Παππούδες και οδική ασφάλεια

Προτροπές και συμβουλές για ασφαλή οδήγηση...
Απάντηση
angello
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 23:23

Re: Παππούδες και οδική ασφάλεια

Δημοσίευση από angello »

enias έγραψε:Τι να σας πω ρε παιδιά, εγώ τέτοια πράγματα κραυγαλέα στην Αθήνα, δεν έχω παρατηρήσει.
Στην Αθήνα το ξέρουν το κόλπο και πετάγονται μόνο όταν είναι αποφασισμένοι να αυτοκτονήσουν. :astrakia


UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Παππούδες και οδική ασφάλεια

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Παιδιά πάρτε το απόφαση. Παντού το ίδιο χάλι έχουμε. Απο το μικρότερο χωριό που δεν ξέρουν ούτε καν τι είναι ο ΚΟΚ, μέχρι την μεγαλούπολη που απλά δεν τον σέβεται γιατι βιάζεται, το ίδιο αποτέλεσμα είναι. παντού μαύρο χάλι
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
enias
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010, 16:46

Re: Παππούδες και οδική ασφάλεια

Δημοσίευση από enias »

Διπλό φανάρι με το ένα να δείχνει πράσινο και το άλλο κόκκινο, εγω δεν έχω δει πουθενά!
Νομίζω οτι το συγκεκριμένο, παίρνει το αρνητικό βραβείο, για όλη την Ελλάδα.
Αινείας
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Παππούδες και οδική ασφάλεια

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Αστικό παρέσυρε 79χρονο στον Βόλο
Τρίτη, 27 Αύγουστος 2013

Το μεσημέρι της Τρίτης στον Βόλο συνέβη τροχαίο ατύχημα, με θύμα έναν 79χρονο πεζό.

Το ατύχημα έγινε όταν ένα αστικό λεωφορείο που οδηγούσε 31χρονος παρέσυρε έναν 79χρονο Αλβανό, ο οποίος κινούνταν πεζός, με αποτέλεσμα το σοβαρό τραυματισμό του πεζού.

Ο 79χρονος μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο για την παροχή των πρώτων βοηθειών.

Προανάκριση για τα αίτια και τις συνθήκες του ατυχήματος διενεργεί το Τμήμα Τροχαίας της Αστυνομικής Διεύθυνσης Μαγνησίας.

thessalianews.gr


Ηλικιωμένος με πατερίτσα παρασύρθηκε από λεωφορείο
2013-08-28 - 11:25:15

Χθες (27-08-2013) το μεσημέρι στο Βόλο έλαβε χώρα τροχαίο ατύχημα, όταν Δ.Χ. αστικό λεωφορείο που οδηγούσε 31χρονος ημεδαπός παρέσυρε 79χρονο αλλοδαπό, υπήκοο Αλβανίας, ο οποίος κινούνταν πεζός, με αποτέλεσμα το σοβαρό τραυματισμό του 79χρονου πεζού.

Ο ηλικιωμένος άντρας, βάδιζε στο δρόμο βοηθούμενος από πατερίτσα. Στην προσπάθειά του να διασχίσει το δρόμο παρασύρθηκε από το αστικό λεωφορείο.

Ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ έσπευσε για τη διακομιδή του σοβαρά τραυματία στο Νοσοκομείο Βόλου, όπου εισήχθη για νοσηλεία

Προανάκριση για τα αίτια και τις συνθήκες του ατυχήματος διενεργεί το Τμήμα Τροχαίας της Αστυνομικής Διεύθυνσης Μαγνησίας.

taxydromos
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Παππούδες και οδική ασφάλεια

Δημοσίευση από MacPap »

enias έγραψε:Διπλό φανάρι με το ένα να δείχνει πράσινο και το άλλο κόκκινο, εγω δεν έχω δει πουθενά!
Νομίζω οτι το συγκεκριμένο, παίρνει το αρνητικό βραβείο, για όλη την Ελλάδα.
Υπάρχουν υπάρχουν...
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Παππούδες και οδική ασφάλεια

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Σάββατo, 10 Ιανουαρίου 2015, 22:05
Σφοδρή σύγκρουση τρένου με Ι.Χ. στη Νέα Ιωνία Βόλου
Σύγκρουση Ι.Χ. αυτοκινήτου με τρένο σημειώθηκε το βράδυ του Σαββάτου στη Νέα Ιωνία.

Περίπου στις 9:30 ένας 63χρονος άντρας προσπάθησε να διασχίσει τις σιδηροδρομικές γραμμές των οδών Βυζαντίου - Μπότσαρη, με κατεύθυνση από την Νέα Ιωνία προς τους Αγίους Αναργύρους, ενώ οι μπάρες είχαν κατέβει και το ηχοσύστημα της διάβασης ηχούσε, πιστεύοντας ότι προλαβαίνει.

Η σύγκρουση του τρένου με το Ι.Χ. ήταν σφοδρή με αποτέλεσμα την καταστροφή του αυτοκινήτου, τον εγκλωβισμό του 55χρονου οδηγού και τον ελαφρύ τραυματισμό του.

Χρειάστηκε η παρέμβαση της Π.Υ. με 4 οχήματα και 9 πυροσβέστες για τον απεγκλωβισμό του άντρα.

Ο 63χρονος μεταφέρθηκε στο Νοσοκομείο του Βόλου έχοντας τις αισθήσεις του με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ.
volosnet
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδική Ασφάλεια...”