Ατύχημα με νεκρό 25χρονο στην Γλυφάδα

Είδατε κάποιο ατύχημα μοιραστείτε το μαζί μας εδώ...
Απάντηση
pipinos1976
Δημοσιεύσεις: 1194
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 23:52

Ατύχημα με νεκρό 25χρονο στην Γλυφάδα

Δημοσίευση από pipinos1976 »

Ένα ακόμη ατύχημα που έλαβε χώρα στις κλασσικές "πλούσιες" περιοχές. Σοβαρό ατύχημα, με νεκρό και - κλασσικά - τον υπαίτιο οδηγό να διαφεύγει. Η αυστηροποίηση των ποινών, όπως και η αύξηση του ΦΠΑ, οδηγεί τον πολίτη σε παρανομία, είναι γνωστό και προσπαθούμε να τα κάνουμε χειρότερα τα πράγματα.

Βίντεο-ντοκουμέντο: Η παράσυρση του 25χρονου στη Γλυφάδα και η δραματική έκκληση των φίλων του
Βίντεο-ντοκουμέντο: Η παράσυρση του 25χρονου στη Γλυφάδα και η δραματική έκκληση των φίλων του

Με δάκρυα στα μάτια οι φίλοι του άτυχου Νάσου ζητούν να βρεθεί ο ασυνείδητος οδηγός που τον παρέσυρε και τον εγκατέλειψε - Βίντεο από τη στιγμή του φονικού τροχαίου - Μαρτυρίες για παρουσία γυναίκας μαζί με τον οδηγό της μαύρης Corvette

«Σας παρακαλώ βρείτε τον». Οι φίλοι του άτυχου Νάσου Καρανίκα, του 25χρονου μοτοσυκλετιστή που παρασύρθηκε και εγκαταλήφθηκε από τον οδηγό μιας μαύρης Corvette συγκλονίζουν καθώς απευθύνουν έκκληση για να βρεθεί ο άνθρωπος που έκοψε το νήμα της ζωής του φίλου τους. Ο Νάσος είχε μιλήσει μαζί τους λίγο πριν από το δυστύχημα: «Ερχομαι σε μισή ώρα...», τους είχε πει.

Την ίδια ώρα, στο κεντρικό δελτίο του Alpha παρουσιάστηκε βίντεο- ντοκουμέντο που δείχνει τη στιγμή του μοιραίου δυστυχήματος, με το πολυτελές αυτοκίνητο να τρέχει με ιλιγγιώδη ταχύτητα.

Η Corvette μαύρου χρώματος ταυτοποιήθηκε από την Τροχαία ως το όχημα που τα ξημερώματα της Τετάρτης παρέσυρε και σκότωσε 25χρονο μοτοσικλετιστή στη Γλυφαδα.

Στο ρεπορτάζ του Alpha αναφέρεται ότι υπάρχουν μαρτυρίες που λένε ότι το αυτοκίνητο έκανε σφήνες στο σημείο. Για αυτό το λόγο οι Αρχές ψάχνουν να βρουν αν υπήρχε και δεύτερο όχημα.

Επιπλέον, μάρτυρες αναφέρουν ότι υπήρχε και μία γυναίκα μαζί με τον οδηγό.

Οι αξιωματικοί της Τροχαίας μετά απο προσεκτική ανάλυση βιντεοληπτικού υλικού κατάφεραν να φθάσουν στην μαύρη Corvette και αυτό που μένει είναι να διαπιστωθεί αν ο ανδρας στου οποίου το όνομα βρίσκεται το πολυτελες οχημα ήταν ο οδηγός ή κάποιος άλλος το οδηγούσε το μοιραίο ξημέρωμα. Μάλιστα, σύμφωνα με τις πληροφορίες που μετέδωσε το κεντρικό δελτίο ειδήσεων του Mega η δικηγόρος του ιδιοκτήτη του αυτοκινήτου μετέβη στο αρμόδιο τμήμα τροχαίας και ζήτησε αντίγραφο της δικογραφίας.

Το θανατηφόρο τροχαίο σημειώθηκε τα ξημερώματα της Τετάρτης, στη λεωφόρο Βουλιαγμένης 59 στη Γλυφάδα.

Ο οδηγός της μαύρης Corvette κινούνταν στο ρεύμα κυκλοφορίας με κατεύθυνση προς Αθήνα, όταν φέρεται να έχασε τον έλεγχο, να συγκρούστηκε με όχημα που οδηγούσε ένας 32χρονος και στη συνέχεια να προσκρούει στη μοτοσικλέτα του 25χρονου - ο οποίος βρήκε τραγικό θάνατο - για να καταλήξει σε ένα δεύτερο αυτοκίνητο. Ωστόσο, αντί να παραμείνει στο σημείο εξαφανίστηκε.

