Αυτό είναι που λέμε "με πήγε καρότσι"

Ο χώρος για τα ποδήλατα, τα skateboard, τα πατίνια και ότι δεν έχει μηχανή...
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Αυτό είναι που λέμε "με πήγε καρότσι"

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Αυτό είναι που λέμε "με πήγε καρότσι"

Εικόνα

Μα σε τι ρομαντική πανέμορφη πόλη ζω ο π*** :D


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Αυτό είναι που λέμε "με πήγε καρότσι"

Δημοσίευση από erling »

Γνωρίζεις όμως ποιοι είναι αυτοί που τον ανάγκασαν να σε πάει καροτσάκι, ε;
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Αυτό είναι που λέμε "με πήγε καρότσι"

Δημοσίευση από UltiMo_ »

όχι, τι εννοείς? μήπως του κόψαν το σανό πολλών οκτανίων? :)

Το κακό είναι οτι τον ακολουθούσα απο απόσταση, αλλα τον έκρυβα. όσοι ήταν πίσω μου δεν τον έβλεπαν. νόμιζαν οτι μου καυλ*** εμένα ξαφνικά να πάω με 15χλμ/ώρα
Το τι κόρνα και σφήνα έφαγα δεν περιγράφετε
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Αυτό είναι που λέμε "με πήγε καρότσι"

Δημοσίευση από erling »

Όχι, εννοώ τα παρκαρισμένα δεξιά.................
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Αυτό είναι που λέμε "με πήγε καρότσι"

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Ποια? Μιλάς για την Bmw με τις γερμανικές πινακίδες? Αφού ο macpap επιμένει οτι οι Ευρωπαίοι φίλοι μας, δεν είναι σαν κι εμάς και σέβονται τον συνάνθρωπό τους!
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Αυτό είναι που λέμε "με πήγε καρότσι"

Δημοσίευση από erling »

Βασικά μάλλον Ελληναράς είναι που ο σεβασμός του φτάνει μέχρι τα σύνορα της Γερμανίας και αυτό επειδή υπάρχει πάνω από το κεφάλι του η δαμόκλειος σπάθη του Γερμανού πολίτη.
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
thanos
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2010, 21:28

Re: Αυτό είναι που λέμε "με πήγε καρότσι"

Δημοσίευση από thanos »

UltiMo_ έγραψε:Ποια? Μιλάς για την Bmw με τις γερμανικές πινακίδες? Αφού ο macpap επιμένει οτι οι Ευρωπαίοι φίλοι μας, δεν είναι σαν κι εμάς και σέβονται τον συνάνθρωπό τους!
από ολα τα παρκαρισμένα δεξιά, αυτόν βρήκες να ενοχοποιήσεις; υπήρχαν κ τόσα άλλα ακόμη. που ειναι και ντόπιοι σε αντίθεση με τον αναφερόμενο. Δεν θέλω να τον υπερασπιστώ, αλλά δεν νομίζω οτι ειναι ο 1ος που φταίει
κατ αρχην, απαγορεύεται το παρκάρισμα δεξιά σύμφωνα με την πινακίδα περι απαγορευσης στάσης και στάθμευσης.
μια πινακίδα που εχει περισσότερο διακοσμητικό ρόλο παρά ουσιαστικό. δεν συμβαίνει μονο στον Βόλο. Βαζουν τέτοιες πινακίδες, δεν ξέρω για ποιούς λόγους, ενώ ανετα θα μπορούσε και να μην μπει μιας και το παρκάρισμα αυτοκινήτων στις ακρες του δρόμου δεν δημιουργούν ιδιαιτερο προβλημα στην κίνηση των οχημάτων
δεύτερον: επιτρέπεται τέτοιο μεταφορικό μέσο, εννοώ την άμαξα με το άλογο, να κυκλοφορεί κανονικά στον δρόμο στον οποίο βρισκόσουν και εσύ;
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Αυτό είναι που λέμε "με πήγε καρότσι"

Δημοσίευση από erling »

Αν θυμάμαι καλά από τον ΚΟΚ περιορισμοί υπάρχουν μόνο σε αυτοκινητόδρομους.
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
thanos
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2010, 21:28

Re: Αυτό είναι που λέμε "με πήγε καρότσι"

Δημοσίευση από thanos »

erling έγραψε:Όχι, εννοώ τα παρκαρισμένα δεξιά.................
και είσαι σίγουρος οτι αν δεν υπήρχε ούτε 1 αυτοκίνητο στα δεξιά, υποθετικά, ο οδηγός της άμαξας θα κινούνταν τέρμα δεξιά;
το βλέπουμε καθημερινά στους αυτοκινητόδρομους με 3 λωρίδες, οπου οι περισσότεροι κακώς κινούνται στην μέση, ανεξαρτήτως κίνησης στην δεξιά λωρίδα!
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Αυτό είναι που λέμε "με πήγε καρότσι"

Δημοσίευση από UltiMo_ »

thanos έγραψε:το παρκάρισμα αυτοκινήτων στις ακρες του δρόμου δεν δημιουργούν ιδιαιτερο προβλημα στην κίνηση των οχημάτων
κάνεις λάθος. γιατι αν εγώ (το λεωφορείο) θελήσω να ανεβάσω ένα καρότσι ή έναν ανάπηρο, θα πρέπει να κλείσω τη μια και μοναδική πλέον λωρίδα για αρκετά λεπτά. Έτσι το πρόβλημα μεταφέρετε στα λεωφορεία. οτι φταίνε αυτά. ενώ το οτι φταίνε τα παρκαρισμένα δεν το σκέφτεται κανείς. έχει γίνει ρουτίνα. για να μην μιλήσω και για δρόμους διαφυγής.. όποτε ακούω σειρήνα πυροσβεστικού ή ασθενοφόρου, έχω όλη την καλή διάθεση να κάνω στην άκρη, αλλα δεν μπορώ! έχω νιώσει άσχημα πολλές φορές. ΠΑΡΑ πολλές φορές..
thanos έγραψε:δεύτερον: επιτρέπεται τέτοιο μεταφορικό μέσο, εννοώ την άμαξα με το άλογο, να κυκλοφορεί κανονικά στον δρόμο στον οποίο βρισκόσουν και εσύ;
Ναι μόνο σε αυτοκινητόδρομο απαγορεύονται "αργά" οχήματα, λόγω κατώτατου όριου ταχύτητας.
thanos έγραψε:και είσαι σίγουρος οτι αν δεν υπήρχε ούτε 1 αυτοκίνητο στα δεξιά, υποθετικά, ο οδηγός της άμαξας θα κινούνταν τέρμα δεξιά;
Εγώ είμαι σίγουρος. ο ανθρωπάκος αγχώθηκε πραγματικά όταν με είδε. έκανε στην άκρη, έκανε νοήματα, έψαχνε να βρεί λύση στο πρόβλημα που δημιουργούσε. Ήθελε να κάνει στην άκρη αλλα δεν μπορούσε. Και δεν ξέρω κατα πόσο είναι εύκολο να παρκάρεις την άμαξα σε ένα κενό και μετά να ξαναξεπαρκάρεις, δίνοντας εντολές στο άλογο. ούτε ξέρω πως θα αντιδράσει το άλογο αν δει έναν όγκο δίπλα του που κάνει φασαρία να τον προσπερνάει ξυστά. Γιαυτό του κανα νόημα να κάνει τη δουλειά του, και άσε τους απο πίσω να κορνάρουν εμένα. γιατι φυσικά πάντα το κακό το λεωφορείο φταίει για όλα!
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδηγώ αλλά όχι αυτοκινούμενο...”