Έννομη τάξη (εδώ γελάνε)

Αν δεν έχει κατηγορία γι'αυτό βάλτε το εδώ...
Απάντηση
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4893
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Έννομη τάξη (εδώ γελάνε)

Δημοσίευση από rasPUTIN »

pipinos1976 έγραψε: Άλλο ένα περιστατικό, παρόμοιο με αυτό που μου συνέβη εμένα και του μικρού κατά την καραντίνα. Τους σταμάτησαν για έλεγχο, είχαν χαρτιά για άσκηση, αλλά τους έγραψαν και, όταν διαμαρτυρήθηκαν, τους πήγαν στο Α.Τ. και τους πίεσαν να υπογράψουν ό,τι τους ερχόταν. Αποτέλεσμα; Γίναμε ρεζίλι διεθνώς. Σε εμένα έκαναν το ίδιο. Μας σταμάτησαν για έλεγχο γιατί δεν φορούσαμε μάσκα κατά την άσκηση, ενώ είχαμε το κατάλληλο έγγραφο, μας έκοψαν πρόστιμο 600€, μας απείλησαν και μας άφησαν - ευτυχώς - επειδή λυπήθηκαν το παιδί. Εμένα θα με είχαν πάει στο Α.Τ. για πλάκα για τα περαιτέρω. Και όλο αυτό το σκηνικό ακριβώς έξω από το σπίτι μου, οπότε θα μπορούσα άνετα να είχα κατεβεί να πετάξω τα σκουπίδια χωρίς μάσκα, αφού ο κάδος είναι στην γωνία, ούτε 10m από το σπίτι*. Αυτή η ΑΛ.ΑΣ. βρίσκεται σε εξαιρετική παρακμή πλέον και πρέπει να γίνει κάτι γιατί έχουμε φτάσει στα όρια της δικτατορίας, αν δεν τα έχουμε ξεπεράσει ήδη.
Κατὰ τὴν πανδημία ἡ ΕΛ.ΑΣ. (ΕΛΑΣ γιὰ νὰ γΕΛΑΣ) ξεφτιλίστηε ὅσο δὲν πάει.

Συμπεριφέρθηκε σὰν στρατὸς κατοιχῆς, ἔθεσε ὑπὸ διωγμὸν τοὺς ντόπιους ἀλλὰ κατέβασε παντελόνι σὲ λάθρο, γύφτους καὶ ἡμετέρους τῆς ἐξουσίας.


Ἰστότοπος κοινωνικῆς δικτυώσεως γιὰ Ἕλληνες, χωρὶς νεοταξίτικη λογοκρισία, χωρὶς ὀρθοπολιτικὴ ἠλιθιότητα.
https://hellasbook.gr/
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4893
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Έννομη τάξη (εδώ γελάνε)

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Ἡ γυφτιὰ ξεσάλωσε πρωτοχροννιάτικα κι ἡ Ἀστυνομία πιστὴ στὶς ἀρχές της προσποιεῖται ὅτι κοιμάται.





Κόρινθος: Ρομά τα έκαναν γυαλιά καρφιά στο κέντρο της πόλης

Εικόνα

Το επεισόδιο με τους Ρομά έγινε παραμονή της Πρωτοχρονιάς, στην Κόρινθο, μέρα μεσημέρι και μάλιστα στο πιο κεντρικό σημείο της πόλης, όπου στεγάζονται πολλές επιχειρήσεις.

Όλα ξεκίνησαν όταν δύο Ρομά για άγνωστη αιτία λογομάχησαν στο κέντρο της Κορίνθου και έφτασαν να πιαστούν στα χέρια.

Γιὰ περισσότερα κάντε κλὶκ ἐδῶ
Ἰστότοπος κοινωνικῆς δικτυώσεως γιὰ Ἕλληνες, χωρὶς νεοταξίτικη λογοκρισία, χωρὶς ὀρθοπολιτικὴ ἠλιθιότητα.
https://hellasbook.gr/
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ότι περισσεύει...”