«Εγώ κάνω μία έκκληση σε αυτό το ανήθικο στοιχείο γιατί άφησε το παιδί μου και το εγκατέλειψε και έφυγε, είπε ο τραγικός πατέρας του 25χρονου Νάσου και πρόσθεσε: «Εδώ χτυπάμε μια γάτα και γυρνάμε για να δούμε αν ζει ή αν πέθανε. Σταματάς, μένεις εκεί και λες "τι έχω κάνει;". Εγώ έτσι ξέρω. Μπορεί το παιδί μου να ζούσε, έτσι κατάλαβα τώρα στη Βούλα. Στο νοσοκομείο που με φώναξαν και πήγα πρέπει να ζούσε δηλαδή το παιδί, από ό,τι μπορείς να καταλάβεις σε αυτές τις καταστάσεις». Ο πατέρας απηύθυνε έκκληση σε οποιονδήποτε γνωρίζει ή έχει δει κάτι, «να μας το πει».
Γλυφάδα: Μια μαύρη Corvette ήταν το αυτοκίνητο που παρέσυρε και σκότωσε 25χρονο μοτοσικλετιστή
Γλυφάδα: Μια μαύρη Corvette ήταν το αυτοκίνητο που παρέσυρε και σκότωσε 25χρονο μοτοσικλετιστή

Το τραγικό δυστύχημα σημειώθηκε ξημερώματα Τετάρτης στη λεωφόρο Βουλιαγμένης - Μένει να διαπιστωθεί από την Τροχαία αν ο ανδρας στου οποίου το όνομα βρίσκεται το πολυτελές όχημα ήταν ο οδηγός

Μια πολυτελής σπορ Corvette μαύρου χρώματος ταυτοποιήθηκε από την Τροχαία ως το όχημα που τα ξημερώματα της Τετάρτης παρέσυρε και σκότωσε 25χρονο μοτοσικλετιστή στη Γλυφαδα.

Οι αξιωματικοί της Τροχαίας μετά απο προσεκτική ανάλυση βιντεοληπτικού υλικού κατάφεραν να φθάσουν στην μαύρη Corvette και αυτό που μένει είναι να διαπιστωθεί αν ο ανδρας στου οποίου το όνομα βρίσκεται το πολυτελες οχημα ήταν ο οδηγός ή κάποιος άλλος το οδηγούσε το μοιραίο ξημέρωμα.

Το θανατηφόρο τροχαίο σημειώθηκε τα ξημερώματα της Τετάρτης, στη λεωφόρο Βουλιαγμένης 59 στη Γλυφάδα.

Ο οδηγός της μαύρης Corvette κινούνταν στο ρεύμα κυκλοφορίας με κατεύθυνση προς Αθήνα, όταν φέρεται να έχασε τον έλεγχο, να συγκρούστηκε με όχημα που οδηγούσε ένας 32χρονος και στη συνέχεια να προσκρούει στη μοτοσικλέτα του 25χρονου - ο οποίος βρήκε τραγικό θάνατο - για να καταλήξει σε ένα δεύτερο αυτοκίνητο. Ωστόσο, αντί να παραμείνει στο σημείο εξαφανίστηκε.

Σύμφωνα με τα έως τώρα γνωστά στοιχεία, ο οδηγός φέρεται να έχασε τον έλεγχο του αυτοκινήτου του και να συγκρούεται αρχικά με όχημα που οδηγούσε ένας 32χρονος. Στη συνέχεια έστριψε δεξιά το τιμόνι και προσέκρουσε στη μοτοσικλέτα του 25χρονου, που κινούταν στην δεξιά λωρίδα κυκλοφορίας για να καταλήξει τελικά με μεγάλη ταχύτητα πάνω σε σταθμευμένο αυτοκίνητο.

