Πάρκαρες παράνομα; Τώρα θα δεις!

Εδώ γελάνε. Αν γελάσατε με κάτι πέστε το και σε εμάς να γελάσουμε και εμείς...
Απάντηση
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Πάρκαρες παράνομα; Τώρα θα δεις!

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Επειδή ο δήμος Βόλου δεν έχει αρκετό προσωπικό στην τροχαία για να γράφει παρκαρισμένα, έχει φυτέψει άκρως μυστικά μπεκ, που ψεκάζουν τα παρανόμως παρκαρισμένα οχήματα. Πάρκαρες παράνομα? Θα ξεφυτρώσει απο το έδαφος ξαφνικά, και θα σου κάνει τη σέλα χάλια! Ορίστε μας! Πάρκαρες παράνομα; Τώρα θα δεις!


Εικόνα


W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Πάρκαρες παράνομα; Τώρα θα δεις!

Δημοσίευση από erling »

Μήπως κάποιοι πήρανε τα ΣΤΟΠ;
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Πάρκαρες παράνομα; Τώρα θα δεις!

Δημοσίευση από UltiMo_ »

ποιο στοπ? για αριστερά-δεξιά? Δεν έχω προσέξει ποτέ πως ακριβώς λειτουργούν αυτά, αλλα έχω δει συχνά να βρέχουνε το δρόμο.
το σκουτεράκι είναι ΑΚΡΙΒΩΣ στο σημείο που δεν πρέπει πάντως.. :lol:
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Πάρκαρες παράνομα; Τώρα θα δεις!

Δημοσίευση από erling »

Τα παλιά συστήματα είχαν έναν προφυλακτήρα προς το μέρος που δεν ήθελαν να βρέξουν (προς τον δρόμο δηλαδή). Αυτά αν θυμάμαι καλά (γιατί είναι παλιά συστήματα) ήταν μεταλλικά....
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4901
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Πάρκαρες παράνομα; Τώρα θα δεις!

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Πάντως εἶναι σοβαρὸ τὸ θέμα. Δὲν μπορεῖ νὰ ψεκάζουν ὁπου νά'ναι κι ὄτι ἤθελε προκύψει. Ἀποτελοῦν κίνδυνο ατυχήματος.
Ἰστότοπος κοινωνικῆς δικτυώσεως γιὰ Ἕλληνες, χωρὶς νεοταξίτικη λογοκρισία, χωρὶς ὀρθοπολιτικὴ ἠλιθιότητα.
https://hellasbook.gr/
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Πάρκαρες παράνομα; Τώρα θα δεις!

Δημοσίευση από UltiMo_ »

αν η νεαρά φοράει κανα άσπρο κολάν και πάει να κάτσει πάνω στη βρεγμένη σέλα, ε ναι. σίγουρα αποτελεί κίνδυνο καραμπόλας!
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6661
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Πάρκαρες παράνομα; Τώρα θα δεις!

Δημοσίευση από MacPap »

Πάντως έχει τύχει και σε πεζούς.

:lol:
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανέκδοτα & καλαμπούρια...”