Ποδήλατα και κόκκινο φανάρι

Είδατε κάποιο ατύχημα μοιραστείτε το μαζί μας εδώ...
Απάντηση
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Ποδήλατα και κόκκινο φανάρι

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Γιατι οι ποδηλάτες δεν πρέπει να τηρούν κάποιους κανόνες? Γιατι δεν πρέπει να έχουν πιστοποιημένα κάποιες γνώσεις πάνω στον ΚΟΚ? Γιατι δεν έχουν δίπλωμα και άδεια οδήγησης του οχήματος αυτού? Γιατι το να περνάς με κόκκινο είναι απολύτως φυσιολογικό?

Σήμερα για δευτερόλεπτα δεν είδα μπροστά μου ένα ατύχημα. Είδα όμως στη στάση του λεωφορείου, όλους τους παρευρισκόμενους, σοκαρισμένους να φωνάζουν.
Λίγα μέτρα πιο πάνω, μια κυρία σε ποδήλατο, με το παιδάκι της αγκαλιά (2 χρονών περίπου) πέρασε φυσικά με κόκκινο. Απο την άλλη ένα τεράστιο navara, χτύπησε το ποδήλατο, και βρέθηκαν μαμα, παιδί και ποδήλατο, 10 μέτρα πιο πέρα στο πεζοδρόμιο. ευτυχώς δεν φάνηκαν να έχουν κάτι σοβαρό αλλα σκεφτείτε πόσα "αν" θα μπορούσαν να έχουν συμβεί. Το ψυχικό τραύμα στο παιδάκι ποιος θα το διορθώσει? Πως θα καταλάβει οτι η μαμά του έφταιξε για όλο αυτό? Ο παππούλης που κατέβηκε απο το βουνό με το navara του, τι φταίει να εξηγήσει στη γυναίκα του οτι παραλίγο να ξεκλήριζε μια οικογένεια?


Και όσο σκέφτομαι οτι όλη μου τη ζωή θα την περάσω οδηγώντας μέσα στις διασταυρώσεις της πόλης....


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4901
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Ποδήλατα και κόκκινο φανάρι

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Ἡ κυρία δὲν σκυλόβρισε τὸν "δολοφόνο μὲ τὸ τζίπ";
Ἰστότοπος κοινωνικῆς δικτυώσεως γιὰ Ἕλληνες, χωρὶς νεοταξίτικη λογοκρισία, χωρὶς ὀρθοπολιτικὴ ἠλιθιότητα.
https://hellasbook.gr/
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ποδήλατα και κόκκινο φανάρι

Δημοσίευση από UltiMo_ »

είχε πολλούς μάρτυρες, δε νομίζω να την έπαιρνε..
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
DELPIERO1981
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: 05 Φεβ 2011, 17:48
Τοποθεσία: ΕΞΟΡΙΣΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Re: Ποδήλατα και κόκκινο φανάρι

Δημοσίευση από DELPIERO1981 »

Εγώ ποιο πολύ φοβάμαι κάτι παππούδες που καβαλούν τις παλιές ''νταλίκες'' ποδήλατα... Ο Θεός να σε φυλάει τότε...

Θα πρέπει να μάθουν όλοι οι ποδηλάτες ότι έχουν και αυτοί υποχρώσεις στο δρόμο, όχι μόνο να καβαλάνε ένα ποδήλατο και ''γαία πυρι μειχθήτω''. Δεν είναι μόνοι στο δρόμο :evil:
ΝΑ ΠΛΗΡΏΣΩ ΔΙΌΔΙΑ;... ΤΟ ΆΛΛΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΤΌ ΤΟ ΞΈΡΕΙΣ;
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ατυχήματα...”