρίστα που ξυλοκοπήθηκε στην Ερμού


Εικόνα

Αίσθηση έχει προκαλέσει η επίθεση και ο ξυλοδαρμός Ελληνοαυστραλού τουρίστα που ψώνιζε στο κέντρο της Αθήνας την Κυριακή.

Η σύζυγος του άντρα που δέχτηκε την επίθεση μίλησε στον Alpha και σημείωσε: «Απλώς περπατούσαμε και οι τέσσερις σαν να μη συμβαίνει τίποτα, όταν ξαφνικά γύρισαν και χτύπησαν τον σύζυγό μου. Αίμα παντού, η κόρη μου έκλαιγε, λιποθύμησε, έχασε τις αισθήσεις της, προσπάθησα να τον τραβήξω μακριά, αλλά δεν τους ενδιέφερε, έσπρωξαν τη μητέρα μου, εμένα, το παιδί.

Σοβαρά τώρα; Τι ζώα είναι αυτά; Δεν μπορεί να συνέβη αυτό. Δεν γίνεται να συμβαίνουν αυτά…».

«Δεν σταματάγανε. Ο άνθρωπος έτρεχε και τον βαράγανε πισώπλατα», ανέφερε στην κάμερα του Alpha αυτόπτης μάρτυρας.

«Βγήκαν δύο άτομα και χτύπησαν έναν κύριο, τουρίστα για την ακρίβεια, στο κεφάλι του. Επικράτησε ένας πανικός. Είναι πολύ άσχημο αυτό που συμβαίνει στη χώρα μας», δήλωσε μια άλλη γυναίκα που ήταν μπροστά στο περιστατικό.


http://www.youtube.com/watch?v=xZQL65FlApQ
Newsbeast.gr - Ξυλοδαρμός τουρίστα στην Ερμού



17/07/2017
Πηγή: http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/2 ... -pisoplata
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Πότε θα μπει φρένο στους αλήτες;

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Η ΓΣΕΕ καταδικάζει το περιστατικό ξυλοδαρμού του τουρίστα στην Ερμού
«Τέτοιου είδους απαράδεκτες τακτικές αμαυρώνουν τον αγώνα των εργαζομένων»


Εικόνα

Με τον πλέον κατηγορηματικό τρόπο καταδικάζει η ΓΣΕΕ τη χθεσινή επίθεση και τον ξυλοδαρμό του Ελληνοαυστραλού τουρίστα στο κέντρο της Αθήνας από τους «γνωστούς άγνωστους» ανεγκέφαλους όπως αναφέρει σύμφωνα με το Αθηναϊκό Πρακτορείο Ειδήσεων, την ημέρα της κινητοποίησης των εργαζομένων ενάντια στο κυριακάτικο άνοιγμα των καταστημάτων.

«Τέτοιου είδους απαράδεκτες τακτικές, έχουν ξεκάθαρο στόχο που δεν είναι άλλος από το να αμαυρώσουν τον αγώνα των εργαζομένων και δεν έχουν καμία σχέση με το οργανωμένο συνδικαλιστικό κίνημα, που διαδηλώνει, απαιτεί και αγωνίζεται ειρηνικά». Η μεγάλη, όπως σημειώνει η ΓΣΕΕ, χθεσινή κινητοποίηση της εργατικής τάξης που αγωνίζεται με αξιοπρέπεια και χωρίς κουκούλες έρχεται σε αντίθεση με την εικόνα της κουκούλας, των ξυλοδαρμών και γενικότερα των βίαιων πράξεων που προκαλούν θλίψη και αποτροπιασμό.

Τέτοιες ενέργειες, συνεχίζει στην ανακοίνωσή της η ΓΣΕΕ, γίνονται συνήθως μετά λήξη απεργιών και διαδηλώσεων, με εμφανή τον αποπροσανατολιστικό τους στόχο και υπογραμμίζεται ότι η Ελλάδα είναι μια φιλόξενη και ασφαλής χώρα «και οι υπαίτιοι αυτής της βάρβαρης πράξης μόνον ως κοινοί προβοκάτορες μπορεί να χαρακτηριστούν και δεν έχουν καμία θέση ανάμεσά μας».

17/07/2017
Πηγή: http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/2 ... ou?ref=rel
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτικό καφενείο...”