«Εγώ κάνω μία έκκληση σε αυτό το ανήθικο στοιχείο γιατί άφησε το παιδί μου και το εγκατέλειψε και έφυγε. Εδώ χτυπάμε μια γάτα και γυρνάμε για να δούμε αν ζει ή αν πέθανε. Σταματάς, μένεις εκεί και λες "τι έχω κάνει;". Εγώ έτσι ξέρω. Μπορεί το παιδί μου να ζούσε, έτσι κατάλαβα τώρα στη Βούλα. Στο νοσοκομείο που με φώναξαν και πήγα πρέπει να ζούσε δηλαδή το παιδί, από ό,τι μπορείς να καταλάβεις σε αυτές τις καταστάσεις», λέει ο πατέρας του. Ο πατέρας απηύθυνε έκκληση σε οποιονδήποτε γνωρίζει ή έχει δει κάτι, «να μας το πει».
Γλυφάδα: Αυτή είναι η Corvette που έκοψε το νήμα της ζωής του 25χρονου Νάσου
Γλυφάδα: Αυτή είναι η Corvette που έκοψε το νήμα της ζωής του 25χρονου Νάσου

Παραμένει άφαντος αυτός που οδηγούσε το αυτοκίνητο και εγκατέλειψε αβοήθητο στην άσφαλτο τον νεαρό μοτοσυκλετιστή

Σε ιδιωτικό πάρκινγκ των νοτίων προαστίων με ευθύνη της τροχαίας έχει μεταφερθεί η πολυτελής Corvette με την οποία ο εξαφανισμένος οδηγός της έκοψε το νήμα της ζωής του Νάσου Καρανίκα, στα 25 του χρόνια.

H μαύρη Corvette ταυτοποιήθηκε απο την Τροχαία ως το όχημα που τα ξημερώματα της Τετάρτης παρέσυρε και σκότωσε 25χρονο μοτοσικλετιστή στη Γλυφαδα. Οι αξιωματικοί της Τροχαίας μετά απο προσεκτική ανάλυση βιντεοληπτικού υλικού κατάφεραν να φθάσουν στην μαύρη Corvette και αυτό που μένει να διαπιστωθεί είναι αν ο ανδρας στου οποίου το όνομα βρίσκεται το πολυτελες οχημα ήταν ο οδηγός ή κάποιος άλλος το οδηγουσε το μοιραίο ξημέρωμα.

Το θανατηφόρο τροχαίο σημειώθηκε τα ξημερώματα της Τετάρτης, στη λεωφόρο Βουλιαγμένης 59 στη Γλυφάδα.

Ο οδηγός της μαύρης Corvette κινουνταν στο ρεύμα κυκλοφορίας με κατεύθυνση προς Αθήνα οταν φέρεται να έχασε τον έλεγχο, να συγκρούστηκε με όχημα που οδηγούσε ένας 32χρονος και στη συνέχεια να προσκρούει στη μοτοσικλέτα του 25χρονου ο οποίος βρήκε τραγικο θάνατο. Ομως αντι να παραμεινει στο σημείο το εγκατέλειψε και εξαφανίστηκε. Σήμερα, όπως μετέδωσε το Mega η δικηγόρος του ιδιοκτήτη του αυτοκινήτου μετέβη στην τροχαία και ζήτησε αντίγραφο της δικογραφίας.
Ευχαριστώ.


Άβαταρ μέλους
Johnny
Δημοσιεύσεις: 3383
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 20:23
Τοποθεσία: Μεταμόρφωση - Αττικής (Κουκου city)

Re: Ατύχημα με νεκρό 25χρονο στην Γλυφάδα

Δημοσίευση από Johnny »

Εμφανίστηκε στην τροχαία ο οδηγός της μαύρης Corvette που σκότωσε τον 25χρονο

Εμφανίστηκε το απόγευμα του Σαββάτου στο Α′ Τμήμα Τροχαίας Νοτιοανατολικής Αττικής, στο Ελληνικό, ο οδηγός της μαύρης Corvette που τα ξημερώματα της Τετάρτης παρέσυρε και σκότωσε στη Γλυφάδα 25χρονο μοτοσικλετιστή.

O οδηγός του αυτοκινήτου εμφανίστηκε με τη δικηγόρο του προκειμένου να δώσει κατάθεση. Σύμφωνα με πληροφορίες, παραδέχτηκε την πράξη του και ανέφερε ότι διέφυγε από το σημείο του δυστυχήματος με τη βοήθεια φίλου του που τον ακολουθούσε την ώρα του συμβάντος με δεύτερο αυτοκίνητο.

Για την υπόθεση έχει διαταχθεί προκαταρκτική έρευνα από τον εισαγγελέα.
Πηγή:huffingtonpost.gr
Η ανθρωπότητα δεν έχει προχωρήσει ούτε ένα βήμα μπροστά, από την στιγμή που υπάρχει έστω και ένα παιδί που υποφέρει.
Άλμπερτ Αϊνστάιν
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ατυχήματα...”